späť na zoznam článkov

Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 na Slovensku jún a júl 2021

Autor: Mgr. Simona Morvayová
Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 na Slovensku jún a júl 2021
Zdroj foto: Getty images

Nový koronavírus COVID-19 sa stále rýchlo šíri aj u nás doma. Pozrite sa s nami na aktuálne dianie na Slovensku v súvislosti s koronavírusom.


Osoby, ktoré dostali prvú dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19 pred 9. júlom, už musia ísť do karantény.

Počet ľudí zaočkovaných druhou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 na Slovensku čoskoro prekročí dva milióny. Okrem prihlásenia sa cez registráciu ponúkajú vyššie územné celky aj možnosť využiť očkovanie bez registrácie.

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) bude preverovať informáciu, či sú občania zaregistrovaní na stretnutie s pápežom Františkom zaočkovaní

Registrácií do čakárne aktuálne nepribúda veľa, na pridelenie termínu prvého očkovania čaká aktuálne približne 10-tisíc ľudí.

Sociálna sieť zablokovala skupinu Nezaočkovaní, ktorá mala viac ako 35-tisíc členov. Na sociálnej sieti na to upozornila polícia v profile Hoaxy a podvody – Polícia SR. Skupina podľa polície šírila dezinformácie súvisiace s očkovaním proti ochoreniu COVID-19, ale aj obsah, ktorý bol agresívny či podnecujúci násilie.

Tretia vlna hrozí aj Bratislave

Prešovský samosprávny kraj (PSK) už tretí víkend za sebou očkuje záujemcov v priestoroch obchodného centra. Mobilné jednotky budú jednodávkovou vakcínou Janssen od spoločnosti Johnson&Johnson očkovať v obchodnom dome v Prešove a najnovšie aj v Poprade. Celkovo má župa pre najbližší očkovací turnus k dispozícii viac ako 7 700 vakcín proti ochoreniu COVID-19. 

Prepuknutie tretej vlny pandémie hrozí aj Bratislave, a to napriek vysokej miere zaočkovanosti. Upozornil na to v rozhovore pre portál vZdravotnictve.sk zdravotnícky analytik Martin Smatana. Ten na jednej strane hlavné mesto za jeho snahu zvýšiť mieru zaočkovanosti chváli. Upozornil však na to, že ranná doprava do Bratislavy vedie z Nitry a Trnavy.

COVID-19 sa stáva pandémiou nezaočkovaných. Na sociálnej sieti na to poukázal Inštitút pre stratégie a analýzy (ISA), opiera sa pritom o dáta z mája a júna tohto roka. Za toto obdobie bolo na Slovensku nakazených koronavírusom celkovo 18 135 ľudí, z toho 91 % nebolo zaočkovaných. Ďalších 7 % bolo zaočkovaných prvou dávkou vakcíny a 2 % boli plne zaočkované.

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) bude počas najbližšieho víkendu očkovať proti ochoreniu COVID-19 vo svojich troch veľkokapacitných vakcinačných centrách aj ľudí bez predchádzajúcej registrácie.

Zdravotnícky personál humenskej nemocnice 29. júla zaočkoval v komunitnom centre v lokalite Podskalka v Humennom 65 záujemcov o očkovanie. Dva očkovacie tímy im podali jednodávkovú vakcínu Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson.

Tretia vlna pandémie

Na Slovensku sa už začala tretia vlna pandémie. V súvislosti s aktuálnou situáciou to uviedol epidemiológ z Inštitútu zdravotných analýz na Ministerstve zdravotníctva SR Martin Pavelka. Odvoláva sa pritom na reprodukčné číslo, ktoré je už tretí týždeň po sebe nad kritickou hodnotou jedna. 

Ministerstvo zdravotníctva SR sa priebežne pripravuje na tretiu vlnu pandémie ochorenia COVID-19. Nemocnice sú pripravené v prípade potreby prispôsobiť svoje kapacity pre pacientov s COVID-19, ministerstvo aktívne pracuje aj na zvýšení zaočkovanosti obyvateľstva. Očkuje sa vo vakcinačných centrách v nemocniciach, vo veľkokapacitných očkovacích centrách, vo firmách, mobilnými očkovacími tímami či v ambulanciách lekárov. 

