späť na zoznam príznakov

Prečo vzniká bolesť v pravom boku? Pod rebrom, dole i vzadu v krížoch

Autor: Zdravotnícky pracovník Bc. Lukáš Tóth
Prečo vzniká bolesť v pravom boku? Pod rebrom, dole i vzadu v krížoch
Zdroj foto: Getty images

Typická bolesť pri tvorbe kameňov, a to žlčníkových, ale aj močových. Je symptómom rôznych ochorení v hrudníkovej či brušnej dutine. Vyskytuje sa aj pri neurologických ťažkostiach, po úraze. Výnimkou nie sú ani infekčné a pohlavne prenosné ochorenia. Vzniká aj pri behu u netrénovaných ľudí.


Bolesť v pravom boku môže, ale aj nemusí, znamenať vážnejší zdravotný problém.

Dôležité je všímať si jej charakter, intenzitusmer vyžarovania, a ostanté varovné príznaky. Tie jej môžu predchádzať, vyvolávať ju alebo s ňou inak súvisia. Bolesť na pravom boku v prípade dlhodobejšieho pretrvávania by sa nemala podceňovať.

V prípade dlhodobého výskytu je dôležité odborné vyšetrenie.

Pichavá bolesť v pravom boku pri pohybe

Pokiaľ nastupuje bolesť v pravom boku pod rebrami, napríklad pri väčšej fyzickej námahe a pri pohybe v behu, môže sa jednať o reakciu na nadmerný fyzický výkon a zvýšenie prekrvenia vnútrobrušných orgánov.

Nastupuje najmä vtedy, ak organizmus nie je stavaný a zvyknutý na zvýšenú fyzickú záťaž. Po prerušení aktivity bolesť ustupuje.

Príčinou je zvýšené prekrvenie pečene a sleziny. Pri tom dochádza k pnutiu obalov týchto orgánov, čo následne vyvoláva nepríjemnú pichavú bolesťV pokoji sa prekrvenie zníži, a tým aj napätie vyvolané zvýšenou náplňou krvi.

Táto bolesť nie je príznakom ochorenia.

Najčastejšie žlčník a obličky

Bolesť v tejto časti tela môže byť aj za iným problémom.

Vo veľkej miere signalizuje práve ťažkosti so žlčníkom alebo pečeňou.

Intenzívna kolikovitá alebo, naopak, tupá bolesť v pravom boku je najčastejšie príznakom pre žlčníkové kamene. Nástup ťažkostí býva často po ťažšom a mastnom jedle, a teda po diétnej chybe.

V prípade, ak je spojená s pobolievaním oblasti vboku, vzadu, v drieku a v krížoch, čiže aj v chrbte, môže ísť o problém s obličkami.

Rovnako ako pri žlčníku, môže ju vyvolať kameň.

V tomto prípade močový alebo obličkový kameň. Okrem urolitiázy, ako sa označuje odborne, môže ísť aj o zápal vylučovacieho systém.

Okrem bolesti sa môžu pridružiť ťažkosti:

 • krv v moči, najskôr mikroskopicky (nie je viditeľná okom), následne makroskopicky (viditeľná okom)
 • nutkanie na močenie
 • časté močenie
  • močenie malého množstva moču
 • bolesť pri močení
 • obmedzenie močenia, retencia moču
 • zimnica
 • zvýšená telesná teplota až horúčka
 • pocit na vracanie až vracanie
Model obličky, znázorňuje obličkové kamene
Oblička a obličkové kamene. Zdroj foto: Getty images

Bolesť môže vyžarovať z oblasti pravého drieku, do krížov, boku, brucha, do podbrušia, slabiny a rozkroku či semenníka.

A to platí aj vtedy, ak ide nielen o bolesť v pravom boku. Môže ísť aj o bolesť v ľavom boku vzadu a na krížoch. Záleží od toho, ktorá strana je postihnutá.

Vzhľadom na to, že na bokoch môžu vystreľovať bolesti viacerých orgánov nielen brušnej dutiny, je nevyhnutné vždy odborné vyšetrenie lekárom. A v tomto prípade naozaj neodporúčame samodiagnostiku.

Veľa záleží aj od toho, či sú bolesti v pravom boku pod rebrami, vzadu, prípadne či do boku len vystreľuje bolesť z vnútra a tiež aj od toho, či postupne neprechádzajú bolesti aj v ľavom boku.

