späť na zoznam článkov

Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 na Slovensku časť 2

Autor: Mgr. Simona Morvayová
Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 na Slovensku časť 2
Zdroj foto: Getty images

Koronavírus pochádzajúci z Číny po prvý raz potvrdili na Slovensku v piatok 6. marca 2020 v Bratislave. Pacient mal 52 rokov a bol hospitalizovaný je na klinike infektológie v Univerzitnej nemocnici v Bratislave (UNB). Pacient nemal cestovateľskú anamnézu, to znamená, že v predchádzajúcich dňoch necestoval do žiadnych krajín, kde sa koronavírus vyskytuje.


V súvislosti s opatreniami zavedenými v rámci boja proti pandémii koronavírusu polícia doteraz eviduje celkom 3 515 priestupkov. 

Jednej zo zamestnankýň Úradu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) zistili k 22. augustu ochorenie COVID-19. Vedenie úradu nariadilo z preventívnych dôvodov zamestnancom, ktorí s ňou prišli do kontaktu, prácu na doma.

Druhá vlna a hmotné rezervy

Komunitné šírenie koronavírusu na Slovensku stále nie je. Ako uviedol Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR na sociálnej sieti, komunitné šírenie ochorenia by nastalo v prípade, ak by sa neobjasnené pramene pôvodcu nákazy objavovali bežne a vo väčšom počte, čo však aktuálne nie je prípad Slovenska. 

Slovenské elektrárne potvrdili v Atómovej elektrárni Bohunice V2 ďalších sedem zamestnancov pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19.

Obec Prašník v okrese Piešťany ruší tradičné oslavy výročia SNP, ktoré sa mali konať aj s kultúrnym programom v sobotu 29. augusta v amfiteátri v miestnej časti Pustá Ves.

Hmotné rezervy sú na druhú vlnu pripravené, Sulík očakáva pri nákupoch ochranných pomôcok o 80 % nižšie ceny.

Dovolenka v zahraničí

Jedna zo zamestnankýň kancelárie primátora Pezinka bola pozitívne testovaná na COVID-19.

Na september by si Slováci nemali plánovať dovolenky do štandardných turistických destinácií. Ako uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí, zoznam rizikových krajín sa rozšíri, do červených sa dostanú aj destinácie, ktoré mali doteraz zelenú farbu. Šéf rezortu doplnil, že situácia je najmä v Chorvátsku v súčasnej dobe veľmi kritická.

V materskej škole V Jame v Trnave bola jedna osoba z pedagogického zboru pozitívne testovaná na ochorenie COVID-19.

Dodržiavanie zavedených opatrení budú kontrolovať aj silové zložky štátu. Pôjde najmä o políciu, minister zdravotníctva možno však požiada o súčinnosť aj armádu.

Formulár pre cestujúcich

Elektronická verzia formulára pre cestujúcich leteckou dopravou zo zahraničia na Slovensko v spojitosti s koronavírusom je v štádiu prípravy a testovania. Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV) ju predpokladá zverejniť na svojom portáli začiatkom septembra. 

V Pezinku zasadal krízový štáb, mesto sa pripravuje na druhú vlnu nákazy.

Školopovinné deti rodič nemôže od septembra pre obavu z koronavírusu svojvoľne nechať doma. V jednej z materských škôl v Trnavskom kraji sa potvrdili tri prípady nákazy novým koronavírusom.

Bratislavské Staré Mesto zvolalo krízový štáb, dôvodom je podozrenie na nákazu u zamestnanca. Zamestnanec miestneho úradu mal byť v kontakte s pozitívne testovaným poslancom Adamom Berkom.

Začiatok školského roka

Malým a stredným podnikom v Európskej únii (EÚ) sa otvára ľahšia cesta na pomoc v čase koronakrízy. Výbor Európskeho parlamentu (EP) pre priemysel a energetiku totiž v utorok veľkou väčšinou schválil vytvorenie Nástroja na podporu platobnej schopnosti firiem oslabenej v dôsledku koronakrízy. 

Minister školstva vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling deň pred začiatkom nového školského roka poprosil rodičov a žiakov o spoluprácu pri vytvorení bezpečného prostredia na školách a poďakoval im za zodpovedné nosenie rúšok v prvých dvoch týždňoch vyučovania.

