späť na zoznam článkov

Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 na Slovensku - február, marec

Autor: Mgr. Simona Morvayová
Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 na Slovensku - február, marec
Zdroj foto: Getty images

Nový koronavírus COVID-19 sa stále rýchlo šíri aj u nás doma a vzbudzuje obavy. Pozrite sa s nami na aktuálne dianie na Slovensku v súvislosti s koronavírusom.


Minister hospodárstva Richard Sulík predloží na rokovanie vlády návrh na uskutočnenie dobrovoľného testovania vo firmách. Ako na štvrtkovej (14. janára) tlačovej besede uviedol šéf rezortu hospodárstva, s povinným testovaním nesúhlasia, keďže môže byť v rozpore so zákonom.

Štát bude môcť pokutovať zdravotnícke zariadenia, ak porušia pravidlá očkovania proti koronavírusu.

Leteckí dopravcovia pre pandémiu koronavírusu na istý čas zastavili lety z hlavného mesta Slovenska do Veľkej Británie.

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (ZZS) upozorňuje na zhoršujúci sa zdravotný stav pacientov s ochorením COVID-19, ktorí sa liečia doma. Záchranári sa často stretajú s dehydrovanými pacientmi, ktorí neprijímajú potravu.

V okrese Skalica zaznamenali k 15. januáru pokles počtu pozitívnych na koronavírus. Vyplýva to zo zhodnotenia situácie krízovým štábom mesta, ktorý zasadal tento týždeň.

Na Slovensko dorazila zásielka ďalších 2,6 milióna antigénových testov. 

Skríningové testovanie

Epidemická situácia na Slovensku by sa mala mierne zlepšiť. Na piatkovej tlačovej konferencii z 15. januára to povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí. Odvoláva sa na to, že pozitivita testov na koronavírus za posledný týždeň klesla. 

Štát chce skríningovo pretestovať obyvateľstvo Slovenska

Vitamínová podpora môže dôchodcov zachrániť pred koronavírusom, tvrdí mimovládna organizácia.

Počet pozitívnych po druhom kole testovania v okrese Nitra výrazne klesol.

Ak by sa robili ďalšie kompromisy, aj z prijatého COVID automatu, minister zdravotníctva Marek Krajčí je ochotný odísť zo svojej funkcie.

Poliaci chcú pomôcť

Pri celoslovenskom skríningovom testovaní sú pripravení pomôcť aj poľskí zdravotníci.

Čaputová odobrila pokutovanie zdravotníckych zariadení, ak porušia pravidlá očkovania proti koronavírusu.

Koncom 4. týždňa v roku príde na Slovensko ďalších 2,8 milióna antigénových testov.

Vakcína od firmy AstraZeneca by mala byť k dispozícii v priebehu februára. Minister zdravotníctva Marek Krajčí o tom informoval 20. januára na tlačovej konferencii. Minister predpokladá, že táto vakcína bude v Európskej únii schválená s nižšou účinnosťou.

Regionálne úrady verejného zdravotníctva vydalik 20. januáru 792 povolení na zriadenie mobilného odberového miesta. Dôvodom je to, že sa na testovanie detí pred nástupom školského roku pripravovali aj školy, ktoré si zriaďovali vlastné mobilné odberové miesta.

Presúvanie zdravotných sestier

Zdravotné sestry presúvajú z ambulancií do prvej línie boja proti ochoreniu COVID-19. Takýto postup umožňuje štátu zákon. Nepáči sa to však Slovenskej komore sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) ani Asociácii súkromných lekárov.

Poslankyňa Národnej rady SR Jana Bittó Cigániková (SaS) má pozitívny test na COVID-19

Ministerstvo hospodárstva SR považuje za nevyhnutné, aby boli zamestnanci kritickej infraštruktúry a vybraných subjektov hospodárskej mobilizácie riadne zaočkovaní už v prvej fáze očkovania

Diagnostiku na COVID-19 na Slovensku začali budovať presne pred rokom. Prvá podozrivá vzorka, ktorá mohla obsahovať vírus SARS-CoV-2, dorazila do Národného referenčného centra (NRC) pre chrípku 22. januára 2020.