Minister financií Igor Matovič dostal prvú dávku vakcíny Sputnik V. Ako uviedol na sociálnej sieti, termín na očkovanie dostal po 26 dňoch od prihlásenia. 

Podmienky organizovania hromadných podujatí sa opäť menia, deti do 12 rokov už od 26. júla nepotrebujú test.

Pri šírení delta variantu koronavírusu hrozí na Slovensku trojnásobok obetí oproti druhej vlne pandémie. Nezaočkovaných je totiž približne 800-tisíc ľudí v skupine nad 50 rokov. 

Očkovanie neregistrovaných

V bánovskej nemocnici podali k 23. júla viac ako 20-tisíc vakcín, začali očkovať aj neregistrovaných.

Na Slovensku potvrdili ďalších 72 nových výskytov delta variantu SARS-CoV-2. Ako informoval Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR, väčšinu prípadov, teda 63 %, tvoril import zo zahraničia.

Vranovská nemocnica začala v tomto týždni s očkovaním proti ochoreniu COVID-19 priamo v obciach

Prihlasovať sa na očkovaciu prémiu a sprostredkovateľský bonus bude možné od 1. augusta.

Navýšiť počty divákov na kultúrnych podujatiach v prípade zaočkovaných ľudí je cesta, ktorou sa chce Slovensko vydať.

Univerzitná nemocnica sa pripravuje na jesennú vlnu pandémie, rozmiestňuje dezinfektory vzduchu a žiariče. Postupne taktiež zabezpečuje zásoby ochranných pomôcok pre zdravotníkov.

GreenPass aj lekár

Antigénové testy budú stáť od 9. augusta päť eur.

Očkovanie dvomi rôznymi dávkami bude na Slovensku dostupné len za presne stanovených pravidiel. Kombinácia vakcín by totiž podľa slovenských odborníkov mala byť realizovaná výlučne z dôvodu zdravotnej kontraindikácie pre podanie druhej dávky rovnakej vakcíny. 

Prekonanie ochorenia COVID-19 pri príchode na Slovensko je možné okrem predloženia GreenPassu dokladovať aj potvrdením od lekára, a to vrátane jeho skenu. Lekár ho môže vystaviť aj v prípade, že pozitivita bola u osoby potvrdená antigénovým testom.

Delta variant koronavírusu môže mať podobné príznaky ako bežná nádcha. Infekčnejší delta variant ochorenia COVID-19 sa oproti ostatným variantom nielen výrazne rýchlejšie šíri, no môže sa prejaviť aj čiastočne inými príznakmi.

V Bratislavskom kraji eviduje Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) Bratislava na základe pozitívnych výsledkov PCR testov v období od 16. do 29. júna celkovo 13 pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19, u ktorých sa sekvenovaním vzoriek biologického materiálu potvrdil takzvaný „delta" variant

Slovensko daruje Taiwanu 10-tisíc vakcín proti ochoreniu COVID-19, Taiwan počas pandémie daroval Slovensku spolu 700-tisíc rúšok. 

Nízkoprahové očkovanie

U mladších dospelých hospitalizovaných s ochorením COVID-19 sú komplikácie takmer rovnako pravdepodobné ako v prípade osôb starších ako 50 rokov.

Obe krajské veľkokapacitné očkovacie centrá v Trenčíne a Prievidzi otvoria svoje brány aj počas tretieho júlového víkendu, oproti tým predchádzajúcim sa tu však bude očkovať len v sobotu 17. júla, začnú podávať vakcínu Janssen

V rámci nízkoprahového očkovania dostalo k 15. júlu vakcínu prvých 2-tisíc ľudí. Zaočkovanosť prvou dávkou vakcíny v zraniteľných skupinách ľudí však naďalej výrazne zaostáva za celoslovenským priemerom.