V stredu 2. septembra štartuje prevádzku prvé veľkokapacitné mobilné odberové miesto v Bratislave.

Krízový štáb mesta Vráble schválil odklad otvorenia Materskej školy Lúky. Ide o preventívne opatrenie v súvislosti s možným šírením koronavírusu. V dvoch nitrianskych školách nový školský rok neotvorili. Dôvodom sú pozitívne testy na COVID-19 v prípade dvoch pedagogických zamestnancov, všetci ich kolegovia sú v karanténe.

Pokuty za nenosenie rúšok

Každé zariadenie sociálnych služieb bude mať stanovený semafor. Pri určovaní farby sa zohľadní aj situácia v regiónoch.

Polícia počas prvých dvoch septembrových dní uložila 150 blokových pokút v celkovej hodnote 3 140 eur za nenosenie rúšok. Zároveň v tejto súvislosti postúpili policajti 12 oznámení na Úrad verejného zdravotníctva SR.

Vyšší počet potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 epidemiológovia predpokladali. V 36. týždni totiž odoberali vyšší počet vzoriek u kontaktov potvrdených prípadov z monitorovaných ohnísk nákazy.

Pandemická komisia určila k 4. augustu rizikové okresy na Slovensku, odporúča v nich prijať opatrenia.

Nakazený aj preventívna izolácia

Roztoče sa pod rúškami nemnožia. Ďalší z mnohých mýtov, ktoré sa šíria na internete o nosení rúšok, vyvrátilo ministerstvo zdravotníctva na sociálnej sieti. 

Minister zdravotníctva Marek Krajčí je v preventívnej izolácii. Ako uviedol na sociálnej sieti, jeden zamestnanec z ministerstva zdravotníctva, člen konzília epidemiológov, infektológov a verejných zdravotníkov bol pozitívne testovaný na koronavírus. V preventívnej samoizolácii je aj hlavný hygienik SR Ján Mikas.

Jeden zo zamestnancov Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) bol pozitívne testovaný na koronavírus

V bratislavskom Ružinove je podozrenie na nákazu koronavírusom v niekoľkých školách a škôlkach. Bratislavský samosprávny kraj (BSK) k 8. septembru eviduje dva nové prípady nákazy koronavírusom vo svojich zariadeniach

Zatvorené školy

Novú nemocnicu siete Svet zdravia, ktorá vyrastá na bratislavských Boroch, otestovali na zvládnutie epidémiu koronavírusu.

Materská škola Dargovských hrdinov v Humennom bude tento týždeň dočasne zatvorená. Dôvodom je pozitívny nález na ochorenie COVID-19 jednej zo zamestnankýň zariadenia.

Základná škola Mirka Nešpora v Prešove zostáva na základe nariadenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Prešove a zasadnutia krízového štábu mesta naďalej zatvorená, a to až do nedele 13. septembra. 

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Nitre eviduje potvrdené prípady ochorenia COVID-19 celkovo v piatich školách, kde bola nariadená izolácia iba pre konkrétne triedy.

Zákaz návštev

V poradí 47. ročník Rallye Tatry sa v tomto roku neuskutoční. Informoval o tom 8. septembra predseda organizačného výboru a riaditeľ pretekov Stanislav Hanzeli. Hlavným dôvodom odvolania tejto medzinárodnej súťaže je podľa neho nepriaznivý vývoj situácie pre koronavírus a sprísnené odporúčané vládne opatrenia pre konanie hromadných akcií.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí, hlavný hygienik Ján Mikas aj konzílium epidemiológov a infektológov majú negatívny test na COVID-19.

Vedenie Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) SNP v Ružomberku zakázalo návštevy na všetkých lôžkových oddeleniach

Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta (FNsP FDR) v Banskej Bystrici sprevádzkovala k 9. septembru veľkokapacitné mobilné odberové miesto (MOM) na testovanie COVID -19

Odmeny pre zamestnancov

V Bratislavskom kraji je z dôvodu protiepidemiologických opatrení prerušená prevádza v ôsmich školách a škôlkach.

Pre zamestnancov v prvej línii pôjde 77 mil. eur. Pôvodne mala byť odmena vo výške 50 mil. eur, jej zvýšenie podľa Hegera inicioval predseda vlády Igor Matovič.