Lieky a doplnky výživy používané pri ochoreniach žlčníka a pečene:

 • Rowachol gtt 10ml - odporúča sa na liečbu pečeňovo - žlčníkových  ochorení a na rozpúšťanie žlčových kameňov (zvyšuje sekréciu žlče, uvoľňuje kŕče žlčových ciest a znížením hromadenia žlče zvyšuje metabolickú funkciu pečene).
  Tiež je vhodný ako doplnok liečby cukrovky, dôležité sú však kontroly stavu ochorenia. Je k dispozícii aj vo forme kapsúl Rowachol cps 50
 • Cholagol gtt 10ml - tento liek sa užíva pri liečbe žlčových kameňov, pri chronickom zápale žlčníka, pri stavoch po operáciách žlčových ciest s tráviacimi ťažkosťami a v prípade tráviacich ťažkostí pri chronických ochoreniach pečene.
 • Febichol- používa sa na liečbu tráviacich ťažkostí pri chronických (dlhodobých) chorobách pečene a žlčových ciest (poruchách činnosti žlčníka, dlhodobom zápale žlčníka, dlhodobej tvorbe žlčových kameňov, dlhodobých chorobách pečene, sprevádzaných poruchou alebo chorobou žlčových ciest) a stavoch po chirurgickom odstránení žlčníka alebo po zápale pečene (hepatitíde).
  Liek zvýši vylučovanie žlče z pečene do tenkého čreva, a tým odstráni alebo zmierni tráviace ťažkosti (ako sú pocity bolesti alebo tlaku pod pravým rebrovým oblúkom, grganie, nadúvanie, hnačky, nechutenstvo a neznášanlivosť niektorých, najmä tučných či mäsitých jedál) vyvolané poruchami vylučovania žlče.
 • Essentiale Forte N cps je rastlinný liek používaný na liečbu ochorení pečene.
  Obsahuje tzv. esenciálne (základné) fosfolipidy, ktoré sú súčasťou bunkových membrán. Pri pečeňových ochoreniach, pri ktorých dochádza k poruche metabolizmu pečeňovej bunky, sú takto podané fosfolipidy prednostne využívané pečeňovými bunkami a zabudovávané do ich bunkovej membrány. 
  Essentiale forte N sa používa na zlepšenie subjektívnych zdravotných ťažkostí, ako je nedostatok chuti do jedla, pocit tlaku v pravej časti nadbrušia ako dôsledok toxicko-výživového poškodenia pečene a pri hepatitíde.
 • Silymarín je komplex účinných látok izolovaných zo semena plodu rastliny Pestrec mariánsky (Silybum marianum), má ochranný účinok na pečeňové bunky, obnovuje a zlepšuje činnosť poškodených pečeňových buniek, napomáha regenerácii pečene.
  Výživové doplnky s obsahom silymarínu sú napr. Livinorm cps, Silymarin Generica 140mg cps, SilymarinDuo cps, Silymarín Nefdesanté tbl, Silimarin+ cps 60

Bolesť v pravom boku brucha a pod rebrami

Ako sme uviedli, bolesť na pravom boku brucha a pod rebrami je najčastejšie príznakom problému so žlčníkom.

Ak sa pridáva k intenzívnej bolesti aj nevoľnosť zvracanie, veľmi pravdepodobne sa jedná o žlčníkovú koliku. Keď dochádza k upchatiu vývodu žlčových ciest žlčníkovým kameňom. V prípade výskytu horúčky môže ísť o zápal žlčníka alebo žlčovodov.

Iný príklad nastáva v prípade vredovej choroby. Bolesti pod pravým rebrovým oblúkom značia dvanástnikový vred. Naopak, ak je bolesť pod ľavými rebrami, môže ísť o vred žalúdka.

Bolesť v ľavom boku pod rebrami je príznakom aj ťažkostí so slezinou.

Okrem žlčníka sa takto prejavuje aj problém s pečeňou. Pričom môže ísť napríklad o zápal pečene vo forme vírusovej hepatitídy. Vírusová hepatitída sa rozdeľuje na Hepatítídu A, B, C, D, E a G.

Prečítajte si viac: O žltačke, čiže hepatitíde v magazínovom článku.
Obrázok s príznakmi hepatitídy A
Tieto príznaky sa môžu vyskytnúť pri Hepatitíde A. Zdroj foto: Getty images

Nie len vírus spôsobuje poškodenie pečene.

To nastáva aj pri toxickom pôsobení alkoholom, ale aj poliekovo. Napríklad v prípade predávkovania liekmi s obsahom paracetamolu. Čo je účinná látka podávaná pri bolesti a horúčkach.

Časté je aj poškodenie pečene pri otrave hríbmi.

Bolesť alebo nepríjemný tlak v pravom podrebrí je cítiť aj v prípade zväčšenia pečene, čiže pri hepatomegálii. Tá je súčasťou aj zlyhávania pravej komory srdca. Je viac príčin, ktoré sú za zväčšením pečene.

