Ovocie

Čučoriedka obyčajná

Čučoriedka obyčajná

Čučoriedka obyčajná, niekedy nazývaná brusnica čučoriedková, je ker, ktorého plody sa využívajú na liečebné účely ale aj v kuchyni, najmä do rôznych koláčov. Tento krík sa vyskytuje v celej Európe, ale aj v Severozápadnej Amerike a na severe Ázie, pričom v minulosti sa čučoriedky používali v starovekom Grécku ako výborné...

Brusnica obyčajná

Brusnica obyčajná

Brusnica obyčajná je nízky poloker, ktorý je charakteristický najmä svojimi červenkastými plodmi, brusnicami. Tie sa využívajú tak v kuchyni pri príprave rôznych džúsov, koláčov alebo nápojov, ako aj v liečiteľstve. Najčastejšie tieto kríky rastú na svahoch kopcov v blízkosti ihličnatých lesov, ale je možné ich pestovať aj...

Mango

Mango

Mango je šťavnaté kôstkové ovocie, ktoré je produkované z mnohých druhov tropických stromov, patriacich do rodu Mangifera. Pochádzajú z Južnej Ázie, odkiaľ sa do celého sveta distribuuje. Mango je národné ovocie Indie, Haiti a Filipín.

Kivi

Kivi

Kivi je nenápadné ovocie, ktoré však obsahuje veľké množstvo antioxidantov či fitolátok, ktoré pomáhajú v boji proti rakovine či ochoreniam srdca.

Avokádo

Avokádo

Avokádo je veľmi obľúbenou prísadou do chutných a zdravých receptov. Vedeli ste však, že si ho môžete vypestovať aj doma? 

Hurmikaki

Hurmikaki

Plod hurkmikaki rastie na stromoch a pochádza z Číny. Veľkej obľube sa hurmikaki teší v Japonsku, pochutiť si na ňom môžeme aj my. Sú plné vitamínov a minerálov prospešných pre náš organizmus.