Rodič, ktorý nepošle dieťa do škôlky alebo školy pre obavu z nakazenia sa koronavírusom, nebude mať nárok na pandemické ošetrovné (OČR)

V Ústrednej vojenskej nemocnici (ÚVN) SNP Ružomberok 9. septembra zomrel 78-ročný pacient s ochorením COVID-19

V Bratislavskom kraji je k 9. septembru zavretých 12 predškolských a školských zariadení.

Ukrivdené hokejové kluby

V bratislavskej Vrakuni zatvorili základnú školu Žitavská, osem detí prišlo do kontaktu s nakazeným koronavírusom. 

Slovenské hokejového kluby cítia veľkú krivdu, že v súvislosti s pandémiou koronavírusu a s ňou spojenými opatreniami a obmedzeniami nedostali žiadne kompenzácie či štátnu pomoc

Veľkokapacitné mobilné odberové miesta (MOM) otvorili už v štyroch krajských mestách. Ako prvé spustilo prevádzku veľkokapacitné MOM v Bratislave. Ďalšie už funguje v Trenčíne, nasledovala Nitra a k 10. septembru pribudlo aj v Banskej Bystrici.

Päť pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19 zatiaľ zistila Prešovská univerzita (PU) v Prešove pri testovaní zahraničných študentov, ktorí pri príchode za štúdiom absolvujú povinnú päťdňovú izoláciu v karanténnom internátnom zariadení v Prešove. 

Slovenská lekárska komora (SLK) dúfa, že odmeny zdravotníkom v prvej línii prídu čo najskôr a nie až o niekoľko týždňov, ako avizoval minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Ďalšia smrť

Pandemická komisia vlády navrhne v pondelok 14. septembra Ústrednému krízovému štábu uzatvorenie hraníc s Ukrajinou. Českú republiku zároveň navrhne zaradiť medzi rizikové krajiny.

Odložené otvorenie školského roku sa v Základnej škole sv. Marka a Základnej škole sv. Gorazda v Nitre uskutočnilo v pondelok 14. septembra. 

Na Slovensku pribudlo 38. úmrtie človeka v súvislosti s ochorením COVID-19. Vo Fakultnej nemocnici v Nitre v zomrel 5. septembra 65-ročný muž, u ktorého následne pitva potvrdila úmrtie na pľúcnu formu ochorenia COVID-19. 

Minimálne týždeň zostanú zatvorené dve stredné školy v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK). Výskyt nákazy koronavírusom totiž potvrdili v Gymnáziu Partizánske a v trenčianskej Strednej športovej škole. 

Zákaz podujatí

V Bratislavskom kraji sú od pondelka 14. septembra zakázané verejné podujatia nad 100 osôb v exteriéri.

Akvaparky a kúpaliská zaznamenali počas troch mesiacov uzatvorenia prevádzok pre pandémiu koronavírusu takmer úplnú stratu tržieb, v júni po znovuotvorení 55- až 95-percentný prepad tržieb.

Jedna tretina nakazených na Slovensku sú importy zo zahraničia, druhá je výsledkom rizikových aktivít a zvyšok sú ich kontakty.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) sprísňuje opatrenia vo svojich zariadeniach.

Novým opatrením od Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR sa predlžuje povinnosť nosiť rúška na školách do 1. októbra.

Na internátoch UK

Na bratislavských internátoch Univerzity Komenského (UK) sa objavili prvé dva prípady ubytovaných s potvrdeným ochorením COVID-19.

V Zariadení sociálnych služieb (ZSS) Dotyk v Medzilaborciach otestovali všetkých 68 klientov a zamestnancov v súvislosti s úmrtím 70-ročného klienta tohto zariadenia.

Nákazu koronavírusom do dnešného dňa identifikovali na stovke slovenských škôl.

V Základnej škole v Trnave – Modranke bol potvrdený prípad ochorenia COVID-19, žiaci zostanú v najbližších dňoch doma.

V utorok 15. septembra sa vyskytli prípady ochorenia COVID-19 vo všetkých okresoch Bratislavského kraja.

Nedostatočná pomoc

Prevádzkovatelia slovenských hotelov a reštaurácií považujú ekonomické nástroje prvej pomoci v boji proti pandémii koronavírusu za nedostatočné.