Informácie uvádzame v samostatnom článku o tomto príznaku - zväčšenia pečene.

V najhoršom prípade môže byť bolesť aj príznakom už pokročilého onkologického ochorenia. A to môže byť nádor pečene či metastázovanie iného nádoru do pečene. Viac nájdete aj v článku o rakovine pečene.

Avšak, to sa obvykle prejavuje aj zhoršenou funkciou samotného orgánu. A vtedy je prítomné aj zožltnutie pokožky, čiže ikterus. Okrem kože sa dožlta farbia aj očné bielka.

Pýtate sa: Bolí to v pravom boku aj pri zápale apendixu?

model hrube črevo - apendix
Apendix sa nachádza na začiatku hrubého čreva, pravá strana brucha. Zdroj foto: Getty images

Áno, ak sa bolesť vyskytuje najskôr v okolí pupkuneskôr sa presunie do oblasti pravého podbrušia, treba spozornieť.

Práve týmto spôsobom sa často začínajú symptómy apendicitídy, čiže zápalu slepého čreva. Spolu s bolesťou je prítomné aj zvýšenie telesnej teploty. Zápal môže prebiehať akútne - náhle alebo chronicky - zdĺhavo, dlhšie.

Pri chronickom zápale apendixu ťažkosti vzplanú, následne ustúpia a vracajú sa opäť v neskoršej dobe.

Vyjmúc priameho postihnutia orgánov treba zobrať do úvahy aj prípadné problémy svalového alebo nervového charakteru.

Príkladom je natiahnutie, natrhnutie svalu, prípadne zápal svalového tkaniva. Nepríjemné sú aj neurologické problémy. Ako je zápal nervu, ako to je aj v prípade pásového oparu

Nepríjemné sú bolesti rebier následkom úrazu. Narazenie alebo zlomenie rebier je príčinou intenzívnej bolesti, ktorá v oboch prípadoch je nepríjemná a zhoršuje ju zmena polohy, pohyb. Častá je bolesť pri nádychu.

 

Bolesť v pravom boku a na chrbte

Bolesť v pravom boku a chrbta alebo celkovo vystreľujúca do boku z chrbta má väčšinou súvis s obličkami alebo močovými cestami. Obličky, ako také sú súčasťou vylučovacej sústavy človeka a majú veľmi dôležitú funkciu v rámci filtrácie krvi. Zápalinfekcia v obličkách sa prejavujú práve ich bolesťou ako aj zlyhávaním funkcie.

To je možné vidieť napríklad na zafarbení moču. Okrem zápalu obličiek sa môže vyskytnúť aj zápal močových ciest. Ktorý sa môže tiež prejaviť prenesením bolesti do pravého boku na zadnú stranu.

No nielen zápaly, ale napríklad aj obličkové a močové kamene sú pôvodcom bolesti. Najmä kolikovej, ktorá je veľmi intenzívna. A to z dôvodu, že tieto kamene narušujú steny močovodu alebo sťažujú prietok moču.

Muž má boelsti chrbtice, akútne lumbago, po zdvíhaní ťažkého predmetu, krabice
Lumbago alebo aj seknutie v chrbtici pri zdvíhaní ťažkého predmetu. Zdroj foto: Getty images

Okrem orgánovej bolesti môžu bok a jeho zadnú časť postihnúť aj bolesti nervového pôvodu. Napríklad, ak príde k postihnutiu medzistavcovej platničky, alebo v prípade inej vertebrogénnej bolesti

Platnička zasekne nerv, čo následne spôsobuje bolesť. Samozrejme, bolesti sú v oblasti chrbtice, ale časté je ich vyžarovanie do boku, pod rebrá, ale aj do brucha.

Ľudovo sa tento stav označuje ako seknutie v chrbtici alebo v krížochAkútne lumbago vzniká najčastejšie pri náhlom pohybe, pri zdvíhaní ťažkého predmetu, ale aj ako následok prechladnutia tejto oblasti.

Dôležitý je fyzický pokoj, lieky a aplikácia suchého tepla. Významné je vyhýbať sa práve mokrej forme tepla, ako je napríklad horúca sprcha.

Vynímajúc ťažkosti pre vyskočenú medzistavcovú platničku, príčinou ťažkostí môže byť kostný výrastok, ale aj nádor na kosti. Avšak, v prípade, že bolesť je ostrá, ide s najväčšou pravdepodobnosťou o zaseknutý nerv.

 

Bolesť v pravom boku v tehotenstve

Samozrejme, bolesti sa vyskytujú aj počas tehotenstva.

