späť na zoznam článkov

Ako si poradiť s alergiou? Pomôže jednoduchá operácia

Autor: Informačný servis Ako si poradiť s alergiou? Pomôže jednoduchá operácia
Zdroj foto: Getty images

Dobré správy pre alergikov.  Zlepšiť vaše dýchanie a tým váš život môže zlepsiť jednoduchý zákrok.


Dobré správy pre alergikov. Zlepšiť vaše dýchanie a tým váš život môže zlepsiť jednoduchý zákrok. Práve o ňom sme sa porozprávali s hlavnou lekárkou Centrum Kramáre Jednodňová chirurgia MUDr. Renátou Kučerovou.

Sekrét v nose, sťažené dýchanie, poruchy spánku a slzenie očí. To sú najčastejšie prejavy alergie, ktoré nám dokážu značne strpčiť život. Keď nestačia lieky, spreje či kvapky, existuje riešenie, ktoré alergikom úspešne pomáha. Práve o ňom sme sa porozprávali s hlavnou lekárkou Centrum Kramáre Jednodňová chirurgia MUDr. Renátou Kučerovou.

Ako si poradiť s alergiou

Vedeli ste, že zlepšiť život alergikom môže pomôcť operácia nosa? Väčšina z nás si pod týmto pojmom predstaví estetický výkon zvaný rhinoplastika. No existujú operácie, ktoré dokážu uľaviť pacientom s alergickou nádchou. "Alergici mávajú napuchnutú sliznicu a zväčšené slizničné výbežky, kvôli ktorým sa im ťažko dýcha. Pomocou konkrétneho zákroku sa dá opuch a výbežky zmenšiť, vďaka čomu sa zlepší aj dýchanie," informuje MUDr. Kučerová.

Ako operácia nosa pomáha

Každý človek má v nose dolný, stredný a horný slizničný výbežok zvaný lastúra, ktorý zabezpečuje funkciu správneho prúdenia vzduchu v nose. "V prípade alergikov sliznica okolo spomínaných lastúr napuchne a zablokuje dýchanie. To spôsobuje nielen sťažené dýchanie, ale i tvorbu hlienov, ktoré celý stav len komplikujú. Pomocou uvedeného ambulantného zákroku sa ihlou napichne zdurená sliznica brániaca v dýchaní a pomocou rádiofrekvencie sa na miesto aplikuje vysoké teplo (až do 85 °C). Pôsobením vysokej teploty a frekvencie sa sliznica z vnútra zvraští, a tým uvoľní," hovorí hlavná lekárka Centrum Kramáre Jednodňová chirurgia.

Tento zákrok sa nazýva rádiofrekvenčná turbinoplastika a môže sa vykonať podľa požiadaviek pacienta buď v lokálnej anestézii, alebo v celkovej. Vo väčšine prípadov alergik pocíti úľavu už krátko po výkone. Niekedy sa vyskytne pooperačný opuch, ktorý trvá maximálne týždeň. "V deň operácie sa neodporúča sauna, plávanie, či intenzívne cvičenie, inak neexistujú žiadne obmedzenia," informuje MUDr. Kučerová.

Voľný nos počas celej sezóny

Cieľom rádiofrekvenčnej turbinoplastiky je stiahnuť sliznicu nosa a uvoľniť dýchanie pre alergikov. "Ide o veľmi žiadaný zákrok, ktorý skutočne pomáha a môže sa opakovať každý rok. Niekedy sa dokonca stáva, že problém s opuchnutou sliznicou vyrieši doživotne," tvrdí ORL lekárka Kučerová. Vďaka rádiofrekvenčnej turbinoplastike najmä sezónni alergici dokážu prežiť ich najhoršie obdobie plnohodnotným spôsobom bez nepríjemných prejavov alergického ochorenia. Ani vy nemusíte trpieť. Zverte sa preto do rúk odborníkom, ktorí vám dokážu pomôcť.

Viac informácií získate na www.centrumkramare.sk

Inzercia

Naposledy aktualizované 25.11.2019

Autor článku

Informačný servis

Informačný servis

Prihlásiť na odber noviniek

Zobraziť viac článkov Najnovšie články v magazíne
Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 na Slovensku ku dňu 3. 7. 2020 Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 na Slovensku ku dňu 3. 7. 2020

Koronavírus je kmeň vírusu prenášajúci sa kvapôčkovou infekciou a spôsobuje ochorenie COVID-19. Prvý raz koronavírus indentifikovali na konci roka 2019 v Číne.

Koronavírus COVID-19: Počet nakazených a počet úmrtí Slovensko a svet (Aktuálne štatistiky 3. 7. 2020) Koronavírus COVID-19: Počet nakazených a počet úmrtí Slovensko a svet (Aktuálne štatistiky 3. 7. 2020)

Koronavírus zasiahol do životov obyvateľov Slovenska, ale aj iných svetových krajín. Celosvetovo sú nakazené tisíce ľudí, mnohí vírusu aj podľahli.

Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 vo svete, Taliansku a Česku ku dňu 3. 7. 2020 Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 vo svete, Taliansku a Česku ku dňu 3. 7. 2020

Po prvý raz bol koronavírus identifikovaný v Číne. Vedci neskôr zistili, že pochádza z nakazeného zvieraťa, ktoré skonzumoval človek.

Úpal, úžeh, leto, slnko, teplo, zdravie. Poznáte, rozdiel a príznaky? Úpal, úžeh, leto, slnko, teplo, zdravie. Poznáte, rozdiel a príznaky?

Slovo úpal nám rezonuje v ušiach hlavne počas letných dní. Teplo a slnko dokáže vyčerpať dieťa, dospelého, tehotnú ženu či seniora. Ak je horúčavy a slnenia príliš, zanechá to následky...

Letné chrípky a prechladnutia u detí. Viete, ako sa im vyhnúť? Letné chrípky a prechladnutia u detí. Viete, ako sa im vyhnúť?

Hoci leto nie je typickým obdobím chrípok a prechladnutí, často sa mu práve vtedy nevyhneme. Zmena prázdnin či dovolenky na sústavnú starostlivosť o malých pacientov nie je príjemná pre...


Pridajte skúsenosť Skúsenosti užívateľov

Zatiaľ neboli pridané žiadne skúsenosti. Podeľte sa s ostatnými o svoje skúsenosti.