Na svadbách bude môcť byť najviac sto ľudí, sprísnia sa však ich kontroly. Výška sankcie za nedodržanie opatrení bude súvisieť s tým, či sa svadba uskutoční v „červenom alebo zelenom“ regióne.

Veľkokapacitné mobilné odberové miesto na COVID-19 otvorí vo štvrtok 17. septembra Fakultná nemocnica v Trnave. Krízový štáb v Trnave rozhodol, že od pondelka 21. septembra budú v rámci pôsobnosti samosprávy platiť sprísnené opatrenia na predchádzanie šírenia koronavírusu.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Senici zaznamenal v stredu 16. septembra 29 potvrdených prípadov COVID-19, z nich 25 je súčasťou epidémie v hokejovom klube

Zhoršujúca sa situácia

Štart akademického roka na Technickej univerzite vo Zvolene (TUZVO) sa pre rastúce počty ochorení na COVID-19 uskutoční online formou.

V Bratislavskom kraji sa od soboty zmenia maximálne povolené počty osôb na hromadných podujatiach v súvislosti so zabránením šírenia koronavírusu. 

Situácia sa podľa Krajčího na Slovensku zhoršuje, ohniská nákazy vznikajú na oslavách aj pracoviskách. Červených aj oranžových regiónov je u nás k 18. septembru zhodne po 14.

V najbližších týždňoch by mohli na Slovensko prísť antigénové testy na ochorenie COVID-19. Výsledok by mali ukázať do 15 minút, ich presnosť je 98 %. 

Jeden zo šoférov predsedu vlády Igora Matoviča (OĽaNO) bol pozitívne testovaný na koronavírus. 

Sklamanie obchodníkov

Zväz obchodu SR (ZO SR) je sklamaný, že predavačky, predavači, pokladníci a ďalší pracovníci obchodu, ktorí počas prvej vlny koronakrízy pracovali, neboli zaradení do štátnej odmeny pre pracovníkov v prvej línii.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Martine uzavrel do karantény vysokoškolský internát a jedáleň Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského (UK) v Martine. Dôvodom je viacero pozitívnych testov na koronavírus u študentov fakulty.

Činnosť Krajského operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby (ZZS) v Trnave je z dôvodu pozitívnych testov na COVID-19 u viacerých operátorov tiesňovej linky 155 prerušená od pondelka 21. septembra do odvolania.

V pondelok potvrdili koronavírus u klientov aj zamestnancov zariadenia sociálnych služieb v Trstenej.

Nové úmrtie

Slovensko má 41. úmrtie v súvislosti s novým koronavírusom. Ako informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová, zosnulý je 78-ročný muž.

Pri vysokých denných prírastkoch pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19 epidemiologička Zuzana Krištúfková nevylučuje sprísňovanie opatrení.

V Gymnáziu Františka Víťazoslava Sasinka v Skalici sa žiaci od stredy 23. septembra učia dištančnou formou. Časť žiakov a pedagogického zboru bola pozitívne testovaná na koronavírus alebo prišli do kontaktu s pozitívne testovanými.

Veľkokapacitné mobilné odberové miesta, ktoré vykonávajú testovanie na COVID-19, fungujú už vo všetkých krajských mestách.

Armáda môže v boji s koronavírusom vykonávať len asistenčné služby.

Názor prezidentky

Situácia s testovaním začína byť podľa ministra zdravotníctva Mareka Krajčího na Slovensku kritická a mali by sme testovať ešte viac.

Pre dobré zvládnutie aktuálnej situácie nestačí podľa prezidentky SR Zuzany Čaputovej len zlepšenie testovania. Je potrebné zlepšiť samotnú komunikáciu zo strany štátu a jeho inštitúcií.

Minister nevylúčil návrat policajtov na hranice, ak sa bude situácia s koronavírusom zhoršovať.

Hlavný hygienik SR Ján Mikas predpokladá, že počty nakazených koronavírusom ešte budú stúpať niekoľko týždňov, možno aj dva až tri mesiace.

Minister zdravotníctva je opäť v karanténe. Na pracovnom stretnutí bol v kontakte s pozitívnym na COVID-19.

Červené okresy

Okres Skalica bude od piatku v červenej zóne. Počet pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19 v okrese Skalica výrazne stúpol, za utorok bolo potvrdených 20 nových prípadov.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Komárne hlási lokálnu epidémiu v zariadení sociálnych služieb v Klížskej Nemej.