Očkovacia kampaň by sa mala meniť, rezort zdravotníctva pracuje na jej novom dizajne. Ako povedal po rokovaní vlády minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, vzhľadom na to, že všetci, ktorí sa chceli zaočkovať, už zaočkovaní sú, sa musí kampaň zamerať iným smerom.

Po tom, čo predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) v nedeľu 11. júla na sociálnej sieti informoval, že štát poskytol na boj s pandémiou necelých 8 mld. eur, vzniesla sa na jeho slová vlna kritiky. 

Spolupráca s krajmi

Ministerstvo zdravotníctva chce prehĺbiť spoluprácu so samosprávnymi krajmi pri očkovaní proti ochoreniu COVID-19.

V očkovacích centrách bude možné očkovanie bez registrácie. Do veľkokapacitných centier bude voľný prístup, ľudia tak budú môcť prísť a nechať sa zaočkovať v ktoromkoľvek z nich.

V júni a júli potvrdili na Slovensku 35 prípadov infekčnejšieho delta variantu koronavírusu, z toho v júli identifikovali laboratóriá 20 prípadov. Na Slovensku naďalej dominuje alfa variant koronavírusu.

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) poslalo koncom júna SMS správu s COVID pasom aj osobám, ktoré zomreli na následky ochorenia COVID-19

Komárňanská nemocnica 9. júla spustila nový systém objednávania sa na očkovanie. Záujemca nemusí čakať na pridelený termín, ale sám si zvolí vhodný deň a čas vakcinácie.

Prešovský kraj začal v sobotu 10. júla s očkovaním detí, spúšťa aj očkovanie vakcínou od Johnson&Johnson.

Kombinovanie vakcín

Trenčianske veľkokapacitné očkovacie centrum končí s používaním vakcíny AstraZeneca. Počas druhého júlového víkendu by v dvoch krajských vakcinačných centrách mali podať viac ako 6 500 vakcín.

Slováci by mali najneskôr budúci týždeň dostať druhú dávku vakcíny Pfizer, aj keď prvú mali Astru

Na Slovensku doteraz rutinným sekvenovaním potvrdili celkovo 14 prípadov delta variantu pandemického vírusu SARS-CoV-2.

V Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) je zaočkovaných druhou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 takmer 70 percent zdravotníkov

Ministerstvo školstva presadilo prednostné očkovanie učiteľov, študentov vysokých škôl či očkovanie cez výjazdové tímy. Aktuálne iniciuje očkovanie aj v marginalizovaných skupinách. Cieľom je vytvoriť na školách od septembra bezpečné prostredie.

Slovensko v očkovaní proti ochoreniu COVID-19 zaostáva, čo spôsobí vážnejšiu tretiu vlnu ako inde. Aj keď boli v júni zaočkované aspoň prvou dávkou vakcíny dva milióny Slovákov, stále ide len o 37 % celkovej populácie krajiny. Priemer Európskej únie už pritom prekročil 50 %.

Sputnik vracajú Rusom

Slovensko predalo Sputnik V naspäť Rusku. Denník N poukázal na to, že v skladoch má Slovensko vakcíny už len pre tých, ktorí čakajú na prvú alebo druhú dávku.

Ministerstvo financií bude môcť vyhlásiť súťaž o očkovaciu prémiu a sprostredkovateľský bonus. V rámci očkovacej prémie, respektíve lotérie, bude v rámci žrebovania možné zo strany štátu poskytnúť dva milióny eur týždenne. 

Každý, kto sa vráti zo zahraničia, aj keby bol len na nákupe v prihraničnom meste, je povinný sa pred prekročením slovenskej hranice zaregistrovať na stránke korona.gov.sk cez formulár eHranica. Týka sa to aj tých, čo sú zaočkovaní a uplatňujú si výnimku.

Veľkokapacitné testovacie miesto na COVID-19 v bratislavskej Petržalke na Hrobákovej ulici ukončilo svoju činnosť.

Košický samosprávny kraj (KSK) v sobotu 3. júla po prvý raz očkoval aj vakcínou Vaccine Janssen od spoločnosti Johnson&Johnson. Ide o jednodávkovú vektorovú vakcínu, ktorá je určená pre osoby nad 18 rokov veku.