S celoplošným testovaním bude cez víkend pomáhať 211 poľských lekárov a zdravotníkov. Na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave pristálo v piatok 65 z nich, ďalších 60 prichádza na Kysuce a Oravu, ostatní do okolia Starej Ľubovne. 

Koronavírus v zariadení sociálnych služieb

Napriek prísnym hygienicko-epidemiologickým opatreniam sa v zariadení sociálnych služieb Arcus na Skladnej v Košiciach, ktorého zriaďovateľom je Košický samosprávny kraj (KSK), objavilo nové ohnisko nákazy COVID – 19. Pozitívny test na koronavírus malo k piatku 22. januára celkom 71 klientov a 30 zamestnancov.

V Trenčíne bolo k 22. januáru za šesť hodín testovania odhalených 30 pozitívnych na COVID-19.

Za posledný týždeň 13 nemocníc siete Svet zdravia posilnilo kapacitu pre COVID pacientov o ďalších 18 nových lôžok. Aktuálne disponujú 876 lôžkami.

Koronavírus v tréningovom centre v Šamoríne, nakazilo sa viacero športovcov. Aktuálne je otázna budúcnosť fungovania Olympijského tréningového centra v Šamoríne počas pandémie. V hre je aj dočasné prerušenie činnosti či jeho úplné zrušenie.

Situácia so šírením koronavírusu v žilinskom zariadení pre seniorov Úsmev sa po dvoch týždňoch stabilizovala

Záujem o očkovanie

Po otvorení registrácie na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 pre ľudí starších ako 75 rokov bolo call centrum ministerstva zdravotníctva preťažené

Slovinsko použilo slovenské testy na zistenie britskej mutácie koronavírusu. V najbližších dňoch ich MultiplexDX dodá aj slovenskému Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ). 

Skríningové testovanie odhalilo viac ako 36-tisíc pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19, zúčastnilo sa na ňom viac ako 2,9 milióna ľudí. 

Niektoré očkovacie miesta budú od februára zatvorené. Avizujú na stránke korona.gov.sk, kde sa môžu ľudia na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 prihlasovať. 

Matovič je podľa Szalaya „sľubotechna“, pracovníci na COVID pracoviskách na príplatky stále čakajú.

Vláda plánuje od 8. februára spustiť COVID automat. Od uvedeného dátumu by podľa jeho slov mohli byť otvorené materské školy, prvý stupeň základných škôl a končiace ročníky. 

Prísnejší lockdown

Výsledky skríningu sa k 29. januáru zmenili, medzi horšími okresmi sú Bratislava a Nitra, naopak povinné testovanie nebude pre okresy Dolný Kubín a Liptovský Mikuláš.

Správa štátnych hmotných rezerv SR už dostala požiadavku od Ministerstva zdravotníctva SR na zabezpečenie antigénových testov.

Súčasný lockdown podľa ministra zdravotníctva Mareka Krajčího nezaberá. Pacienti v nemocniciach stále pribúdajú a minister si nie je istý, ako dlho to nemocnice ďalej vydržia.

Zákaz vychádzania by sa mohol ešte sprísniť. Ako pred rokovaním vlády uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí, jednou z možností, ktorá by umožňovala zákaz vychádzania porušiť, je forma SMS správ. 

Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) pripravil spolu so samosprávami miest v kraji viac ako 10 očkovacích miest v Banskobystrickom kraji.

Vláda SR v 1. februára schválila zoznam 36 okresov, ktoré nemajú povinnosť podrobiť sa druhému kolu celoplošného skríningu na COVID-19.

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR už používa testy odhaľujúce britskú mutáciu koronavírusu. Do laboratória úradu naskladnili testy v pondelok 1. februára predpoludním. Naskladnenými baleniami vedia vyšetriť približne 1 600 vzoriek.