Po okresoch Námestovo a Tvrdošín je od 24. septembra červeným regiónom na koronavírusovej mape Slovenska aj okres Dolný Kubín.

V Turčianskych Tepliciach zatvorili 24. septembra klientske centrum okresného úradu. Dôvodom je pozitívny test na koronavírus u pracovníka okresného dopravného inšpektorátu.

V Nemocnici Poprad je k 24. septembru na ochorenie COVID-19 pozitívne testovaných 10 zamestnancov.

Koronavírus na internátoch

Na internátoch Mlyny a Družba v hlavnom meste sprísnila Univerzita Komenského v Bratislave (UK) opatrenia. Oba komplexy s okamžitou platnosťou prešli do červenej fázy

Očkovacie vakcíny proti ochoreniu COVID-19 by mohli byť k dispozícii v úvode druhého kvartálu budúceho roka. Počas 18. ročníka Martinských dní imunológie to vyhlásil odborný garant podujatia Miloš Jeseňák. 

Ďalšiemu zamestnancovi zariadenia sociálnych služieb v Klížskej Nemej v okrese Komárno potvrdili koronavírus. V tomto zariadení testy odhalili celkovo 57 prípadov, z toho deväť ľudí je hospitalizovaných.

Divadlo Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene ruší od 27. septembra do 4. októbra všetkých osem naplánovaných divadelných predstavení, dôvodom sú preventívne opatrenia nariadené Regionálnym úradom verejného zdravotníctva vo Zvolene po tom, ako sa u externého herca potvrdilo ochorenie COVID-19.

Pôvodné obmedzenia

Ochoreniu COVID-19 k 25. septembru podľahli na Slovensku ďalšie dve osoby. Jednou zosnulou je 67-ročná pacientka, ktorá bola hospitalizovaná v Univerzitnej nemocnici Bratislava, skonala 17. septembra. Ďalšou je 87-ročná pacientka, ktorá zomrela 23. septembra a bola hospitalizovaná v Nemocnici s poliklinikou Michalovce.

Od 1. októbra budú na svadbách a hromadných podujatiach platiť pôvodne navrhované obmedzenia zo začiatku septembra. Maximálny počet hostí na svadbe bude 30 ľudí, na hromadných podujatiach, kde sa sedí v interiéri 100 a v exteriéri 200 ľudí.

Pandemická komisia vlády opäť rozšírila zoznam rizikových okresov, premiér kritizoval nezodpovednosť ľudí.

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) preberá vedenie boja proti COVID-19 do vlastných rúk. Uviedol to 26. septembra vo svojom profile na sociálnej sieti. Dodal, že jeho cieľ bude rovnaký ako pri prvej vlne, a to vyhrať boj s čo najmenším dopadom na zdravie a životy ľudí.

Koronavírus v nemocniciach

V Národnom onkologickom ústave v Bratislave potvrdili koronavírus šiestim lekárom, piatim sestrám a dvom sanitárom

Na centrálnom príjme v Nemocnici Ružinov v Bratislave u 18 zdravotníkov potvrdili koronavírus. Centrálny príjem nemocnice však poskytuje zdravotnú starostlivosť v štandardnom režime.

Predseda vlády Igor Matovič nevylúčil úplný zákaz hromadných podujatí akéhokoľvek druhu.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave potvrdil pozitívne testy na ochorenie COVID-19 u 14 klientov a dvoch zamestnankýň zariadenia pre seniorov Domov jesene života v bratislavskej mestskej časti Dúbravka.

Neefektívne obdobie

V kostoloch, ktoré sú v červených COVID-19 okresoch, platí pri bohoslužbách povinnosť šachovnicového sedenia, nemá sa spievať a nemajú sa používať ani spoločné modlitebníky, spevníky a sväteničky.

Krajčí podľa lekárskej komory potvrdzuje, že obdobie medzi prvou a druhou vlnou sme nevyužili efektívne. Komora je znepokojená vyjadreniami ministra zdravotníctva o tom, že do konca októbra už nebudeme mať dosť lôžok na infekčných oddeleniach pre narastajúci počet pacientov s COVIDom.

V popradskej nemocnici momentálne evidujú 16 zamestnancov pozitívnych na koronavírus.