Plošné alebo povinné očkovanie sa na Slovensku zavádzať nebude. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský tým reagoval na margo dezinformácie, ktorá sa aktuálne šíri. 

Výhody pre zaočkovaných

Popradská nemocnica začína od 1. júla vo svojom vakcinačnom centre očkovať proti ochoreniu COVID-19 aj deti vo veku od 12 do 16 rokov

Výhody pre zaočkovaných budú zakotvené v zákone. Zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19 budú mať viac slobody napríklad pri vstupe a vjazde do prevádzok, keďže riziko ohrozenia životov a zdravia tretích osôb je pri týchto osobách nízke. 

Košický samosprávny kraj (KSK) začal v pondelok 28. júna s očkovaním ľudí z marginalizovaných komunít.

Bratislava má ako jediné mesto na Slovensku šancu dosiahnuť kolektívnu imunitu proti ochoreniu COVID-19, tvrdí primátor hlavného mesta Matúš Vallo.

Na očkovanie v ambulanciách sa k 28. júna prihlásilo už 190 lekárov. Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová, rezort aktuálne eviduje 155 prihlásených všeobecných lekárov a 35 lekárov pre deti a dorast.

Úspech mobilnej očkovacej jednotky

Mobilná očkovacia jednotka kežmarskej Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra zaočkovala počas uplynulých dní a víkendu v okolitých obciach 1 174 ľudí. Očkovala najmä imobilných ľudí či obyvateľov osád. Dokopy navštívila 19 obcí a mesto Spišská Belá.

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) začína s generovaním európskych digitálnych COVID preukazov.

Na Slovensku laboratórne potvrdili ďalšie tri prípady delta variantu koronavírusu. Ako uviedol hlavný hygienik SR Ján Mikas, osoby neboli zaočkované a boli bez príznakov. Prišli z krajiny mimo Európskej únie a po príchode na Slovensko išli do domácej karantény.

Vo vakcinačnom centre levočskej nemocnice k 24. júnu začali s očkovaním detí od dvanásť rokov veku. Počas vyhradeného času tam za prítomnosti pediatra zaočkovali proti ochoreniu COVID-19 v prvý deň 24 detí. 

Lekári sa môžu od stredy 23. júna prihlasovať do systému očkovania v ambulanciách.

Jednodávková vakcína

Na Slovensku laboratórne potvrdili 23. júna výskyt delta variantu koronavírusu. Tzv. indickú mutáciu identifikovali v Biomedicínskom centre Slovenskej akadémie vied v pozitívnej vzorke od osoby, ktorá na Slovensko pricestovala z Ruska.

Ministerstvo zdravotníctva SR 21. júna spúšťa registráciu na očkovanie prvou jednodávkovou vakcínou Janssen. Tá poskytuje ochranu proti ochoreniu už po 14 dňoch po aplikácii.

Prešovský samosprávny kraj (PSK) vo svojich očkovacích centrách a prostredníctvom výjazdovej očkovacej služby zaočkoval proti ochoreniu COVD-19 už takmer 146-tisíc vakcín

Košický kraj bude počas najbližšieho víkendu očkovať proti novému koronavírusu aj deti vo veku od 12 do 15 rokov. Očkovať budú v krajskom veľkokapacitnom očkovacom centre v priestoroch Strednej odbornej školy informačných technológií v Košiciach. 

Sekvenujú všetky vzorky

Laboratóriá aktuálne sekvenujú všetky pozitívne vzorky na SARS-CoV-2. Sekvenáciu vykonávajú Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR, Biomedicínske centrum SAV a Vedecký park Univerzity Komenského v Bratislave.

Dovolenka na Slovensku je najlepšia možnosť, ako stráviť leto v zdraví a bezpečí. Myslí si to vicepremiérka a ministerka investícií Veronika Remišová, ktorá aj prostredníctvom sociálnych sietí vyzvala ľudí, aby prázdninovali radšej doma, kde menej hrozia novšie mutácie koronavírusu. 

