späť na zoznam článkov

Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 na Slovensku august a september

Autor: Mgr. Simona Morvayová
Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 na Slovensku august a september
Zdroj foto: Getty images

Nový koronavírus COVID-19 sa stále šíri na Slovensku aj vo svete. Pozrite sa s nami na aktuálne dianie v súvislosti s koronavírusom u nás.


Spustenie očkovania treťou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 je vo finálnej fáze príprav, očakáva sa v najbližších dňoch.

Záujem o očkovanie proti ochoreniu COVID-19 mierne rastie. Informoval o tom riaditeľ Inštitútu zdravotných analýz na Ministerstve zdravotníctva SR Matej Mišík na pravidelnej tlačovej konferencii k aktuálnej epidemickej situácii. Tá sa napriek tomu pomaly zhoršuje, a to aj v krajoch, kde pacientov s koronavírusovou infekciou toľko nepribúda. 

Žiaci základných škôl nebudú musieť mať v triede v uzatvorených kolektívoch počas vyučovania nasadené rúško. V spoločných priestoroch, ako sú chodby a jedálne, kde sa žiaci premiešavajú, rúška budú naďalej potrebné.

Handlovská nemocnica zareagovala na aktuálnu pandemickú situáciu a po štyroch mesiacoch opäť zaviedla zákaz návštev hospitalizovaných. Ten sa vzťahuje aj na Senior centrum sv. Kataríny. 

Obmedzené operácie

Ministerstvo zdravotníctva SR upozorňuje, že posledný termín, keď bude možné aplikovať druhú dávku vakcíny od AstraZeneca, je 6. október.

Fakultná nemocnica v Nitre od stredy 29. septembra obmedzí plánované operácie, pri ktorých je nevyhnutná prítomnosť anestéziológov. Opatrenie súvisí s nárastom počtu pacientov s ochorením COVID-19, ktorých stav je vážny a vyžaduje si pripojenie na umelú pľúcnu ventiláciu.

Matematici z projektu Dáta bez pátosu sú presvedčení, že 10-tisíc obetí Slovensku v prebiehajúcej tretej vlne pandémie ochorenia COVID-19 v žiadnom prípade nehrozí. Predpokladajú najviac 2 000 obetí.

Záujem o jednodávkovú vakcínu Janssen podanú priamo na ulice pretrval aj počas uplynulého víkendu. Túto službu v sobotu 25. a nedeľu 26. septembra využilo v Humennom 299 ľudí. V réžii Prešovského samosprávneho kraja (PSK) pokračovalo tiež očkovanie v obchodných centrách, kde počas nedele použili spolu 512 vakcín proti koronavírusu.

Ministerstvo zdravotníctva SR odporúča občanom, aby sa nechali bezplatne otestovať PCR testami v prípade, že pociťujú príznaky ochorenia COVID-19.

Hospitalizácie stúpajú

Počet hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 v popradskej nemocnici stúpol za posledný týždeň viac ako dvojnásobne. Kým minulý pondelok ležali v nemocnici štyria pacienti, 27. septembra ráno ich bolo jedenásť.

Košický samosprávny kraj (KSK) začína očkovať klientov v zariadeniach sociálnych služieb treťou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Hneď po vydaní usmernenia od Ministerstva zdravotníctva SR zavítajú zdravotníci do zariadenia Via Lux v Barci pri Košiciach.

Symptómy ako búšenie srdca, dýchavičnosť či poruchy spánku sa vyskytujú u 60 až 80 % pacientov po hospitalizácii pre COVID-19. Tieto ťažkosti navyše pretrvávajú aj 50 dní po prekonaní ochorenia, uviedla kardiologička z Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb Anna Valuchová.

Rumunsko zaradilo Slovensko z hľadiska pandémie medzi rizikové krajiny. Pre niektorých Slovákov novinka znamená, že sa budú musieť podrobiť 14-dňovej karanténe.

Slovenská republika daruje Taiwanu 160-tisíc vakcín proti ochoreniu COVID-19. Ide o vakcíny Vaxzevria, ktoré vyvinula spoločnosť AstraZeneca v spolupráci s Oxfordskou univerzitou.