Od štvrtku 1. októbra platí na Slovensku v súvislosti s pandémiou koronavírusu opätovne núdzový stav

K 30. septembru je v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) v Košiciach hospitalizovaných 12 pacientov nakazených vírusom SARS-CoV-2. Jeden pacient je napojený na umelú pľúcnu ventiláciu, jedna pacientka dýcha prostredníctvom kyslíkovej masky.

Školy a nemocnice

Základná a materská škola (ZŠ a MŠ) v bratislavskej Záhorskej Bystrici prechádza na dištančné vyučovanie, dôvodom je pozitívny test na koronavírus u jedného zo žiakov. 

Nemocnica v Banskej Štiavnici zakázala od 30. septembra návštevy na lôžkových oddeleniach až do odvolania.

Ústredná vojenská nemocnica (ÚVN) v Ružomberku otvára nový pavilón špecializovaný na hospitalizáciu pacientov s koronavírusom

 

 

Zdroje

  • SITA
  • WebNoviny

Naposledy aktualizované 02.10.2020

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Autor článku

Mgr. Simona Morvayová

Mgr. Simona Morvayová

Moje štúdium na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre som ukončila magisterským titulom. Päť rokov som študovala odbor učiteľstvo slovenského jazyka v kombinácii s etickou výchovou. Momentálne pracujem v oblasti médií, kde okrem iného spravujem dva portály súvisiace so zdravím a zdravou stravou. Moja vášeň k jedlu a zdravým pokrmom pochádza už zo strednej školy. Keďže som študovala päť rokov na hotelovej strednej, mám k strave a novým receptom dlhodobý vzťah. Rada varím a vymýšľam nové recepty, ktoré zväčša musia byť zdravé a plné vitamínov. V prípade varenia ide skutočne o moju vášeň. Súčasná doba prináša množstvo možností a tém, ktorým sa dá práve prostredníctvom jedla venovať. Zaujímam sa aj o bezlepkové a bezlaktózové recepty. K týmto receptom ma priviedli vlastné zdravotné problémy, ale aj celiatik v rodine. Moje ďalšie záľuby okrem práce a varenia sú oddych pri jóge a behaní.

Prihlásiť na odber noviniek

Zobraziť viac článkov Najnovšie články v magazíne
Koronavírus COVID-19: Počet nakazených a počet úmrtí Slovensko a svet (Aktuálne štatistiky 26. 10. 2021) Koronavírus COVID-19: Počet nakazených a počet úmrtí Slovensko a svet (Aktuálne štatistiky 26. 10. 2021)

Koronavírus zasiahol do životov obyvateľov Slovenska, ale aj iných svetových krajín. Celosvetovo sú nakazené tisíce ľudí, mnohí vírusu aj podľahli.

Koronavírus COVID-19: Počet nakazených Slovensko, vždy aktuálne štatistiky 26. 10. 2021 Koronavírus COVID-19: Počet nakazených Slovensko, vždy aktuálne štatistiky 26. 10. 2021

Tu nájdete vždy aktuálny počet nových pozitívne testovaných osôb prostredníctvom PCR testov na Slovensku.

Tretia vlna koronavírusu covid-19 na Slovensku: Opatrenia a aktuálne informácie k 26. 10. 2021 Tretia vlna koronavírusu covid-19 na Slovensku: Opatrenia a aktuálne informácie k 26. 10. 2021

Pozrite si s nami aktuálne nariadenie a platné opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu na Slovensku.

Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 na Slovensku ku dňu 26. 10. 2021 Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 na Slovensku ku dňu 26. 10. 2021

Nový koronavírus COVID-19 sa stále šíri na Slovensku aj vo svete. Pozrite sa s nami na aktuálne dianie v súvislosti s koronavírusom u nás.

Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 vo svete, Taliansku a Česku ku dňu 26. 10. 2021 Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 vo svete, Taliansku a Česku ku dňu 26. 10. 2021

Prinášame vám vždy aktuálne a priebežné správy o dianí okolo pandémie koronavírusu COVID-19 vo svete, deň po dni.


Pridajte skúsenosť Skúsenosti užívateľov

Zatiaľ neboli pridané žiadne skúsenosti. Podeľte sa s ostatnými o svoje skúsenosti.