späť na zoznam príznakov

Nemožnosť sa rýchlo vymočiť

Autor: Michal Hrebík

Choroby s príznakom "nemožnosť sa rýchlo vymočiť"

Nemožnosť sa rýchlo vymočiť je vo väčšine prípadov spojená s nejakým ochorením či už priamo močových ciest, alebo iných orgánov v ich okolí. U mužov súvisia problémy s tým, aby sa mohol muž vymočiť potom, ako má nutkanie, najmä s prostatou, u žien je vo väčšine prípadov na vine nejaký zápal priamo v močových cestách. V niektorých prípadoch možno pozorovať tento symptóm aj ako príznak močových kameňov, ktoré brána ideálnej priepustnosti moču.

Veľmi dôležité je aj dodržovať správny pitný režim, čiže aby človek pil dostatok tekutín, ktoré môžu tvoriť moč. Ide najmä o čaje a minerálne vody, naopak menej vhodné sú rôzne sladené limonády, ktoré nie sú príliš zdravé ani pre organizmus a to z rôznych hľadísk, napríklad kvôli vysokému obsahu cukru. Výhodnosť čajov je v ich močopudnosti, takže vďaka nej dochádza k prečisteniu močových ciest. dôležitý je aj objem prijatých tekutín počas dňa.

U mužov je veľmi často nemožnosť sa rýchlo vymočiť symptómom pre problémy s prostatou, čo je predstojná žľaza, ktorá sa nachádza pod močovým mechúrom. Napríklad zväčšená prostata, čo je nezhubné ochorenie, môže spôsobiť tlak na močový mechúr zo spodnej strany a tiež tlak na močovú trubicu. V tom prípade dochádza k zúženiu priesvitu močovej trubici a problémom s močením, napríklad v nemožnosti sa rýchlo vymočiť alebo k pocitu nedokonalého vyprázdnenia.

Horším problém je však rakovina prostaty, ktorá síce nie je príliš rozšírená, ale vyskytuje sa čoraz viac. Veľa prípadov je aj bezpríznakových, takže je ťažké nádor odhaliť. Veľká väčšina prípadov sa týka najmä starších mužov. Nádor sa však môže prejavovať aj problémami s močením, tiež únavou, chudnutím a zníženou chuťou do jedla. Liečba je buď formou chirurgického zákroku, prípadne formou ožarovania. Neliečená rakovina však vedie u mužov k impotencii.

U žien ale aj u mužov môžu byť za nemožnosťou sa rýchlo vymočiť aj rôzne zápaly v močových cestách. Napríklad bežne je zápal močových ciest vo väčšine prípadov spôsobený bakteriálnou infekciou a vo väčšine postihuje ženy, ale niekedy aj mužov. Ide o baktériu Escherichia coli, ktorá sa síce bežne vyskytuje v organizme, ale pokiaľ sa premnoží, spôsobuje zdravotné problémy, napríklad aj bolesť a pálenie pri močení, prípadne častejšie močenie.

Niekedy môže byť za zápalom alebo všeobecne problémami s močovými cestami aj urolitiáza, čo je ochorenie, ktoré spôsobujú močové kamene. Tie sa vytvárajú v obličkách a dostávajú sa neskôr do močových ciest, kde narušujú jednak vnútornú stenu močových ciest a tým pádom môžu spôsobiť aj krvácanie a bolesti, ale zabraňujú aj v plynulému priechodu moču cez močové cesty. To sa prejavuje bolesťami pri močení, ale aj nemožnosťou sa rýchlo vymočiť.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Autor článku

Michal Hrebík

Michal Hrebík

Redaktor portálu Zdravotéka.sk, ktorého zaujíma zdravý životný štýl, správne stravovanie a životospráva. Aktívne sa vzdeláva v oblasti zdravotníctva, najnovších medicínskych objavov a veľmi rád píše o všetkom dôležitom z oblasti zdravia s dôrazom na zrozumiteľnosť pre čitateľa.

Zatiaľ nebola pridaná žiadna skúsenosť

Nemožnosť sa rýchlo vymočiť patri medzi príznaky Vylučovacej sústavy
V obsahu nájdete:

Prihlásiť na odber noviniek

Zobraziť viac článkov Najnovšie články v magazíne
Ako čo najskôr spoznať rakovinu prostaty a aké sú možnosti jej liečby? Ako čo najskôr spoznať rakovinu prostaty a aké sú možnosti jej liečby?

Je druhým najčastejším zhubným nádorom v Európe i vo svete a najčastejšie sa vyskytujúcim nádorom u mužov . Asi 95% chorých sa dožíva 5 rokov a asi polovica z nich zomiera. 

Krv v moči. Ako príznak týchto chorôb by ste ju určite nečakali Krv v moči. Ako príznak týchto chorôb by ste ju určite nečakali

Prítomnosť krvi v moči (haematuria) nie je samostatná choroba. Je závažným symptómom ochorenia obličiek , močového ústrojenstva , vyskytuje sa pri veľkom množstve iných chorôb...

Naposledy aktualizované


Pridajte skúsenosť Skúsenosti užívateľov

Zatiaľ neboli pridané žiadne skúsenosti. Podeľte sa s ostatnými o svoje skúsenosti.