Ako sa lieči: Inkontinencia
Autor: Michal HrebíkNajčastejšie sa na liečbu používajú pre mužov lieky, ktoré môžu pomôcť svalovine močového mechúra alebo iným častiam v močových cestách k správnej funkčnosti. U žien sa využívajú najmä lieky hormonálneho typu a to najmä po menopauze. U žien sa ako prvá voľba využíva aj cvičenie, konkrétne Kegelove cviky panvového dna, kedy je cieľom špeciálneho cvičenia vrátiť močovému mechúru a trubici pôvodnú silu ochabnutých svalov. Až keď konzervatívna forma zlyhá, pristúpi sa k radikálnejšej.
Na riešenie stresovej inkontinencie sa používajú rôzne implantáty, ktoré sa umiestnia do okolia močového tkaniva a tie redukujú stresové faktory v tejto oblasti, pričom ide najmä o kolagén, silikón či teflón. Taktiež je možné pristúpiť k chirurgickému zákroku, ktorý môže mať viacero foriem, či už voperovanie špeciálnej pásky na fixáciu mechúra alebo implantácia umelého zvierača močového mechúra. V prípade niektorých špecifických situácii však pomôže len trvalý katéter. Pokiaľ sa stav nedá vyriešiť inak, poslednou možnosťou sú hygienické pomôcky na zachytenie moču.
Autor článku

Michal Hrebík
Redaktor portálu Zdravotéka.sk, ktorého zaujíma zdravý životný štýl, správne stravovanie a životospráva. Aktívne sa vzdeláva v oblasti zdravotníctva, najnovších medicínskych objavov a veľmi rád píše o všetkom dôležitom z oblasti zdravia s dôrazom na zrozumiteľnosť pre čitateľa.
Zatiaľ neboli pridané žiadne skúsenosti. Podeľte sa s ostatnými o svoje skúsenosti.