Zakázané návštevy

Zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici od pondelka 27. septembra avizuje nemocnica na sociálnej sieti.

V Nemocnici Zvolen sú od 20. septembra zakázané návštevy a je potrebné mať v interiéri prekryté horné dýchacie cesty respirátorom.

Okres Bratislava dosiahol vo vekovej kategórii nad 50 rokov zaočkovanosť 75 percent. Vďaka dosiahnutiu tejto hranice a na základe COVID automatu by sa mohol podľa matematikov od pondelka 27. septembra celý okres presunúť do zelenej farby monitoringu.

Nemocniciam chýbajú páky na kontrolovanie ľudí v rámci OTP, lekári a zdravotníci sú demotivovaní a ľudia nedisciplinovaní.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský 22. septembra oznámil, že nemocnice na jeho pokyn začnú od pondelka 27. septembra reprofilizovať lôžka pre pacientov s ochorením COVID-19.

Mikulec vyzýva k očkovaniu

Na Slovensku je k 22. septembru zaočkovaných približne 57 percent príslušníkov Policajného zboru. Po rokovaní vlády to povedal minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO), ktorý zároveň vyzval všetkých policajtov, ale aj obyvateľov Slovenska, aby sa dali zaočkovať. 

V levočskej nemocnici platí od 20. septembra zákaz návštev, v súlade s pravidlami COVID automatu však platia niektoré výnimky. Týkajú sa dvoch prípadov, a to pacientov v terminálnom štádiu ochorenia a onkologických pacientov po posúdení ošetrujúcim lekárom. Rovnako budú umožnené aj návštevy kňaza na požiadanie pacienta za účelom podávania sviatosti. 

V okrese Stará Ľubovňa zaznamenali v minulom týždni štvornásobný vzostup počtu pozitívnych prípadov na ochorenie COVID-19. 

Farmaceuti sú na očkovanie v lekárňach pripravení, kvôli zmenám legislatívy to však bude možné najskôr o rok.

Počas víkendu 37. týždňa pokračoval Prešovský samosprávny kraj (PSK) prostredníctvom svojich výjazdových tímov v očkovaní ľudí bez registrácie priamo na ulici, ale aj v obchodných centrách. Spolu dostalo vakcínu na troch miestach 1 107 ľudí.

Priaznivá situácia

Zhoršená epidemická situácia v Košiciach sa prejavuje aj v náraste počtu žiakov a tried základných škôl, ktoré pre pozitívne testy na ochorenie COVID-19, museli prejsť na dištančnú formu vzdelávania. V karanténe je momentálne 1 100 žiakov košických základných škôl. 

V Nemocnici Košice - Šaca sú k 20. septembru hospitalizovaní dvaja suspektní pacienti a jeden pacient na umelej pľúcnej ventilácii.

Počet pacientov s ochorením COVID-19 zatiaľ v nemocniciach pod Tatrami a na Spiši rapídne nestúpa. V nemocnici v Poprade majú k 20. septembru na COVID oddelení hospitalizovaných troch pacientov. Pandemická situácia v nemocniciach v Levoči, Kežmarku a Krompachoch je aktuálne priaznivá. K pondelku tam nebol hospitalizovaný žiaden pacient s potvrdeným koronavírusom. 

Ministerstvo zdravotníctva SR začalo zverejňovať, koľko percent z hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 tvoria nezaočkovaní jedinci. Prvé údaje sa pohybovali okolo 91 percent, v súčasnosti nezaočkovaní tvoria 86 percent všetkých hospitalizácií.

Nemocnice sú na COVID pacientov pripravené, lôžka sa budú v prípade zhoršenia situácie reprofilizovať v troch fázach.

Vyššia zaočkovanosť

Rodičia majú nárok na pandemickú OČR, ak je trieda či škola uzavretá alebo majú dieťa v karanténe. Možnosť poberať dávku neovplyvňuje to, či dieťa bolo alebo nebolo zaočkované.

V univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) v Košiciach je momentálne hospitalizovaných 43 COVID pacientov, 93 percent z nich je nezaočkovaných.

Núdzový stav sa zatiaľ vyhlasovať nebude, do budúcna ho však minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský nevylúčil. Vyhlasovať núdzový stav však zatiaľ podľa neho nie je potrebné, vzhľadom na to, že po novom budú v bordovej farbe COVID automatu len štyri okresy. 

Bratislava dosiahla k 16. septembru 75-percentnú zaočkovanosť prvou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 vo vekovej kategórii nad 50 rokov.

Prvý stupeň Alert systému pre prijímanie protiepidemických opatrení na vnútorných hraniciach Slovenska začne platiť od 20. septembra.

Hospitalizovaní pribúdajú

Kortikoidy, antibiotiká, lieky na tlak, sedatíva, umelá výživa a mnohé ďalšie lieky, ktoré dostávajú hospitalizovaní pacienti s ochorením COVID-19, majú neporovnateľne vážnejšie vedľajšie účinky ako vakcína proti koronavírusovej infekcii. 

Počas prvých dvoch septembrových týždňov hospitalizovali vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) Žilina 14 pacientov s ochorením COVID-19. Podľa hovorkyne nemocnice Lenky Zátekovej sa situácia začala zhoršovať koncom minulého týždňa, keď v piatok 10. septembra prijali v priebehu dňa až päť pacientov nakazených koronavírusom.

Vrchol tretej vlny pandémie by mal nastať koncom septembra až začiatkom októbra. Myslí si to minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Očkovanie detí vo veku od päť do 11 rokov nie je plošným očkovaním pre všetky deti, upozornil na to minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Podľa slov ministra poskytli túto možnosť hlavne kvôli „rádovo desiatkam” detí, ktoré majú diagnostikované závažné diagnózy a zhoršenú imunitu. 

Košice I. – IV. sú podľa COVID automatu zaradené do I. stupňa ohrozenia. Z uvedeného dôvodu sa od 13. septembra nariaďuje všetkým osobám prekrytie horných dýchacích ciest použitím respirátora. S účinnosťou od pondelka 13. septembra platí v Nemocnici AGEL Košice - Šaca aj zákaz návštev.

Zásoby ochranných pomôcok

Do zariadení sociálnych služieb mieria nové zásoby ochranných pomôcok.

Španielsko zaradilo Slovensko do zoznamu štátov s vysokým rizikom nákazy. Medzi problematické oblasti zaradil východné Slovensko a Bratislavský kraj.

Z nemocnice pod Tatrami odišli po pandémii niektoré zdravotné sestry aj iný personál.

Protilátková odpoveď Slovákov, ktorí boli zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19, je dostatočne robustná a je lepšia ako v prípade prekonania ochorenia.

Podľa aktuálnych informácií a hlásení od rodičov a riaditeľov škôl je k 8. septembru celkovo v Košiciach a okolí pre pozitívny test žiaka na nový koronavírus v karanténe už 31 tried s takmer 800 žiakmi.

Skrátenie karantény

Karanténa osoby pozitívne testovanej na prítomnosť koronavírusu sa skracuje na 10 dní v prípade, že sa v posledných troch dňoch izolácie u tejto osoby nevyskytli žiadne príznaky ochorenia COVID-19. 

Slovensko je k 8. septembru na štvrtom mieste v rýchlosti rastu nových prípadov na svete.

Na Slovensku od pondelka 13. septembra je povolené očkovanie treťou dávkou vakcíny. Podávať sa bude mRNA vakcína ľuďom, ktorí sú aspoň osem mesiacov po očkovaní druhou dávkou akejkoľvek vakcíny.

Popradskej nemocnici pribudlo nové špeciálne prístrojové a materiálne vybavenie pre COVID oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM) v hodnote 100-tisíc eur.

V popradskej nemocnici majú k 6. septembru hospitalizovaných štyroch pacientov s ochorením COVID-19, jeden z nich už bude prepustený domov.

