Kalkulačka, výpočet termínu: Dátumu pôrodu a týždeň tehotenstva?

Kalkulačka, výpočet termínu: Dátumu pôrodu a týždeň tehotenstva?

Chcete vedieť najpresnejší termín pôrodu? Prezradí vám ho gynekológ. Avšak, s nami si viete vypočítať približný dátum narodenia dieťaťa, a to podľa jeho počatia.

Vyplňte údaje nižšie
dní
Výpočty sú orientačné.

Kalkulačka, výpočet termínu: Dátumu pôrodu a týždeň tehotenstva?

Vypočítať najpresnejší dátumu pôrodu je tak trochu problematické. Predsalen sa nedá 9 mesiacov vopred určiť konkrétny deň toho, kedy vaše bábätko príde na svet.

Pýtate sa: Prečo sa nedá vypočítať presný deň pôrodu na termín?

Jedným z dôvodov je, že nemusíte poznať presný čas oplodnenia. Avšak, i keď vám je tento dátum známy, tak na tehotenstvo a rast plodu vplýva množstvo faktorov.

Ďalším dôvodom je dĺžka menštruačného cyklu, nepravidelná menštruácia a rozličné hormonálne odklony.

Presnejší dátum a tiež termín pôrodu stanoví gynekológ na základe sonografického vyšetrenia. Naviac, termín sa na základe zistených skutočností v priebehu tehotenstva viackrát upravuje.

Avšak, ak vás zaujíma aspoň približný dátum, tak vám kalkulačka poslúži dobre. Je tu však možná odchýlka a to plus či mínus 2 týždne.

Bonusom je, že kalkulačka vám vypočíta aspoň približný týždeň tehotenstva. A teda i to, koľko dní do pôrodu vám asi zostáva.

ALE…

Nezabúdajte. Fyziologický pôrod je od 38. do 42. týždňa tehotenstva. V ktorý deň v tomto období porodíte? Dôležitejšie je, aby prebehlo všetko v poriadku.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac o:

Vložte si túto kalkulačku na vašu stránku

Jednoducho skopírujte HTML kód na vašu stránku. Ak chcete vypnúť štýlovanie stačí ak nastavíte data-maincss="false" a data-formscss="false"

<script
  id="zdr-calculator-datumporodu"
  src="https://zdravoteka.sk/assets/js/kalkulacky/min/datum-porodu.js"
  data-maincss="true"
  data-formscss="true"
  async
>
</script>
<a id="zdr-calculator-datumporodu-copyright" class="calc-copyright" href="https://zdravoteka.sk/kalkulacky/datum-porodu/">
  Kalkulačka na výpočet termínu pôrodu od Zdravoteka.sk
</a>