späť na zoznam článkov

Už vás nebaví nosiť okuliare? Poradíme Vám trvalé riešenie

Autor: Stevo Husák
Už vás nebaví nosiť okuliare? Poradíme Vám trvalé riešenie
Zdroj foto: Getty images

Chcete si prečítať textovú správu v mobile alebo knihu, no aby ste videli písmená, ruky podvedome naťahujete čoraz ďalej od seba? Žmúrite oči pri sledovaní televízie alebo pri šoférovaní? Dámy, nevidíte sa, keď sa ráno pred zrkadlom líčite? Väčšine z vás, ktorí nosíte okuliare, sú pravdepodobne tieto situácie dobre známe. Spoznajte riešenie, vďaka ktorému si môžete dopriať komfortný život bez okuliarov či kontaktných šošoviek. Ak Vám záleží na trvalom riešení, operácia očí je dobrou voľbou.


LASEROVÉ OPERÁCIE

Najúčinnejším riešením sú laserové operácie očí. Tie vás dnes vedia zbaviť okuliarov dokonca už na všetky vzdialenosti, tzn. na čítanie, na strednú vzdialenosť (napr. na PC), ale aj do diaľky. Laserová operácia dokáže okrem krátkozrakosti či ďalekozrakosti vyriešiť aj ďalšie pridružené ochorenia oka, napríklad astigmatizmus či šedý zákal. V očnej klinike iClinic vám pred operáciou poskytnú bezplatnú konzultáciu, v rámci ktorej lekár pacientovi odporučí tú správnu operačnú metódu.

MODERNÉ A BEZPEČNÉ LASERY

Oftalmológia sa radí medzi najviac rozvíjajúce sa medicínske odbory vôbec. Je to najmä vďaka novým špičkovým technológiám, ktoré sa vyvíjali za posledné desaťročia. Tie robia laserové zákroky dokonalo presnými a pre zrak pacienta šetrnými a bezpečnými. Očná klinika iClinic sa radí medzi špičkové európske kliniky. Pracujú v nej kvalifikovaní špecialisti s dlhoročnou praxou, ktorí spoločne zoperovali už vyše 50 000 pacientov. Majú skúsenosti so špičkovou technológiou nemeckej, americkej a švajčiarskej kvality od spoločností CARL ZEISS, ZIEMER a ALCON, ktoré sú svetovou jednotkou medicínskej techniky v tomto odbore. iClinic pravidelne svoju technológiu inovuje, s cieľom poskytovať svojim pacientom to najlepšie, čo súčasný trh ponúka. 

zdroj: iClinic

Dobré videnie na dlhé, stredné aj krátke vzdialenosti

Metódou Prelex sa odstraňuje presbyopia a je založená na výmene vlastnej šošovky so stratou schopnosti akomodovať za novú, umelú. Pacientovi je voperovaná multifokálna šošovka, ktorá zabezpečuje dobré videnie na krátku a dlhšiu vzdialenosť alebo trifokálna šošovka, ktorá zabezpečuje dobré videnie na dlhé, stredné aj krátke vzdialenosti (operačná metóda FEMTO Z-PRELEX). Ideálna je najmä pre pacientov, ktorí majú strach z ostrých operačných nástrojov, ktoré pri operácií nahrádza femtosekundový laser FEMTO LDV Z8 od švajčiarskej firmy Ziemer.

Výhody operácie FEMTO Z-PRELEX

 • Zákrok je bezbolestný, prebieha v lokálnom znecitlivení.
 • Bez použitia skalpela.
 • Vďaka nižšej energii je laser šetrnejší voči rohovke a predchádza pooperačným zápalom očí.
 • Dobré videnie na krátke, stredné aj dlhé vzdialenosti.
 • Zákrok definitívne odstráni riziko vzniku šedého zákalu.
 • Operácia trvá približne 30 minút.
 • Krátka doba rekonvalescencie.
 • Nižšie riziko nežiaducich vedľajších účinkov, ako suché oči či zhoršené nočné videnie.
 • Stabilizované videnie do 2-3 mesiacov od operácie.

Riešenie krátkozrakosti a astigmatizmu

Problém s krátkozrakosťou či astigmatizmom sa dá vyriešiť operačnou metódou ReLEx SMILE 3D. Pri tomto type zákroku sa v očnej klinike iClinic využíva najmodernejší femtosekundový laser VISUMAX 500 od nemeckej spoločnosti Carl Zeiss, s rokom výroby 2019. Jeho kvalita spočíva v rýchlosti zákroku a bezbolestnom výsledku po operácii.