Hospitalizácie stúpajú

Počet hospitalizovaných pacientov s koronavírusom v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) Košice rastie, k 6. septembra je tam hospitalizovaných 27 ľudí.

Približne 55 percent rodičov školákov v Poprade prejavilo záujem o samotesty. Nechať si otestovať deti pred nástupom do školy umožnilo rodičom ministerstvo školstva. 

Vo svojich ambulanciách proti koronavírusu reálne očkujek 2. septembru už 374 lekárov, v centrálnom registri zmlúv je uzavretých 463 kontraktov. Doteraz prejavilo záujem spolu 634 lekárov z celého Slovenska. 

Priamo na pešej zóne v Prešove, na Hlavnej 49, budú zdravotníci z Mobilnej očkovacej služby očkovať vakcínou Pfizer všetkých záujemcov, ktorí so sebou budú mať občiansky preukaz a preukaz poistenca. Očkovanie bez predchádzajúcej registrácie môžu vyžiť všetci záujemcovia od 18 rokov vo štvrtok v čase od 9:00 do 17:00. 

V nemocniciach v Kežmarku a Levoči je k 31. augustu situácia priaznivá. Tento stav trvá podľa jej slov celé leto.

Očkovanie bez registrácie

Bratislavskí hygienici odsúhlasili podmienky pre prezenčnú výučbu v zimnom semestri pre fakulty v Bratislave.

Aplikácia na QR kódy mohla byť už pred polrokom, podľa ITAS nie je riadne nasadená napriek platným vyhláškam ÚVZ. Aplikácia, ktorú predstavitelia zamestnávateľských zväzov v januári 2021 ponúkli vláde, by obsahovala najaktuálnejšie informácie o výsledkoch testovania, očkovaní či prekonaní COVID-19 v podobe anonymizovaného QR kódu.

Verejnosť bude mať aj počas 35. týždňa možnosť dať sa zaočkovať proti COVID-19 bez predchádzajúcej registrácie. Očkovať sa bez čakania môžu deti aj dospelí. Vakcinácia bez registrácie funguje v každom kraji a dostupné je očkovanie vakcínami Janssen, Pfizer, Moderna aj AstraZeneca.

Veľkokapacitné očkovacie centrá v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) ukončia cez víkend svoju činnosť. Počas posledného očkovacieho víkendu bude v dvoch vakcinačných centrách pripravených spolu 1 400 vakcín. 

Koronavírus zastavil cestovanie

Všetci aktuálne hospitalizovaní pacienti na COVID-19 v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) v Košiciach sú nezaočkovaní

Koronavírus zastavil cestovanie 1,4 milióna Slovákov, dovolenku mala necelá polovica. Vlani absolvovalo pobyt výlučne na Slovensku 76 percent cesovateľov, pred koronakrízou to bolo okolo 40 percent.

O tretej vlne pandémie koronavírusu rozhodne počet nezaočkovaných ľudí nad 50 rokov.

V Bratislavskom kraji očkujú proti ochoreniu COVID-19 bez registrácie na viacerých miestach.

Najvyššiu zaočkovanosť v školstve má k 24. augustu okres Dunajská Streda. Najviac detí a mladistvých od 12 do 17 rokov je zaočkovaných v okresoch Bratislava (47 percent), Senec (42 percent) a Pezinok (37 percent).

Sputnik V na Slovensku

K 24. augustu na Slovensku podali 37 882 dávok ruskej vakcíny Sputnik V. Z toho prvých dávok bolo 19 073. Štát celkovo zakúpil 40-tisíc dávok tejto vakcíny, pričom 20-tisíc bolo určených pre prvú dávku a 20-tisíc pre druhú. 

Takmer pätinu prihlásených do očkovacej prémie tvoria seniori nad 65 rokov. Za 33. týždeň tvorila táto veková skupina dokonca najvyšší podiel spomedzi všetkých registrácií.

V Bratislave je zaočkovaných aspoň jednou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 už 74 percent obyvateľov nad 50 rokov veku.