Žiaci materských škôl, prvého stupňa základných škôl a končiaci ročník stredných škôl sa od pondelka 8. februára za sprísnených podmienok vrátia do lavíc

Štát sa snaží zaobstarať ruskú vakcínu Sputnik V. Na tlačovej konferencii to 3. februára povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí. Aj keď vakcíny na koronavírus na národnej úrovni registrovať nemôžeme, Ministerstvo zdravotníctva SR môže vydať povolenie na užívanie neregistrovanej vakcíny.

Podiel takzvanej britskej mutácie v rámci všetkých pozitívnych vzoriek zo stredy 3. februára toho týždňa dosahuje podľa predbežných výsledkov 71 %.

Znehodnotené dávky vakcíny

Ministerstvo zdravotníctva odmieta, že by sa na Slovensku znehodnotilo niekoľko stoviek dávok vakcíny Comirnaty. Pri zabezpečení striekačiek a ihiel pre aplikovanie šiestej dávky vakcíny Comirnaty, naopak, postupovalo rýchlo. 

Trojnásobný majster sveta v cyklistike Peter Sagan mal v tréningovom kempe Bora-Hansgrohe na kanárskom ostrove Gran Canaria pozitívny test na koronavírus.

Počas piatich kôl testovania na COVID-19 v Nitre odhalili 2 024 ľudí s pozitívnym výsledkom testu. Kým v prvom tohtoročnom testovaní ich bolo 932, počas tohto víkendu odhalili testy 140 pozitívnych.

Nemocnica Zvolen vďaka organizačným opatreniam zvýšila počet reprofilizovaných lôžok pre pacientov s ochorením COVID-19 o 10 na celkových 90 lôžok.

V popradskej nemocnici je v súvislosti s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 45 pacientov

Premiér Igor Matovič pokračuje v rokovaniach o výrobe vakcín proti koronavírusu na Slovensku.

Nová očkovacia stratégia

Energetickí odborári znova žiadajú ministra zdravotníctva, aby zaradil zamestnancov kritickej energetickej infraštruktúry do aktuálnej druhej fázy očkovania proti koronavírusu.

Slovensko mení poradie očkovania jednotlivých skupín obyvateľstva, učitelia a kritická infraštruktúra prídu na rad vo 4. fáze.

S výzvou „Pomôžte poraziť pandémiu COVID-19“ sa obracia Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) na lekárov a sestry, ktorých hľadá pre krajské očkovacie centrá.

Objednávací systém na očkovanie a testovanie prešiel viacerými zmenami, termíny sa už dajú aj zrušiť.

V domovoch sociálnych služieb v Prešovskom kraji zaočkovali takmer 1 100 zamestnancov a klientov.

Vysoký počet hospitalizovaných

Nitra končí s nárazovým víkendovým testovaním na COVID-19. Úlohu samosprávy preberú mobilné odberové miesta (MOM), ktoré vznikli na základe výzvy ministerstva zdravotníctva. Mesto Nitra v tomto roku zorganizovalo už päť kôl testovania.

Vo svidníckej nemocnici doteraz zaočkovali takmer dvetisíc oprávnených osôb.

Počet pacientov s COVID-19 prvýkrát v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici dosiahol stovku.

Nemocnica Zvolen, čo sa týka pandemickej situácie, sa ocitla na hranici svojich možností. 

Polícia opätovne upozorňuje na hoax týkajúci sa možného poškodenia mozgu pri výterovom testovaní na koronavírus.

Ľudia, ktorí v minulosti prekonali nákazu koronavírusom, mali silnú imunitnú reakciu už po prvej dávke vakcíny spoločnosti Pfizer.

Juhoafrická mutácia koronavírusu sa zatiaľ na Slovensku nepotvrdila.

Očkovanie učiteľov

Na očkovanie proti koronavírusu sa k 13. februáru zaregistrovalo 16 229 zamestnancov škôl.

Zdravotnícke zariadenia momentálne zápasia s nedostatkom personálu, pričom im chýbajú internisti, anestéziológovia a ďalší špecialisti, a takisto sestry a sanitári.

Ozbrojené sily SR (OS SR) evidujú tri úmrtia profesionálnych vojakov, ktoré mohli súvisieť s ochorením COVID-19.

