späť na zoznam vyšetrení

Výter z krčka maternice


Choroby vyšetrované výterom z krčka maternice

Chlamýdiová infekcia: Prečo vzniká a ako sa prejavuje u mužov či žien?

Chlamýdiová infekcia: Prečo vzniká a ako sa prejavuje u mužov či žien?

Chlamýdiové infekcie sú rozšírené ochorenia, postihujú rovnako ženy aj mužov. Spôsobujú ich baktérie rodu Chlamydia alebo Chlamydophila. Vyvolávajú široké spektrum infekčných ochorení pohlavných orgánov, očí alebo dýchacieho systému.

Kvapavka: Čo je to, prečo vzniká a ako sa prenáša? + Príznaky a liečba

Kvapavka: Čo je to, prečo vzniká a ako sa prenáša? + Príznaky a liečba

Sexuálne prenosné ochorenia zahŕňajú infekčné ochorenia, ktorých šírenie je úzko viazané na pohlavný styk a iné sexuálne praktiky. Prenášajú sa sekrétmi slizníc, krvou, slinami, či spermiami. Jedným z najčastejších je aj kvapavka.

Kvasinková infekcia pošvy. Čo ju spôsobuje a ako sa prejavuje?

Kvasinková infekcia pošvy. Čo ju spôsobuje a ako sa prejavuje?

Kvasinková infekcia pošvy predstavuje veľmi častý problém žien, ktorého pôvodcom sú kvasinky z rodu Candida, alebo mikroskopické huby, ktorá sa prejavuje nepríjemným svrbením, pálením a výtokom z pošvy. 

Čo je preeklampsia? Je rizikom pre tehotenstvo? Príznaky až eklampsia

Čo je preeklampsia? Je rizikom pre tehotenstvo? Príznaky až eklampsia

Preeklampsia je vážne ochorenie, vyskytujúce sa len počas tehotenstva, ktoré sa prejavuje vysokým krvným tlakom, opuchmi a proteinúriou, teda nadmerným vylučovaním bielkovín močom. Objavuje sa po 20. týždni tehotenstva, veľmi zriedkavo skôr. Predstavuje veľmi závažnú komplikáciu tehotenstva a pôrodu, ktorá ohrozuje život plodu i matky. 

Reaktívna artritída : Poinfekčný zápal, bolesť kĺbov a iné príznaky?

Reaktívna artritída : Poinfekčný zápal, bolesť kĺbov a iné príznaky?

Reaktívna artritída je označením pre zápalové ochorenie kĺbov, ktoré vzniklo po prekonanej infekcii v inej časti organizmu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Prihlásiť na odber noviniek

Zobraziť viac článkov Najnovšie články v magazíne
Domáca liečba kvasinkovej infekcie pošvy: Ako sa prírodne zbaviť mykóz? Domáca liečba kvasinkovej infekcie pošvy: Ako sa prírodne zbaviť mykóz?

Kvasinková infekcia pošvy, nazývaná aj vaginálnou mykózou je nepríjemná hubová infekcia postihujúca ženské pohlavné orgány. Prejavuje sa nepríjemným svrbením, pálením, opuchom a výtokom...

6. týždeň tehotenstva (6.TT): Začínajú vás trápiť ranné nevoľnosti? 6. týždeň tehotenstva (6.TT): Začínajú vás trápiť ranné nevoľnosti?

Vaše dieťatko rastie bleskovou rýchlosťou, jeho vývoj je veľmi rýchly. V tomto období sa vyvíjajú a formujú časti tela a ich systémy, preto je obzvlášť veľmi citlivé na nepriaznivé...

13. týždeň tehotenstva (TT): Aká je veľkosť dieťaťa? + Zdravá strava ako dôležitá súčasť 13. týždeň tehotenstva (TT): Aká je veľkosť dieťaťa? + Zdravá strava ako dôležitá súčasť

Len nedávno ste sa dozvedeli, že ste tehotná a už ste v 13. týždni tehotenstva. U plodu začína obdobie rýchleho rastu a u vás začína vykúkať bruško, ktoré sa bude zaobľovať. 

26. týždeň tehotenstva (26.TT): Začína u plodu vývoj reflexov? 26. týždeň tehotenstva (26.TT): Začína u plodu vývoj reflexov?

Objavujú sa u vás pocit emócií radosti a očakávania z príchodu bábätka? Aj keď je plod už úplné vyvinutý, stále potrebuje čas na správny vývoj pľúc a mozgu počas vnútromaternicového...

27. týždeň tehotenstva (27. TT): Má už plod svoj rytmus spánku? 27. týždeň tehotenstva (27. TT): Má už plod svoj rytmus spánku?

Končíte 6. mesiac tehotenstva, druhý trimester a prichádza posledný tretí trimester. Vaše dieťatko rastie a priberá v brušku, dáva vám o sebe vedieť svojimi pohybmi, ktoré sú niekedy aj...


Pridajte skúsenosť Skúsenosti užívateľov

Zatiaľ neboli pridané žiadne skúsenosti. Podeľte sa s ostatnými o svoje skúsenosti.