Od 1. januára do 31. júla bolo s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 16 117 pacientov, z nich 96,9 % nebolo očkovaných. Pozitívnu očkovaciu anamnézu malo 508 hospitalizovaných, čo predstavuje 3,1 %. Neočkovaných bolo 15 609 hospitalizovaných pacientov. 

Slovenská komora učiteľov (SKU) sa na základe publikovaných očakávaní epidemiológov obáva, že nastane premorenie žiakov vírusom.

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) neposiela Digitálny COVID preukaz Európskej únie (EÚ) automaticky, je potrebné oň požiadať. 

Miera zaočkovanosti

V meste Košice je k 19. augustu zaočkovaných 68 percent učiteľov a zamestnancov škôl. Celoslovenský priemer je na úrovni 66 percent.

Prostredníctvom firiem sa na Slovensku k 19. augusta zaočkovalo 5 576 obyvateľov. Najčastejšie si podniky zvolili možnosť výjazdového očkovacieho tímu.

Bratislava chce dosiahnuť 75-percentnú mieru zaočkovanosti svojich obyvateľov proti ochoreniu COVID-19. Zaočkovanosť osôb nad 50 rokov veku je k 18. augustu v hlavnom meste 71,3 percenta.

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) nepredpokladá dlhodobé nežiaduce účinky vakcín proti COVID-19. V súčasnosti nie sú pozorované, a na základe mechanizmu účinku nie sú ani predpokladané dlhodobé následky použitia vakcín proti COVID-19.

V dvoch veľkokapacitných očkovacích centrách zriadených Trenčianskym samosprávnym krajom (TSK) podali od začiatku ich fungovania už takmer 108-tisíc vakcín

Špecializované call centrum

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR) v pondelok 16. augusta spustilo špecializované call centrum na podporu očkovania v rámci kampane Za otvorené školy. Chcú tak pomôcť bezproblémovej prezenčnej výučbe. Od septembra totiž rezort očakáva šírenie koronavírusu najmä v okresoch s nízkou zaočkovanosťou. 

Nosenie rúšok je naďalej povinné vo verejnej doprave aj na hromadných podujatiach, a to aj v prípade, že sa konajú v exteriéri.

Ambulantní lekári si k 13. augustu objednali spolu už 13 632 dávok vakcíny. Ako informoval Komunikačný odbor Ministerstva zdravotníctva SR, do očkovania proti ochoreniu COVID-19 v ambulanciách všeobecných lekárov je zapojených 580 ambulancií z celého Slovenska. 

Situácia je v spišských nemocniciach pokojná. Nemajú pacientov na umelej pľúcnej ventilácii.

Organizátori a prevádzkovatelia hromadných podujatí si určia, kto môže vstúpiť do prevádzky. Môžu sa rozhodnúť, či budú od ľudí vyžadovať plné zaočkovanie, testy či potvrdenie o prekonaní koronavírusu. Zmenu priniesol nový COVID automat. 

Päť dôvodov neočkovania

Strana Sloboda a solidarita (SaS) podporuje zvýhodnenia pre očkovaných učiteľov. Uviedla, že deti potrebujú pri návrate do škôl čo najviac zaočkovaných učiteľov.

Slovensko k 12. augustu prekročilo hranicu 50 % zaočkovaných ľudí nad 18 rokov. 

Počas tretieho augustového víkendu sa bude očkovať v dvoch veľkokapacitných centrách Trenčianskeho kraja. Pre záujemcov sú pripravené viac ako dve tisícky vakcín.

Ministerstvo zdravotníctva odôvodnilo 5 najčastejších príčin, pre ktoré ľudia odmietajú očkovanie. Opakujúce sa dôvody sú rýchlosť vývoja vakcín, strach z vedľajších a dlhodobých neznámych účinkov, zdravotné prekážky či pocit, že očkovanie mladí ľudia nepotrebujú.

Nový COVID automat

Vláda schválila tretiu aktualizáciu COVID automatu. Prihliada na zaočkovanosť a prevádzkam umožňuje rôzne varianty podmienok.