Bánovskej nemocnici chýba personál, 21 zamestnancov má potvrdené ochorenie COVID-19.

Dve základné školy v Prešove ostávajú od utorka 16. februára zatvorené. Mestská samospráva zároveň zatvorila aj viaceré triedy na štyroch základných školách.

Situácia v súvislosti s pandémiou koronavírusu je v nemocnici AGEL Košice - Šaca momentálne stabilizovaná. Dobrou správou je, že počet pozitívnych prípadov v radoch zamestnancov klesá.

Závažná situácia

Pandemická situácia na Slovensku je podľa prezidentky SR Zuzany Čaputovej mimoriadne závažná. Vo svojom príhovore na úvod poukázala na to, že Slovensko k 16. februáru prekročilo hranicu 6-tisíc úmrtí na koronavírus.

Štát bude iniciovať kroky k nákupu ruskej vakcíny Sputnik V. Po zasadnutí Pandemickej komisie vlády SR to potvrdil minister zdravotníctva Marek Krajčí. 

Ministerstvo zdravotníctva SR má pre pacientov okamžite zabezpečiť lieky na ochorenie COVID-19. Výzvu rezortu adresoval Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP), ktorý upozorňuje na aktuálny alarmujúci stav mantinelov liečby pacientov s koronavírusom. 

Pomoc v boji s koronavírusom ponúklo Slovenskej republike Rakúsko, Poľsko a pripravené je pomôcť aj Maďarsko. Rakúsko napríklad ponúka Slovensku armádnych zdravotníkov a Poľsko 200 miest na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS).

Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení SR (AZZZ SR) žiada podpredsedníčku vlády Veroniku Remišovú o okamžité stiahnutie politického veta. Následne žiada vládu, aby v čo najkratšom čase zabezpečila nákup a dodávku ruskej vakcíny.

Dohoda na Sputnik V

Premiér Igor Matovič dohodol pre Slovensko dva milióny dávok ruskej vakcíny Sputnik V do júna tohto roka.

Britský variant pandemického vírusu sa potvrdil u približne 72 percentách z celkového počtu 2 384 vyšetrených pozitívnych vzoriek.

Nemocnica Zvolen musí riešiť krízovú pandemickú situáciu. Ako informuje nemocnica v tlačovej správe, pre vysoký počet COVID pacientov a veľký výpadok svojich zamestnancov muselo vedenie nemocnice pristúpiť k viacerým organizačným opatreniam. Do nemocnice nastúpilo na pomoc 48 vojakov, ktorí pomáhajú pri starostlivosti prevažne o pacientov s COVID-19.

Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) od pondelka 22. februára sprístupnila možnosť prihlásiť sa ako náhradník na očkovanie proti ochoreniu COVID-19. 

Slovensko v nedeľu dosiahlo rekord v počte hospitalizovaných, premiér zvoláva okrúhly stôl.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí povolil doteraz najväčší dovoz liekov s účinnou látkou Ivermektín. Časť z desiatok tisíc balení by mala doraziť na Slovensko budúci týždeň.

Očkovanie energetikov

Zdravotníci zaočkovali proti ochoreniu COVID-19 prvých energetikov. Vakcínou AstraZeneca zaočkovali prvých 53 zamestnancov z elektrárne AE Bohunice V2. Pracovníci jadrových elektrární patria medzi kritickú infraštruktúru. 

Juhoafrický variant znamená podľa biochemika Pavla Čekana z MultiplexDX novú epidémiu

Koaličný poslanec Peter Pčolinský (Sme rodina) bol druhýkrát v priebehu dvoch mesiacov pozitívne testovaný na koronavírus.

Nová štúdia potvrdzuje vysokú účinnosť vakcíny AstraZeneca už po aplikácii prvej dávky. Môže však vyvolať u očkovaných výraznejšiu reakciu imunitného organizmu. 

Na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 sa môžu prihlásiť ďalšie vybrané skupiny ľudí. Očkovacou látkou Astra Zeneca sa okrem učiteľov budú môcť dať zaočkovať aj predavači, sprievodcovia a vlakvedúci v osobnej železničnej doprave. 