Výhody operácie ReLEx SMILE 3D

 • Odstraňuje dioptrickú chybu oka, akou je vysoká krátkozrakosť až do -10 dioptrií a astigmatizmus do 5 cylindrov.
 • Odstraňuje dioptrie bez bolesti a iba s mikroskopickým vstupom na rohovke oka.
 • Okamžitý nástup ostrého videnia po zákroku.
 • Jedniná metóda bez následku vzniku suchého oka po zákroku.
 • Žiadna bolesť počas a po zákroku.
 • Jedniná metóda bez narušenia rohovky.
 • Bez pálenia rohovky excimerovým laserom.
 • Žiadna rekonvalescencia - na druhý deň môžete ísť do práce, za športom, na dovolenku.
 • Má najstabilnejšie výsledky zo všetkých laserových metód.

Korekcia krátkozrakosti, ďalekozrakosti a astigmatizmu

Operačná metóda Z-LASIK PREMIUM je určená pre korekciu krátkozrakosti, ďalekozrakosti a astigmatizmu. Očná klinika iClinic využíva pri tejto operácii najmodernejšiu verziu femtosekunfového lasera  FEMTO LDV Crystal line od švajčiarskeho výrobcu Ziemer Group, ktorý predstavuje novú generáciu femtosekundového laseru. Je 10 až 100-krát rýchlejší a jemnejší ako ostatné existujúce systémy. Tento laser zabezpečuje tiež veľmi rýchlu rekonvalescenciu a bezbolestné pooperačné obdobie.

Výhody operácie Z-LASIK PREMIUM

 • Korekcia krátkozrakosti, ďalekozrakosti a astigmatizmu.
 • Zákrok je bezbolestný, prebieha v lokálnom znecitlivení.
 • Vďaka nižšej energii je laser šetrnejší voči rohovke a predchádza pooperačným zápalom očí.
 • Krátka doba rekonvalescencie.
 • Nižšie riziko nežiaducich vedľajších účinkov, ako sú suché oči či zhoršené nočné videnie.
 • Stabilizované videnie do 2-3 mesiacov od operácie.

ZĽAVA - 50% NA VYBRANÉ LASEROVÉ OPERÁCIE

Laserová operácia očí je teraz dostupná pre vašu peňaženku ešte viac, ako kedykoľvek predtým. iClinic s ohľadom na ekonomické dopady pandémie koronavírusu pripravila pre svojich pacientov akciu so zľavou – 50% na vybrané laserové operácie (platí len do 31. 3.), vďaka ktorým môžu pacienti sebe alebo svojim blízkym splniť sen o dokonalom zraku aj v tomto zložitom období. Operáciu je možne zakúpiť aj formou darčekového poukazu. Podrobnosti na uplatnenie zľavy či k darčekovým poukazom nájdete na www.iclinic.sk.

Reklamný článok

Naposledy aktualizované 09.02.2021

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Autor článku

Stevo Husák

Stevo Husák

Prihlásiť na odber noviniek

Zobraziť viac článkov Najnovšie články v magazíne
Koronavírus COVID-19: Počet nakazených a počet úmrtí Slovensko a svet (Aktuálne štatistiky 5. 3. 2021) Koronavírus COVID-19: Počet nakazených a počet úmrtí Slovensko a svet (Aktuálne štatistiky 5. 3. 2021)

Koronavírus zasiahol do životov obyvateľov Slovenska, ale aj iných svetových krajín. Celosvetovo sú nakazené tisíce ľudí, mnohí vírusu aj podľahli.

Druhá vlna koronavírusu covid-19 na Slovensku: Opatrenia a aktuálne informácie k 5. 3. 2021 Druhá vlna koronavírusu covid-19 na Slovensku: Opatrenia a aktuálne informácie k 5. 3. 2021

Prinášame vám aktuálne nariadenie a platné opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu na Slovensku.

Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 na Slovensku ku dňu 5. 3. 2021 Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 na Slovensku ku dňu 5. 3. 2021

Nový koronavírus COVID-19 sa stále rýchlo šíri aj u nás doma a vzbudzuje obavy. Pozrite sa s nami na aktuálne dianie na Slovensku v súvislosti s koronavírusom.

Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 vo svete, Taliansku a Česku ku dňu 5. 3. 2021 Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 vo svete, Taliansku a Česku ku dňu 5. 3. 2021

Prinášame vám priebežné a stále aktuálne informácie o dianí okolo pandémie koronavírusu COVID-19 vo svete, deň po dni.

Rybí kolagén na pleť, ktorý 96,2 % zákazníkov hodnotí ako Rybí kolagén na pleť, ktorý 96,2 % zákazníkov hodnotí ako "dokonalý"

S dennou dávkou Collagen + 11® by ANNA BRANDEJS® podporíte svoj organizmus s 2 500 mg Naticol® rybieho kolagénu typu I, ktorý je ako jediný určený na omladenie pleti a ktorého účinky...


Pridajte skúsenosť Skúsenosti užívateľov

Zatiaľ neboli pridané žiadne skúsenosti. Podeľte sa s ostatnými o svoje skúsenosti.