Dôležité je pozorovať ostatné príznaky. Tie by im mohli predchádzať alebo by mohli nastať naraz s nimi. Napríklad, či nie je bolesť v pravom boku len na dotyk, či jej nepredchádza krvácanie, nevoľnosť a podobne.

Mladá žena leží u lekára, je na gynekologickom ultrazvukovom vyšetrení, sono, usg, brucha, tehotenstvo, gynekologické ťažkosti
Počas tehotenstva je dôležité vyšetrenie aj pre vylúčenie ženských problémov. Zdroj foto: Getty images

Aj počas tehotenstva môžu ženu trápiť žlčníkové a močové kamene. Prípadne, ak ide o bolesť prechádzajú aj dozadu na kríže a chrbát, môže byť problém s obličkami močovými cestami.

Tehotné ženy sú viac náchylné na infekciu zápal močových ciest. Prípadne, aj na rozšírenie zápalu až do obličiek. Niekedy, hlavne v prvom tehotenstve, môže byť problém s maternicou, ktorá sa viac rozťahuje alebo na ňu tlačí plod. To môže spôsobiť bolesť aj na ľavom boku.

Ak ide o akútnu bolesť, alebo aj o chronickú, je lepšie vždy vyhľadať lekára. Ten vykoná ultrazvuk, zistí, či sa dieťa hýbe. Prípadne urobí aj laboratórne vyšetrenia, napríklad krvi a moču.

Bolesť v boku a podbruší nie len v tehotenstve

Tieto ťažkosti môžu byť príznakom mimomaternicového tehotenstva, čo sa ale zistí hneď pri prvom ultrazvukovom vyšetrení.

Potrebné je zvážiť v iné ženské problémy. Napríklad endometriózu alebo cysty na vaječníkoch. Tie sa všeobecne prejavujú bolestivosťou. 

Vyskytnúť sa môžu rôzne zápalové ochorenia, ale aj sexuálne prenosné ochorenia. Ich bolesť je najčastejšie lokalizovaná v oblasti podbrušia. Avšak, vyžarovať môže aj do oblasti pravého boku.

Podobne, niektoré ženy trápi ovluačná alebo menštruačná bolesť.

 

Zhrnutie

 • pokiaľ je bolesť v pravom boku len pri fyzickej námahe, nie je to asi vážny stav
 • ak Vás trápi bolesť pod rebrami napravo, najčastejšie sa jedná o problémy so žlčníkom alebo pečeňou a je potrebné odborné lekárske vyšetrenie
 • v prípade, že začiatok bolesti je v okolí pupku a postupne prechádza intenzívnejšie do pravej strany, a to podbrušia je to typický sprievodný jav apendicitídy
 • samozrejme, vždy je potrebné vylúčiť aj neorgánové problémy, napríklad svalového alebo nervového charakteru
 • do tejto oblasti zvykne vystreľovať bolesť aj z brušnej dutiny alebo z chrbta a preto je nutné hľadať príčinu aj tam
 • počas tehotenstva bývajú bolesti na pravej strane boku väčšinou neškodné a časté, ale závisí aj od ich intenzity, času výskytu a iných pridružených príznakov a prejavov
 • sú choroby, ktoré sa takto prejavujú a zároveň ide o štatisticky menej pravdepodobné príčiny, napríklad pľúcna embóliapravostranné zlyhanie srdca a podobne. Avšak, vylúčiť ich môže až lekárske vyšetrenie
 • niekedy môže ísť aj o prejav obyčajnej zápchy, no vtedy je prítomná aj bolesť v ľavom boku v oblasti čriev a nafukovanie

Iné ochorenia, ktoré môžu byť príčinou bolesti v pravom boku alebo s vyžarovaním do tejto oblasti:

Model ľudského tela, hrudník, brucho, pľúca, tráviaca sústava
Bolesť môže vyžarovať z orgánov v hrudníku a bruchu. Zdroj foto: Getty images
 • Zápal žalúdka
 • Crohnova choroba
 • Ulcerózna kolitída
 • Syndróm dráždivého čreva
 • Ileus, teda črevná nepriechodnosť
 • Divertikulitída
 • Peritonitída
 • Rakovina hrubého čreva
 • Portálna hypertenzia
 • Črevné infekcie
 • Plynatosť
 • Hnačkové ochorenia
 • Zápcha
 • Krvácanie do brucha
 • Nádor nadobličiek

Mimobrušná oblasť ako zdroj ťažkostí:

 • Zápal pohrudnice
 • Zápal pľúc
 • Rakovina pľúc
 • Tietzov syndróm
 • Krvácanie do hrudníkovej dutiny
 • Pohlavne prenosné ochorenia
 • Dehydratácia
Infografika vyjadruje najčastejší pôvod bolesti v boku
Najčastejší pôvod bolesti v pravom boku

Video o bolesti v pravom boku

Video o bolesti v pravom boku

Ďalšie zaujímavé zdroje

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Autor článku

Zdravotnícky pracovník Bc. Lukáš Tóth

Zdravotnícky pracovník Bc. Lukáš Tóth

Stredná zdravotnícka škola v Nitre mi dala základ pre uplatnenie sa v oblasti zdravia a chorôb. Vďaka nej som 2 roky pracoval na traumatologickej klinike a ambulancii vo FN Nitra. Od roku 2006 som bol zamestnaný v záchrannej zdravotnej službe, kde som zotrval do roku 2017. Bakalárske štúdium som absolvoval na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre v odbore urgentná zdravotná starostlivosť. Bakalársky titul mi umožnil pokračovať v poslaní zdravotníckeho záchranára. Medzičasom som získal miesto na tiesňovej linke 155. V prednemocničnej zdravotnej starostlivosti tak pôsobím do dnešnej doby. Záujem o človeka, zdravie a aj samotné choroby som mal už v detstve, čo mi dalo predpoklad venovať sa tejto téme i v dospelosti. Štúdium a získavanie nových informácií v praxi mi poskytlo skvelý podklad pre písanie odborných textov a to v podobe článkov, ktorým porozumejú i bežní ľudia. Moja záľuba v portáli Zdravotéka má tak pevné základy v rokoch praxe aj v osobnom záujme. Podobne ma zaujíma i zdravá strava, výživa a celkovo zdravý životný štýl. Svoj voľný čas vypĺňam rodinou a športom

Čítajte 17 skúseností užívateľov s Bolesťou v pravom boku

Prečo vzniká bolesť v pravom boku? Pod rebrom, dole i vzadu v krížoch patri medzi príznaky Bolestí
Ďalšie názvy: Pichanie v pravom boku
V obsahu nájdete:

Prihlásiť na odber noviniek

Zobraziť viac článkov Najnovšie články v magazíne
Bolesť nie je choroba, ale chorobný prejav. Kedy ju zvládnete bez pomoci lekára? Bolesť nie je choroba, ale chorobný prejav. Kedy ju zvládnete bez pomoci lekára?

Každý z nás sa už vo svojom živote stretol s bolesťou. A určite nie len raz. Nepríjemný pocit obmedzujúci naše denné fungovanie, pri ktorom sme začali čoraz častejšie siahať do domácej...

Čo je otrava hubami, ako sa prejavuje? Opatrenia a postup prvej pomoci Čo je otrava hubami, ako sa prejavuje? Opatrenia a postup prvej pomoci

Otrava hubami sa zaraďuje medzi najfrekventovanejšie typy otráv vôbec. Najčastejšie sa s ňou stretávame počas sezóny zberu a to od apríla až do novembra. 

Aká je správna diéta pri hnačke, zápche či vracaní? Ako ich zastaviť? Aká je správna diéta pri hnačke, zápche či vracaní? Ako ich zastaviť?

Hnačka, zápcha či vracanie sú stále aktuálne problémy. Majú rozličné príčiny a rôznorodú terapiu. Pri liečbe je dôležitá správna diéta. Dnešná téma odhaľuje zásady vhodného stravovania,...

Čo znamená bolesť chrbta medzi lopatkami? Najčastejšie príčiny Čo znamená bolesť chrbta medzi lopatkami? Najčastejšie príčiny

Bolesť je príznak, ktorý nám naznačuje, že sa v tele deje niečo neprirodzené. Upozorňuje nás na to. Bolesť medzi lopatkami je symptómom pre rôzne ochorenia. Môže ísť o problém s hrudnou...

Krv v moči. Ako príznak týchto chorôb by ste ju určite nečakali Krv v moči. Ako príznak týchto chorôb by ste ju určite nečakali

Prítomnosť krvi v moči (haematuria) nie je samostatná choroba. Je závažným symptómom ochorenia obličiek , močového ústrojenstva , vyskytuje sa pri veľkom množstve iných chorôb...

