Rastliny - ostatné

Baza čierna

Baza čierna

Baza čierna je ker z čeľade pižmovkovitých a je veľmi užitočný, čo platí či už o jeho kvetoch alebo aj bobuliach. Baza je u nás pomerne rozšírená a to najmä preto, že už z minulosti sa traduje veľa rôznych povier o jej liečivých a blahodárnych účinkoch. Tento krík je rozšírený v celej Európe a už oddávna sa používal na liečenie...

Breza bradavičnatá

Breza bradavičnatá

Breza bradavičnatá, nazývaná tiež niekedy aj ako biela alebo previsnutá, patrí medzi stromy, ktoré sú známe ľuďom najmä z rôznych parkov alebo tým, že rastú pri riekach, potokoch a vodných plochách. To, čo možno málo ľudí vie, je fakt, že veľakrát sa dá kôra ale napríklad aj listy brezy využiť k rôznym liečebným účinkom....

Dub letný

Dub letný

Dub letný je mohutný strom, ktorému sa už od pradávna pripisujú magické schopnosti a to najmä v našom regióne. Jeho prirodzeným prostredím je mierne podnebné pásmo a preto ho možno nájsť najmä v Európe, v Malej Ázii a niekde aj na Kaukaze. Má dlhé listy, plodom sú žalude, avšak na liečiteľské účely sa už stáročia používa najmä jeho...

Mangold

Mangold

Mangold patrí medzi veľmi staré druhy rastlín. Časom na ňu ľudia zabudli, no v dnešnej dobe sa dostáva práve mangold opäť do popredia. Táto rastlina je výbornou alternatívou k špenátu, kelu a tatiež k rôznym iným druhom listovej zeleniny.

Škorica

Škorica

Škorica patrí medzi voňavé a obľúbené koreniny. Pokladá sa tiež za jednu z najstarších a zdraviu veľmi prospešných korenín sveta. Používa sa odjakživa nielen ako prísada jedál, ale aj do parfumov a voňaviek.

Rakytník rešetliakovitý

Rakytník rešetliakovitý

Rakytník púta čoraz viac a viac ľudí. Úžasné blahodarné účinky rakytníka mnohým odstránili dlhodobé zdravotné problémy. Preto je o túto rastlinu veľký záujem, nie len u nás, ale aj na celom svete.

Arónia čiernoplodá

Arónia čiernoplodá

Arónia čiernoplodá, ľudovo nazývaná tiež Jarabina čierna a latinsky Aronia melanocarpa, je strom alebo ker, ktorý je z čeľade ružovité (Rosaceae).

Levanduľa

Levanduľa

Levanuľa a výrobky z nej sú veľmi obľúbené pre jej vôňu, ale aj zdravotné účinky.

Spirulina,Chlorella

Spirulina,Chlorella

Spirulina a chlorella sú rastliny, ktoré zažívajú v dnešnej dobe svoju „druhú renesanciu.” Unikátna riasa chlorella, ktorú ľudia právom považujú za „malý zelený zázrak” ponúka množstvo telu prospešných látok. Sladkovodná sinica spirulina, tiež označovaná ako „superpotravina” dodáva nášmu telu obrovský prísun živín, minerálov a vitamínov.

Moringa

Moringa

Moringa oleifera, pôvodom z Indie, rastie v tropických a subtropických oblastiach sveta. V mnohých častiach sveta je známa ako zázračný strom.