Chorvátsko na začiatku letnej turistickej sezóny úplne uvoľňuje podmienky pre príchod do krajiny. Slovensko je podľa rozhodnutia Chorvátska od piatkovej polnoci (z 18. na 19. júna) na zozname tzv. zelených krajín.

Európsky digitálny COVID pas bude na Slovensku kompletne pripravený k 1. júlu. Ten by mal občanom uľahčiť cestovanie medzi krajinami Európskej únie.

Na Slovensku naďalej dominuje alfa variant pandemického vírusu, ktorý bol prvýkrát zaznamenaný vo Veľkej Británii. Ukázali to májové výsledky sekvenovania vzoriek pozitívnych na SARS-CoV-2.

Zlepšovanie epidemickej situácie pokračuje, tempo poklesu sa však mierne spomalilo. Pokles v pravidelne sledovaných ukazovateľoch pokračuje podobným tempom aj v okolitých krajinách. 

Finančná pomoc

Záchranné zdravotné služby môžu žiadať z eurofondov prostriedky na nákup sanitiek so špeciálnym vybavením na prevoz infikovaných pacientov.

Ministerstvo zdravotníctva SR zverejnilo výzvu na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok v boji s ochorením COVID-19 pre ďalšie nemocnice. Zdravotnícke zariadenia sa tak môžu uchádzať o európske peniaze.

Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) pokračuje v očkovaní v zariadeniach sociálnych služieb (ZSS). S očkovaním klientov a zamestnancov v ZSS začali výjazdové očkovacie skupiny z bratislavskej Univerzitnej nemocnice ako prvé. 

Slováci majú veľký záujem o cestovanie do zahraničia, padol šesťročný rekord v počte vydaných expresných pasov.

Očkovanie u všeobecných lekárov a pediatrov by sa malo spustiť od 1. júla. Na tlačovej besede k spusteniu očkovania proti ochoreniu COVID-19 v závodoch spoločnosti Volkswagen Slovakia to povedal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Ako uviedol, najneskôr do konca týždňa ministerstvo zverejní výzvu pre všeobecných lekárov, aby sa zapojili do očkovania svojich pacientov.

Povinné nosenie respirátorov

Od 14. júna je nosenie respirátora v interiéri povinné už len v dvoch takzvaných červených okresoch, konkrétne v Kysuckom Novom Meste a Myjave a troch ružových okresoch, konkrétne v Banskej Štiavnici, Skalici a Trenčíne. Zároveň podľa rezortu pribudli nové výnimky z izolácie po príchode na Slovensko z krajín zaradených do takzvaného zeleného zoznamu.

Slováci už môžu do Slovinskej republiky cestovať bez obmedzení

Na Slovensku sa 11. júna potvrdil výskyt kolumbijského variantu koronavírusu. Vo viacerých regiónoch Kolumbie sa tento variant vírusu veľmi rýchlo rozšíril a začal dominovať.

V sobotu 12. júna začína v Michalovciach očkovať ruskou vakcínou Sputnik V. Vo veľkokapacitnom očkovacom centre Košického samosprávneho kraja (KSK) plánujú zaočkovať 800 ľudí, ktorým bol pridelený termín. 

Nová vyhláška Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR platná od 14. júna upravuje podmienky pri činnosti prevádzok. V prípade kapacitných obmedzení sa už predpis jedna osoba na 15 štvorcových metrov nebude vzťahovať na prevádzky nachádzajúce sa v takzvaných zelených a žltých okresoch. Pre niektoré druhy prevádzok sú stále v platnosti iné druhy kapacitných obmedzení, napríklad maximálny počet osôb pri stole v prevádzkach verejného stravovania.

Test zo zahraničia

Pri príchode zo zelenej krajiny sa budú môcť ľudia preukázať aj negatívnym testom na prítomnosť ochorenia COVID-19 zo zahraničia.