Do losovania o očkovaciu prémiu sa zapojilo 500-tisíc Slovákov. Každý týždeň sa žrebuje päť ľudí, ktorí môžu vyhrať 100-tisíc eur.

Minister zdravotníctva zriadi pracovnú skupinu zaoberajúcou sa vakcináciou. Budú mať na starosť napríklad to, kedy začať s očkovaním a koho či aké sú možné kombinácie vakcín.

Antigénové testy v sume 5 eur bude robiť 68 slovenských nemocníc.

Koronavírus ovplyvnil nákupné správanie Slovákov. Viaceré nákupy nahradil jeden veľký. Viac do zásoby nakupovali mladí ľudia vo veku 18 až 24 rokov a ľudia nad 65 rokov.

Nový informačný portál

Únia miest Slovenska spustila informačný portál o aktuálnej miere zaočkovanosti. Budete môcť zistiť, koľko ľudí bolo zaočkovaných prvou aj druhou dávkou vakcíny v mestách a obciach.

Trenčiansky kraj zaočkoval v dvoch veľkokapacitných centrách viac ako 106-tisíc ľudí. Ide o Zimný štadión v Prievidzi a trenčianske výstavisko.

Takmer všetky poisťovne ponúkajú poistenie proti koronavírusu pri ceste do zahraničia. 

Očkovanie vakcínou od Sputnik V bude možné len do konca augusta. Očkovanie prvou dávkou bolo ukončené 31. júla.

Nízka miera zaočkovanosti

Ministerstvo zdravotníctva rozšírilo ponuku očkovania bez registrácie. Pre obyvateľov nad 18 rokov sú prístupné všetky vakcíny. Deti od 12 rokov budú očkované vakcínou od Pfizer/BioNTech. 

Prešovský kraj očkoval počas uplynulého víkendu v Poprade druhou dávkou vakcíny od Astra Zeneca.

Zamestnávatelia upozorňujú na nízku mieru zaočkovanosti na Slovensku. Náklady na nezaočkované osoby, spojené s práceneschopnosťou, hospitalizáciou a až predčasným úmrtím, sú enormne vysoké a neraz prekračujú hranicu 15 tisíc eur.

Na Slovensku bolo k 30. júlu z celkového počtu 128-tisíc zamestnancov v školstve zaočkovaných zhruba 84 500 pracovníkov. Počet zaočkovaných učiteľov, odborných a nepedagogických zamestnancov v školstve je tak na úrovni 66 percent

Reprodukčné číslo narástlo

Za 30. týždeň výrazne stúpol podiel delta variantu koronavírusu a mierne rastie počet potvrdených pozitívnych prípadov. Aktuálny denný počet prípadov je na úrovni približne polovice augusta minulého roka. Reprodukčné číslo narástlo oproti minulému týždňu o 9 %, jeho aktuálna úroveň je 1,2 až 1,3. 

Od 1. januára 2021, kedy sa na Slovensku začalo očkovať proti ochoreniu COVID-19, do konca júla bolo na koronavírus pozitívnych celkom 464 475 osôb. Z tohto počtu malo v anamnéze očkovanie celkom 9 181 ľudí, čiže necelé 2 %. 

Na Slovensku už k 3. augustu dominuje delta variant pandemického SARS-CoV-2 vírusu. Vyplýva to z posledných dvoch júlových sérií sekvenovania pozitívnych vzoriek.

Očkovacia lotéria s nákladmi viac ako 26 miliónov eur je spoločensky návratná, ak presvedčí k očkovaniu oboma dávkami aspoň 6-tisíc ľudí.

Bez registrácie sa dá zaočkovať aj vo vybraných nemocniciach. Rezort zdravotníctva zverejnil zoznam očkovacích centier, v ktorých sa najbližších sedem dní budú môcť dať ľudia zaočkovať aj bez registrácie.

Prihlasovanie k očkovacej prémii

Popradské letisko sa zapojilo do výskumu koronavírusu Jesseniovej lekárskej fakulty. Ako prví sa nechali otestovať cestujúci z Bulharska, ďalší budú cestujúci z Londýna.

