späť na zoznam článkov

Ako mať lekára na telefóne v čase pandémie? Pomôže vám táto služba

Autor: Informačný servis Ako mať lekára na telefóne v čase pandémie? Pomôže vám táto služba
Zdroj foto: Getty images

Takmer všetci sme v súčasnosti svedkami nového fenoménu, ktoré nezažívali ani generácie našich rodičov a starých rodičov a ak aj, tak v žiadnom prípade nie v takých epických rozmeroch, ako ich prežívame dnes.


Takmer všetci sme v súčasnosti svedkami nového fenoménu, ktoré nezažívali ani generácie našich rodičov a starých rodičov a ak aj, tak v žiadnom prípade nie v takých epických rozmeroch, ako ich prežívame dnes.

Pandémia COVID-19, vyvolaná koronovírusom SARS-CoV-2 a jej následky podmieňujú nielen zmeny v ekonomických väzbách, procesoch, sociálnej neistote a rozkolísaní už beztak napätého hospodárskeho prostredia, ale sú výrazným zásahom aj do sociálneho, spoločenského a psychologického prostredia ľudí v nich pôsobiacich.

Riziko stretávania sa v prostredí s výskytom väčšieho počtu ľudí a tým aj zvýšeného ohrozenia šírenia infekčnej nákazy, kladie zvýšený dôraz na doposiaľ nepredstaviteľné, sociálne dištancovanie sa. Ocitli sme sa zoči – voči realite, doposiaľ v reálnom bežnom živote nepoužívaných pojmov, akými sú život v karanténe, v podmienkach dodržiavania sociálneho odstupu, či preventívneho pracovného a osobného pôsobenia z našich domovov. Naše životy  sa premiestnili do imaginárneho on - line priestoru.

Zdravie ako priorita

V súvislosti s problematikou sociálneho dištancovania sa je čoraz vypuklejšia aj otázka osamelosti. Práve ona podmieňuje negatívne stavy, ktoré môžu vyústiť až do pocitov izolácie a dramatickej absencie sociálnych väzieb. Denne sme svedkami situácií, keď dovolať sa napríklad svojmu lekárovi je kapacít takmer nemožné. A pritom práve dnes je dôležité, aby sme mali zabezpečený čo najkomfortnejší prístup k svojim lekárom a špecialitom online. A to nielen v prípade podozrenia na ochorenie koronavírusom.

O tom, že nemusí vždy platiť známe pravidlo, podľa ktorého „zúfalé situácie prinášajú aj zúfalé riešenia,“ ale naopak, že práve v týchto situáciách človek dokáže zistiť, kto je pre neho spoľahlivým partnerom, hovorí aj nová služba My Doctor.

Tatra banka tak ako jediná banka na Slovensku, prináša túto službu pre všetkých svojich klientov, ktorí sú držiteľmi platobnej karty - kreditnej, debetnej, či firemnej.

Služba My Doctor prináša klientom 3 jedinečné služby, lekára na telefóne, pomoc psychológov a rýchlu diagnostiku symptómov ochorenia Covid-19. Lekári na konzultáciu vášho zdravotného stavu a diagnózy sú dostupní 7 dní v týždni od 7:00 do 19:00 hodiny. K dispozícii je aj pomoc psychológov a psychoterapeutov pripravených poradiť vám s problémami súvisiacimi s karanténou, stratou zamestnania, či ohrozenia blízkych , či osobných koučov. Tatra banka priniesla aj možnosť rýchlej diagnostiky symptómov Covid-19 vďaka umelej inteligencii – AIDA. Stačí navštíviť stránku My Doctor a zodpovedať niekoľko otázok priamo na stránke.

Všetky informácie o tejto výnimočnej službe nájdete na stránke My Doctor.

Tento článok vznikol v spolupráci s klientom Tatra banka

Naposledy aktualizované 30.04.2020

Autor článku

Informačný servis

Informačný servis

Prihlásiť na odber noviniek

Zobraziť viac článkov Najnovšie články v magazíne
Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 na Slovensku ku dňu 5. 8. 2020 Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 na Slovensku ku dňu 5. 8. 2020

Koronavírus je kmeň vírusu prenášajúci sa kvapôčkovou infekciou a spôsobuje ochorenie COVID-19. Prvý raz koronavírus indentifikovali na konci roka 2019 v Číne.

Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 vo svete, Taliansku a Česku ku dňu 5. 8. 2020 Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 vo svete, Taliansku a Česku ku dňu 5. 8. 2020

Po prvý raz bol koronavírus identifikovaný v Číne. Vedci neskôr zistili, že pochádza z nakazeného zvieraťa, ktoré skonzumoval človek.

Koronavírus COVID-19: Počet nakazených a počet úmrtí Slovensko a svet (Aktuálne štatistiky 5. 8. 2020) Koronavírus COVID-19: Počet nakazených a počet úmrtí Slovensko a svet (Aktuálne štatistiky 5. 8. 2020)

Koronavírus zasiahol do životov obyvateľov Slovenska, ale aj iných svetových krajín. Celosvetovo sú nakazené tisíce ľudí, mnohí vírusu aj podľahli.

Pomáha domáca liečba a bylinky na zápal pľúc? Pomáha domáca liečba a bylinky na zápal pľúc?

Zápal pľúc je závažné ochorenie bez ohľadu na príčinu jeho vzniku. Jeho liečba by sa nemala podceňovať. V rámci prevencie a doplnenia terapie sú vhodnou alternatívou byliny a bylinné...

Čo je to fitness a ako sa udržať v dobrej kondícii?  Čo je to fitness a ako sa udržať v dobrej kondícii?

Buď fit! Staré známe heslo z čias dávno minulých. Nachádza však uplatnenie aj v dnešnej dobe. Čo fitness vlastne znamená?


Pridajte skúsenosť Skúsenosti užívateľov

Zatiaľ neboli pridané žiadne skúsenosti. Podeľte sa s ostatnými o svoje skúsenosti.