Dorazil Sputnik V

Ak nové vládne opatrenia nezaberú do 21. marca, na Slovensku sa zastaví výroba a krajina sa zatvorí. Hlavným cieľom nových opatrení má byť minimalizovanie mobility obyvateľstva a čo najúčinnejšie zastavenie šírenia nákazy ochorenia COVID-19.

Od 8. marca bude povinnosťou nosiť respirátor FFP2 bez filtra v obchodných prevádzkach a v mestskej hromadnej doprave, od 15. marca následne vo všetkých interiéroch, okrem prvého stupňa základných škôl.

V decembri a v januári zaznamenala Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) nárast výkonov na vyšetrenie protilátok na nový koronavírus o takmer 300 %.

Na Slovensko priviezli prvé dávky ruskej vakcíny Sputnik V. Ministerstvo zdravotníctva SR uzavrelo zmluvu s Russian Direct Investment Fund na nákup vakcín Sputnik V ešte v sobotu 27. februára.

Tak, ako pri podaní každého neregistrovaného lieku, ktorý ministerstvo zdravotníctva umožňuje podať pacientovi na výnimku, aj v prípade vakcíny Sputnik V preberá plnú zodpovednosť lekár

V MHD rozdávajú respirátory

Banskobystrická samospráva sa chce postarať o svojich obyvateľov a uľahčiť im novú povinnosť nosiť respirátory v prostriedkoch MHD.

Od pondelka 8. marca sa zmení očkovacia stratégia, vychádzať sa bude striktne z veku. Minister zdravotníctva Marek Krajčí o tom informoval na utorňajšej tlačovej konferencii. Vakcínami Pfizer a Moderna sa od budúceho týždňa budú môcť očkovať osoby nad 70 rokov, veková hranica sa tak zníži o päť rokov. 

Ministerstvo zdravotníctva SR (MZ SR) odmieta zverejniť zmluvu, podľa ktorej Slovensko nakúpi dva milióny ruskej vakcíny Sputnik V. Vo svojom profile na sociálnej sieti o tom informovala organizácia Transparency International Slovensko (TIS).

Polícia SR a Ozbrojené sily SR (OS SR) k 3. marcu intenzívnejšie kontrolujú dodržiavanie pandemických opatrení

Francúzsko daruje Slovensku 15-tisíc vakcín AstraZeneca. Slovensko dostane vakcíny ako dar prvýkrát.

Do nemocnice v poľských Gorliciach už boli prevezení prví slovenskí pacienti. Slovensku chcú okrem Rumunska pomôcť aj Poľsko a Nemecko.

Pripomenutie obetí koronavírusu

Slovensko, Česká republika, Maďarsko a Poľsko sa zaoberali ilegálnymi aktivitami spojenými s vakcináciou. Česká strana na pravidelnej videokonferencii informačného V4 centra priblížila snahy zahraničných strán distribuovať predražené vakcíny. Maďarsko malo tiež dostať predraženú ponuku, no identifikovali ju ako podvodnú. Takúto snahu zaznamenalo aj Slovensko. V Poľsku mali prípad, kde sa jedna z registrovaných vakcín mala ponúkať cez internet. 

Prezidentka Zuzana Čaputová si 5. marca pripomenula obete koronavírusu. Pred Prezidentským palácom zapálila sedem sviečok na spomienku viac ako sedemtisíc obetí. 

Na očkovanie proti COVID-19 sa už môžu prihlásiť ďalšie kategórie obyvateľov.

Na Slovensku v piatok 5. marca našli v šiestich vzorkách juhoafrický variant koronavírusu.

V handlovskej nemocnici je aktuálne hospitalizovaných 32 pacientov s ochorením COVID-19.

Ruskou vakcínou Sputnik V by sa mohlo na Slovensku očkovať o tri týždne. V diskusnej relácii Na Telo plus to 9. marca povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Mierne zlepšenie situácie

Epidemická situácia na Slovensku sa za posledný týždeň mierne zlepšila. Mobilita obyvateľov od 3. marca klesla.

