späť na zoznam chorôb

Ako sa lieči: Leptospiróza

Autor: Michal Hrebík

Späť na Leptospiróza

Leptospiróza sa lieči podľa závažnosti, pričom ľahšie formy sa liečia najmä symptomaticky, pri ťažších formách ide o antibiotickú liečbu, ktorá veľmi dobre zaberá na baktérie, ktoré sú pôvodcom ochorenia. Pri symptomatickej terapii ide najmä o podávanie liekov na horúčku a na zníženie teploty, liekov na zmiernenie zimnice a triašky, taktiež sa nasadia lieky proti bolestiam hlavy a antibiotiká. Dôležité je aj dostatočné zavodnenie organizmu a predovšetkým kľudový režim na lôžku.

Pri ťažšej forme sa podávajú antibiotiká formou liekov. Najťažšie prípady sa musia riešiť aj priamo hospitalizáciou v nemocnici, pričom vtedy sa antibiotiká podávajú vnútrožilne a dôležitá je aj podporná terapia zaisťujúca udržanie funkčnosti obličiek, pľúc alebo iných orgánov, ktoré by mohli byť poškodené. Dôležité je najmä včasné začatie terapie, čo ide ruka v ruke s diagnostikou. Aby mohol byť pacient úspešne vyliečený, je potrebná aj správna forma a intenzita liečby.

Autor článku

Michal Hrebík

Michal Hrebík

Redaktor portálu Zdravotéka.sk, ktorého zaujíma zdravý životný štýl, správne stravovanie a životospráva. Aktívne sa vzdeláva v oblasti zdravotníctva, najnovších medicínskych objavov a veľmi rád píše o všetkom dôležitom z oblasti zdravia s dôrazom na zrozumiteľnosť pre čitateľa.


Pridajte skúsenosť Skúsenosti užívateľov

Zatiaľ neboli pridané žiadne skúsenosti. Podeľte sa s ostatnými o svoje skúsenosti.