Naposledy aktualizované 27.08.2021


Pridajte skúsenosť Skúsenosti užívateľov
Bolesť brucha - Rene 02.03.2020 16:36

Mávam slabšie bolesti brucha. Konkrétne ako je pankreas s prava pod rebrom. Vždy po jedle pociťujem túto bolesť. Niekedy zase mávam ako je pravý bok skôr trochu smerom k pupku. Myslím že tam je niekde slepak. Mávam problém aj zo žalúdkom ale nikto mi nevie povedať čo mi je. Bol som aj na hadici a pán doktor mi povedal že tam nič nevidí. Vie mi niekto poradiť čo mi vlastne je? Tiež mávam veľký problém zo stolicou. Strašne ma to bolí keď idem na veľkú potrebu. Nie pre to že mám zlatú žilu,ale pre to že mávam dosť tvrdú stolicu. Veď ráno to aj cítim keď vstanem,lebo ma pichaju čreva a vtedy musím ísť ale predtím si musím dať čipom glicerinový. Poraďte mi prosím vás niekto ak mal podobný problém. Ďakujem

Bolest - Zdenkasomogyi 26.10.2019 22:38

Boli ma v pravom boku až do chrbtice uplne dole môže to byť s dovertikuli

Čo mi pomohlo

Nic

divertikula - zdenka somogyiova 08.08.2019 17:01

moze boliet prava strana brucha pri divertikule

Bolesť neustupuje - Nella 07.07.2019 14:32

Dobrý deň. Moja dcéra je už 5 rokov po laparoskopickej operácii žlčníka /tesne po pôrode / a neustále sa jej opakujú bolesti v pravom boku. Pije len čaje drží diétu a keď niečo také nevhodné zje už jej je zle. Je to vôbec možné, aby takto trpela co si myslela, ze jej po operácii bude dobre. Ďakujeme za každú odpoved.

Kika 29.01.2018 18:36

Dobrý deň prajem už od decembra mám ťažkosti , na pravej strane ma pobolieva, pichá a niekedy aj v okolí pupka, robili ultrazvuk, ževraj mám v poriadku aj žlčník aj všetko, ale jednoducho niekedy zjem jedlo, ktoré si myslím, že nie je ťažké, a hneď chytím hnačky ( ako voda ) a opäť bolesť na pravo. dostala som lieky ako dicetel, ktorý mi to trochu tlmí, ale už to mám dlho a neviem čo to môže byť, v minulosti som mala problém s hrubým črevom, mám aj problém s mliekom, čo niekedy nedodržím, ale neviem čo to môže byť či predsa ten žlčník alebo syndróm dráždivého čreva? Cítim sa všeobecne ako by som mala byť chorá ako keby niečo malo na mňa liezť pričom chorá nie som, neviem to vysvetliť. Neviete mi niekto prosím poradiť? Treba mi nejak detoxikovať organizmus alebo?

Čo mi pomohlo

zatiaľ užívam dicetel

Peter 07.10.2018 12:22

Boli ma v pravom boku ked a najem

Pichanie v boku pri pohybe - Phopa 31.12.2017 10:54

Ahoj, mam pichavu bolesť na pravej strane pod rebrami celkom na kraji pri fyzickej cinnosti. Avšak len ma to silno zaboli a bolesť zmizne…avšak je to 6-7 krát do dňa. Niekedy stači len že sa otočim na bok. Mal niekto z Vás podobný problém? Ďakujem

Sisa 05.10.2017 08:20

Moja dcera 9 rokov- DMO, je unavena cele dni.pozorujem to uz 5 den a dnes som zistila ,ze ju boli v pravo dole na brusku. Nevie mi povedat ani ukazat ako a kde ju to boli. Dalsie priznaky nema.boli ju to len na dotyk, ked ju napríklad prebalujem a vedy sa strhne. Chystam sa k lekarovi ,ale este stale spinka.

Jana Ferkova 27.02.2017 10:28

Mam 16 rokov a posledny mesiac mja stale picha v boku ked sedim je to mierne ale ked sa postavim... Nieje to silna bolest ale boli to,(na pravej strane pod rebrami,a pri bruchu smerom nadol stale na pravej strane)Nejake rady? prosim ;)

klara 03.05.2017 20:08

Dobry den , mam bolest brucha na pravej strane vsimla som si ze ked robim nejaku cinnost napriklad vysavam ale dvihnem nieco dostanem krc podobna bolest ako natiahnuty sval ale drzi ma to celi den aj ked lezim sedim. No uz som stoho mimo co to je zlcnik ?pecen ?alebo obclicka zaroven ma bolia krize ale nie az tak velmi .ako to brucho moze mi niekto poradit vopred dakujem .