Prešovský samosprávny kraj (PSK) začne v nedeľu 13. júna s očkovaním vakcínou Sputnik V. Vo vakcinačnom centre v Bardejove bude touto vakcínou zaočkovaných 800 záujemcov. Veľkokapacitné centrá PSK aj v najbližších dňoch vykonajú vo zvýšenej miere najmä preočkovanie obyvateľov kraja vakcínami AstraZeneca a Pfizer/BioNTech, prešovská župa však zintenzívňuje aj očkovanie prostredníctvom výjazdovej služby.

Očkovanie maloletých je dôležité. Pred pár dňami otvorili čakáreň pre maloletých vo veku od 12 do 15 rokov.

Na Slovensku odštartovala letná turistická sezóna. Ministerstvo dopravy a výstavby SR pritom verí, že práve leto pomôže mnohým prevádzkam, ktoré boli pre pandémiu koronavírusu dlho zatvorené.

Od piatka 4. do pondelka 7. júna zaočkovali vo všetkých piatich veľkokapacitných očkovacích centrách Prešovského samosprávneho kraja (PSK) spolu viac ako 11 300 ľudí. Ďalších 1 250 osôb zaočkovali proti koronavírusu prostredníctvom výjazdovej očkovacej služby PSK v obciach Spiša, Šariša a Horného Zemplína.

Vakcinácia Sputnikom V

Vo veľkokapacitnom vakcinačnom centre Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) na Národnom futbalovom štadióne (NFŠ) v Bratislave zaočkovali už takmer 140-tisíc ľudí

Ľudia starší ako 60 rokov sa budú môcť zaočkovať vakcínou Sputnik V. 

Na COVID oddeleniach Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove je k utorku 8. júna hospitalizovaných 11 pacientov. Nemocnica počet covidových lôžok z dôvodu klesajúcej tendencie hospitalizácie pacientov s koronavírusom upravila od začiatku júna zo 120 na 70. 

Policajný zbor (PZ) bude na základe vývoja bezpečnostnej a epidemickej situácie na území SR a v susedných štátoch naďalej zmierňovať náhodné kontroly dodržiavania karanténnych povinností po vstupe na územie SR cez vnútorné hranice EÚ. 

V pondelok 7. júna vyrazil do obcí a miest očkovací autobus Košického samosprávneho kraja (KSK). Prvou zastávkou bola obec Sady nad Torysou v okrese Košice – okolie, kde seniorom podali vakcínu od výrobcu Pfizer/BioNTech. Očkovací autobus v najbližších dňoch navštívi spolu 34 obcí.

Očkovacie centrá

Vo vakcinačnom centre Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku zaočkovali 30-tisíc záujemcov. Vakcinačné centrum Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku aktuálne denne zaočkuje proti ochoreniu COVID-19 v priemere 500 občanov.

V piatich veľkokapacitných očkovacích centrách Trnavského samosprávneho kraja podali už 150-tisíc vakcín proti ochoreniu COVID-19

Spolu 11 720 vakcín má pripravený Prešovský samosprávny kraj (PSK) na použitie počas najbližších štyroch dní. Očkovanie proti koronavírusu uskutočnia vo všetkých piatich veľkokapacitných očkovacích centrách kraja. 

Vedci zo Slovenskej akadémie vied (SAV) vo vlakoch Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) prítomnosť nového koronavírusu SARS-CoV-2 nepotvrdili

V handlovskej nemocnici k 2. júnu už nemajú pacientov s ochorením COVID-19. Po dôslednej dezinfekcii a reprofilizácii sa z COVID oddelenia opäť stane štandardné oddelenie pre dlhodobo chorých.

Výhody pre zaočkovaných

Za uplynulé štyri dni k 1. júnu zaočkoval Prešovský samosprávny kraj (PSK) vakcínami proti koronavírusu vo svojich veľkokapacitných centrách a prostredníctvom výjazdovej očkovacej služby viac ako 15 640 ľudí

Ministerstvo zdravotníctva SR chce predstaviť výhody pre zaočkovaných maximálne do dvoch týždňov. 