O očkovaciu prémiu sa do pondelňajšieho rána prihlásili desaťtisíce ľudí. Prvý nápor registrácií systém podľa ministerstva financií zvládol.

Ministerstvo kultúry SR je na tretiu vlnu pripravené, a to vďaka už vypísaným a pripravovaným výzvam aj v kombinácií s ich kultúrnym semaforom, ktorý prejde v nadväznosti na novelizáciu COVID automatu zmenami.

Ministerstvo financií SR v nedeľu 1. augusta spustilo stránku www.bytzdravyjevyhra.sk, na ktorej sa môžu zaregistrovať všetci záujemcovia o očkovaciu prémiu alebo sprostredkovateľský bonus. 

 

Dôležité informácie o SARS-CoV-2 a COVID-19 v článkoch Zdravotéky:

Zdroj

  • SITA

Naposledy aktualizované 05.10.2021

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Autor článku

Mgr. Simona Morvayová

Mgr. Simona Morvayová

Moje štúdium na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre som ukončila magisterským titulom. Päť rokov som študovala odbor učiteľstvo slovenského jazyka v kombinácii s etickou výchovou. Momentálne pracujem v oblasti médií, kde okrem iného spravujem dva portály súvisiace so zdravím a zdravou stravou. Moja vášeň k jedlu a zdravým pokrmom pochádza už zo strednej školy. Keďže som študovala päť rokov na hotelovej strednej, mám k strave a novým receptom dlhodobý vzťah. Rada varím a vymýšľam nové recepty, ktoré zväčša musia byť zdravé a plné vitamínov. V prípade varenia ide skutočne o moju vášeň. Súčasná doba prináša množstvo možností a tém, ktorým sa dá práve prostredníctvom jedla venovať. Zaujímam sa aj o bezlepkové a bezlaktózové recepty. K týmto receptom ma priviedli vlastné zdravotné problémy, ale aj celiatik v rodine. Moje ďalšie záľuby okrem práce a varenia sú oddych pri jóge a behaní.

Prihlásiť na odber noviniek

Zobraziť viac článkov Najnovšie články v magazíne
Koronavírus COVID-19: Počet nakazených a počet úmrtí Slovensko a svet (Aktuálne štatistiky 17. 1. 2022) Koronavírus COVID-19: Počet nakazených a počet úmrtí Slovensko a svet (Aktuálne štatistiky 17. 1. 2022)

Koronavírus zasiahol do životov obyvateľov Slovenska, ale aj iných svetových krajín. Celosvetovo sú nakazené tisíce ľudí, mnohí vírusu aj podľahli.

Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 vo svete, Taliansku a Česku ku dňu 17. 1. 2022 Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 vo svete, Taliansku a Česku ku dňu 17. 1. 2022

Prinášame vám vždy aktuálne a priebežné správy o dianí počas pandémie koronavírusu COVID-19 vo svete, deň po dni.

Tretia vlna koronavírusu covid-19 na Slovensku: Opatrenia a aktuálne informácie k 17. 1. 2022 Tretia vlna koronavírusu covid-19 na Slovensku: Opatrenia a aktuálne informácie k 17. 1. 2022

Pozrite si s nami aktuálne nariadenie a platné opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu na Slovensku.

Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 na Slovensku ku dňu 17. 1. 2022 Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 na Slovensku ku dňu 17. 1. 2022

Nový koronavírus COVID-19 sa stále šíri na Slovensku aj vo svete. Pozrite sa s nami na aktuálne dianie v súvislosti s koronavírusom u nás.

Koronavírus COVID-19: Počet nakazených Slovensko, vždy aktuálne štatistiky 17. 1. 2022 Koronavírus COVID-19: Počet nakazených Slovensko, vždy aktuálne štatistiky 17. 1. 2022

Každý deň tu nájdete aktuálny počet nových pozitívne testovaných osôb prostredníctvom PCR testov na Slovensku.


Pridajte skúsenosť Skúsenosti užívateľov

Zatiaľ neboli pridané žiadne skúsenosti. Podeľte sa s ostatnými o svoje skúsenosti.