Bolest v pravom boku pod rebrami - Bobo 05.02.2017 14:42

Mam dlhodobé bolesti v pravom boku pod rebrami. Prejavuje sa mi to vzdy po fyzickej námahe (aj rýchla chôdza). Ak ma to boli tak ked si to nahmatam boli to aj na dotyk. Nahmatabam si to stale pod pravými rebrami. Zial presiel som si gastroenterologiu, ultrazvuk, magnetickú rezonanciu, cez ortopédie,neurológie atd a nikto mi nevedel vysvetlit z coho ma to boli. Taha sa to so mnou uz niejaky ten rok. Skúšal som lieky od výmyslu sveta a nic nezabralo. Ak by s tym mal niekto niejake skúsenosti a pomohlo mu nieco bol by som za to vďačný. Bolesti mam zo dna na den intenzívnejšie a silnejšie.

PePe 20.02.2017 11:45

Milý pán Bobo, rovnaké bolesti a skúsenosti mám aj a v auguste tomu budú 2 roky (ak sa podarí :-) Absolvoval som vyšetrení niektoré i dva-krát a NIČ a ani nič mi nepomohlo. Takže čakám čo sa stane a konečne sa to vyrieši.

jozo347 09.03.2017 18:58

Ja mam tiež ten istý problem cez noc mi to utichne a v priebehu dna horšie a dookola to iste tiež som prešiel vyšetreniami a boli ma to 2 rok

Helena 03.06.2019 20:40

Prosím vás,ako vám to dopadlo? Tiež mám bolesti dlhodobo a vyšetrenia v poriadku........

Erik 18.10.2017 18:48

Zdravim vas ja mam tento isty problem uz cca 20 rokov nie je vzdy taky intezivny ale vie sa to riadne rozcertut ako momentalne teraz uz 7 tyzden neskutocna bolest pod pravym rebrom pri pohybe silnejsia a plus nechut do jedla zhodil som uz 13kg cakam este na gastro aj ked po minule roky som bol uz cca 8x a z toho 3x helicobakter pilory tam bol a teraz nieje ani ten bol som na vysetreni minuly tyzden zo stolice. Nechodim ani do prace kvoli tej bolesti vecer si dam silne tabletky na spanie potom rano 6.30 uz to zavina miernou bolestou a pridava a pridava to stale viac. Za den ziem max. banan, jogurt, jablko, jeden rostek. Neviete my poradit co by to mohlo byt. Este mam okolie ocnych bielok sfarbene do ztla ale to mam od jakziva. Dakujem

Adam Suha 18.06.2019 22:34

Čauko ja to mám tak isto všetke vyšetrenia boli v poriadku ale potom mi povedal lekár že mám obalenu pečeň z masťou tak neviem či to je z toho ta bolest

Tlak na pravej strane dole pod rebrami - Martin007 22.11.2016 18:52

Pri zohnuti a pri sedeni citim mierny tlak na pravej strane dole pod rebrami (akoby nad pecenou lajicky povedane). Rano a cez den je ten tlak takmer nulovy, slaby vecer je to uz viac citit. Spominany tlak pocitujem CCA tyzden. Pod rebrami som si nic nenahmatal tlak asi posobuje nieco co je hlbsie. Chcem sa spytat ci nahodou neviete cim to moze byt? Pravda je ze som dost pribral za posledne tyzdne a potom prisiel tento tlak. Plan je zhodit aspon 7kg a ked sa tlak nezmeni tak navstivim lekar.

rob 02.02.2017 00:19

toto iste sa mi deje, neviete co to je?

silvia 11.11.2016 10:38

Boli ma prvom boku dole ta boles my ide bodbrusko a dospodnej casty pavy co to je

Bolesť v ľavom boku.predtým ma boleli kríže teraz mam hrozne. Bolesti v ľavom boku obličky to nie su.bola som na vyšetrenie u urologa - Eva 20.10.2016 06:14

Bolesť v ľavom boku predtým ma boleli kríže a teraz mi to tlaci na lavu stranu chrbtice.mam velke bolesti.Obličky su v poriadku

Čo mi pomohlo

Kríže ma prestali bolieť

Simo 02.02.2018 01:08

Dobrý deň, chcem sa Vas opýtať mám bolesti na ľavom boku a ide do to krížov ale strašne jak ležím cítim a pri pohybe tiež, a po 10 dňoch som dostala zase menštruáciu k lekarovy sa bojím

Ajka 09.10.2016 00:03

Ahojte,asi dva týždne ma pobolieva pravá strana rebier,ale viac menej pri dotyku,málo kedy pri pohybe.Je pravda že som aj pribrala,snažím sa to dávať dole,ale ide to pomaly.Mám problémy s chrbticou,pred tromi týždňami som bola na obstreku pod CT.Na ladvine mám cystu a nejaký zápal močových ciest,doužívavam Uro-vaxom.Tak neviem čo by to mohlo byt..mám pocit že sa to na mňa sype zo všetkých strán,,,