V marci má prísť na Slovensko toľko vakcín, koľko prišlo za všetky mesiace očkovania doteraz, teda od decembra do februára.

Pandémia koronavírusu, ale aj témy súvisiace s očkovaním, ukázali dôležitosť kritického myslenia. Uvedomuje si to 78 % populácie.

Vedenie Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) Ružomberok sa rozhodlo zrušiť triediace stany na vstupoch do oboch areálov nemocnice.

Mesto Bardejov bude na sídlisku Poštárka kontrolovať dodržiavanie karanténnych opatrení

Nemocnica Košice - Šaca sa stala oficiálnym vakcinačným centrom.

 

Dôležité informácie o SARS-CoV-2 a COVID-19 v článkoch Zdravotéky:

Zdroj

  • SITA
  • WebNoviny

Naposledy aktualizované 15.03.2021

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Autor článku

Mgr. Simona Morvayová

Mgr. Simona Morvayová

Moje štúdium na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre som ukončila magisterským titulom. Päť rokov som študovala odbor učiteľstvo slovenského jazyka v kombinácii s etickou výchovou. Momentálne pracujem v oblasti médií, kde okrem iného spravujem dva portály súvisiace so zdravím a zdravou stravou. Moja vášeň k jedlu a zdravým pokrmom pochádza už zo strednej školy. Keďže som študovala päť rokov na hotelovej strednej, mám k strave a novým receptom dlhodobý vzťah. Rada varím a vymýšľam nové recepty, ktoré zväčša musia byť zdravé a plné vitamínov. V prípade varenia ide skutočne o moju vášeň. Súčasná doba prináša množstvo možností a tém, ktorým sa dá práve prostredníctvom jedla venovať. Zaujímam sa aj o bezlepkové a bezlaktózové recepty. K týmto receptom ma priviedli vlastné zdravotné problémy, ale aj celiatik v rodine. Moje ďalšie záľuby okrem práce a varenia sú oddych pri jóge a behaní.

Prihlásiť na odber noviniek

Zobraziť viac článkov Najnovšie články v magazíne
Koronavírus COVID-19: Počet nakazených a počet úmrtí Slovensko a svet (Aktuálne štatistiky 26. 10. 2021) Koronavírus COVID-19: Počet nakazených a počet úmrtí Slovensko a svet (Aktuálne štatistiky 26. 10. 2021)

Koronavírus zasiahol do životov obyvateľov Slovenska, ale aj iných svetových krajín. Celosvetovo sú nakazené tisíce ľudí, mnohí vírusu aj podľahli.

Koronavírus COVID-19: Počet nakazených Slovensko, vždy aktuálne štatistiky 26. 10. 2021 Koronavírus COVID-19: Počet nakazených Slovensko, vždy aktuálne štatistiky 26. 10. 2021

Tu nájdete vždy aktuálny počet nových pozitívne testovaných osôb prostredníctvom PCR testov na Slovensku.

Tretia vlna koronavírusu covid-19 na Slovensku: Opatrenia a aktuálne informácie k 26. 10. 2021 Tretia vlna koronavírusu covid-19 na Slovensku: Opatrenia a aktuálne informácie k 26. 10. 2021

Pozrite si s nami aktuálne nariadenie a platné opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu na Slovensku.

Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 na Slovensku ku dňu 26. 10. 2021 Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 na Slovensku ku dňu 26. 10. 2021

Nový koronavírus COVID-19 sa stále šíri na Slovensku aj vo svete. Pozrite sa s nami na aktuálne dianie v súvislosti s koronavírusom u nás.

Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 vo svete, Taliansku a Česku ku dňu 26. 10. 2021 Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 vo svete, Taliansku a Česku ku dňu 26. 10. 2021

Prinášame vám vždy aktuálne a priebežné správy o dianí okolo pandémie koronavírusu COVID-19 vo svete, deň po dni.


Pridajte skúsenosť Skúsenosti užívateľov

Zatiaľ neboli pridané žiadne skúsenosti. Podeľte sa s ostatnými o svoje skúsenosti.