Pravidlá kultúrneho COVID semaforu má verejnosti sprehľadniť nová webová aplikácia Ministerstva kultúry SR (MK SR). Ako informovala hovorkyňa rezortu Zuzana Viciaňová, aplikáciu môžu okrem organizátorov kultúrnych podujatí využiť aj ich návštevníci. 

Ľudia sa od 1. júna môžu prihlasovať na očkovanie Sputnikom V. Čakáreň na očkovanie ruskou vakcínou je už spustená. 

V Ľubovnianskej nemocnici nie sú od piatku 28. mája hospitalizovaní žiadni pacienti s ochorením COVID-19. Nemocnica od utorka 1. júna obnoví operačné výkony v plnom rozsahu.

 

Dôležité informácie o SARS-CoV-2 a COVID-19 v článkoch Zdravotéky:

Zdroj

  • SITA

Naposledy aktualizované 02.08.2021

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Autor článku

Mgr. Simona Morvayová

Mgr. Simona Morvayová

Moje štúdium na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre som ukončila magisterským titulom. Päť rokov som študovala odbor učiteľstvo slovenského jazyka v kombinácii s etickou výchovou. Momentálne pracujem v oblasti médií, kde okrem iného spravujem dva portály súvisiace so zdravím a zdravou stravou. Moja vášeň k jedlu a zdravým pokrmom pochádza už zo strednej školy. Keďže som študovala päť rokov na hotelovej strednej, mám k strave a novým receptom dlhodobý vzťah. Rada varím a vymýšľam nové recepty, ktoré zväčša musia byť zdravé a plné vitamínov. V prípade varenia ide skutočne o moju vášeň. Súčasná doba prináša množstvo možností a tém, ktorým sa dá práve prostredníctvom jedla venovať. Zaujímam sa aj o bezlepkové a bezlaktózové recepty. K týmto receptom ma priviedli vlastné zdravotné problémy, ale aj celiatik v rodine. Moje ďalšie záľuby okrem práce a varenia sú oddych pri jóge a behaní.

Prihlásiť na odber noviniek

Zobraziť viac článkov Najnovšie články v magazíne
Koronavírus COVID-19: Počet nakazených a počet úmrtí Slovensko a svet (Aktuálne štatistiky 17. 1. 2022) Koronavírus COVID-19: Počet nakazených a počet úmrtí Slovensko a svet (Aktuálne štatistiky 17. 1. 2022)

Koronavírus zasiahol do životov obyvateľov Slovenska, ale aj iných svetových krajín. Celosvetovo sú nakazené tisíce ľudí, mnohí vírusu aj podľahli.

Tretia vlna koronavírusu covid-19 na Slovensku: Opatrenia a aktuálne informácie k 17. 1. 2022 Tretia vlna koronavírusu covid-19 na Slovensku: Opatrenia a aktuálne informácie k 17. 1. 2022

Pozrite si s nami aktuálne nariadenie a platné opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu na Slovensku.

Koronavírus COVID-19: Počet nakazených Slovensko, vždy aktuálne štatistiky 17. 1. 2022 Koronavírus COVID-19: Počet nakazených Slovensko, vždy aktuálne štatistiky 17. 1. 2022

Každý deň tu nájdete aktuálny počet nových pozitívne testovaných osôb prostredníctvom PCR testov na Slovensku.

Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 vo svete, Taliansku a Česku ku dňu 17. 1. 2022 Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 vo svete, Taliansku a Česku ku dňu 17. 1. 2022

Prinášame vám vždy aktuálne a priebežné správy o dianí počas pandémie koronavírusu COVID-19 vo svete, deň po dni.

Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 na Slovensku ku dňu 17. 1. 2022 Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 na Slovensku ku dňu 17. 1. 2022

Nový koronavírus COVID-19 sa stále šíri na Slovensku aj vo svete. Pozrite sa s nami na aktuálne dianie v súvislosti s koronavírusom u nás.


Pridajte skúsenosť Skúsenosti užívateľov

Zatiaľ neboli pridané žiadne skúsenosti. Podeľte sa s ostatnými o svoje skúsenosti.