Viera Astalošová 04.10.2016 07:25

Dobrý deň.Mám bolesti v pravom boku v oblasti pása ,drieku ,chrbta. Vylučujem veľké množstvo moču denne 3,6 litra ,vypijem najviac 1,5litra vody. Tomuto stavu predchádzalo občasńé pichanie v pravej obličke. V máji som mala velké bolesti , zápal močových ciest a po vybratí Augumentinu výsledky vyšetrení boli negatívne ,aj sonografia , ale bolesti som mala ďalej a liečila som sa vyž.doplnkami.Bolo mi už-lepšie ale od konca septembra sa mi pohoršilo. Ďakujem

Janka 09.08.2016 12:52

pekny den prajem chcela by som sa iba opytat ,, Od rana ma pobolieva v pravom podbrusku (asi niekde pri vajecnikoch) ked si idem sadnut tak citim ak keby tlak ale pobolieva ma to aj ked chodim neboli to vellmi ale citim ze nieco nieje v poriadku ze pobolieva to ... Vcera v praci som zdvihala sudove piva, plne prepravky atd... moze to byt z toho ? no myslim si ze bolelo by ma to uz vcera vecer ... Dakujem za skoru odpoved :)

mončita 09.08.2016 20:36

Ak Vám nezistia cystu, slepé črepe a práve nie ste v strede menštruačného cyklu odporúčam navštíviť gastrolekára--vyšetrenie čriev....

KristínaH 11.05.2016 03:54

Ahojte chcela by som sa s vami poradiť. Včera som očakávala menštruáciu ale nejak nechodila a strašne ma začalo bolieť brucho....to by bolo v poriadku...o par hodín na to ma zrazu začalo bolieť v pravom boku. Nie je to tupá bolesť ale skôr pichľavá. Pri nesprávnou pohybe ma v tom strašne pichne. Lekárov sa neskutočne bojim nemáte niekto podobne skúsenosti? Bolesť nie je hrozná ked sa nehybem ale akonáhle sa hybnem tak ma pichne. Nie je to v podbrušku ale nad. Pekný zvyšok dňa/večera

Zlata 27.05.2016 20:57

Dobry den....mam rovnaky problem, vie niekto poradit??? Dakujem

Dlhodobe bolesti - Iveta 26.01.2016 23:55

Po kazdom jedle mam neustale bolesti v pravo a vystreluje mi to az hore do chrbta vpravo alebo vlavo . Zacalo to najprv zlym travenim a teraz tymi bolestami . Kazdym dnom sa to zhorsuje viac a viac . Bola som vsade na viacerych vysetreniach .Chodim ku homeopatke a kolko liekov som pobrala ani nepisem . Treba mi z toho plakat co dalej . Vsetko mi v tom zaludku stoji a neposuva dole . Pod rebrami cela oblast viac menej vpravo . V noci uz nemozem ani lezat na pravo mam bolesti .Ako by ste mi pomohli prosim Vas co mam robit......!!!!

Michal 28.01.2016 08:38

Dobrý deň. Na Vašom mieste by bolo najlepšie navštíviť gastroenterológa čo najskôr, najmä ak sa bolesti objavujú nielen po jedle ale aj mimo neho a sú časté. Bohužiaľ, v tomto prípade je ťažko poradiť online niečo iné, v každom prípade je treba ale neustále pátrať po príčine dovtedy, až kým sa nenájde.

Iveta 04.02.2016 18:35

Dobry večer chcem sa spitat picha ma v pravom aj v lavom boku a stale ma boli popod brucho,bola som aj na vysetreni do zaludka a nasli mi tam helikobaktera mala som tabletky ale sstale toje to iste neviete mi poradit

pitu 17.07.2017 19:35

Dobry Vecer citam len same komentare ze boli ma v pravom boku pod rebramy Mam ten isty problem a ties som presiel vseliakymi vysetreniami a nic som sa nedozvedel a preto pisem ci sa niekdo naozaj nenajde a da Uspokojucu odpoved Robim manualne tak povediac Tasko ale s prace to nieje Pytam sa cim to je ? Dakujem

Rene 02.03.2020 16:59

Dobrý deň. Podobne niečo som prežíval aj ja. Až som našiel článok kde mi ponúkli trojmesačnú liečbu a to takúto: musel som si zakúpiť na helikoptéra mastichu activ a k tomu jablčný ocot. Toto je základná terapia ktorá trvá 3 mesiace. Fakt mi pomohla i keď to trvalo asi mesiac keď som začal pociťovať uvoľnené. Antibiotiká mi nerobili dobre a preto spravte ako vám radím. Pomôže vám to na 100% Najlepšia liečba na helikoptéra je ako som písal