Ovocie

Čučoriedka obyčajná

Čučoriedka obyčajná

Čučoriedka obyčajná, niekedy nazývaná brusnica čučoriedková, je ker, ktorého plody sa využívajú na liečebné účely ale aj v kuchyni, najmä do rôznych koláčov. Tento krík sa vyskytuje v celej Európe, ale aj v Severozápadnej Amerike a na severe Ázie, pričom v minulosti sa čučoriedky používali v starovekom Grécku ako výborné...

Brusnica obyčajná

Brusnica obyčajná

Brusnica obyčajná je nízky poloker, ktorý je charakteristický najmä svojimi červenkastými plodmi, brusnicami. Tie sa využívajú tak v kuchyni pri príprave rôznych džúsov, koláčov alebo nápojov, ako aj v liečiteľstve. Najčastejšie tieto kríky rastú na svahoch kopcov v blízkosti ihličnatých lesov, ale je možné ich pestovať aj...

Mango

Mango

Mango je šťavnaté kôstkové ovocie, ktoré je produkované z mnohých druhov tropických stromov, patriacich do rodu Mangifera. Pochádzajú z Južnej Ázie, odkiaľ sa do celého sveta distribuuje. Mango je národné ovocie Indie, Haiti a Filipín.

Kivi

Kivi

Kivi je nenápadné ovocie, ktoré však obsahuje veľké množstvo antioxidantov či fitolátok, ktoré pomáhajú v boji proti rakovine či ochoreniam srdca.

Avokádo

Avokádo

Avokádo je veľmi obľúbenou prísadou do chutných a zdravých receptov. Vedeli ste však, že si ho môžete vypestovať aj doma? 

Dračie ovocie - Pitahaya

Dračie ovocie - Pitahaya

Pitahaya alebo aj dračie ovocie je zvláštne zvonka, no veľmi bohaté vo vnútri. Patrí medzi obľúbené exotické superpotraviny. Rôznia sa aj jej jednotlivé druhy, tie sú pestrofarebné.

Hurmikaki

Hurmikaki

Plod hurkmikaki rastie na stromoch a pochádza z Číny. Veľkej obľube sa hurmikaki teší v Japonsku, pochutiť si na ňom môžeme aj my. Sú plné vitamínov a minerálov prospešných pre náš organizmus.