späť na zoznam článkov

Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 vo svete, Taliansku a Česku časť 3.

Autor: Mgr. Simona Morvayová
Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 vo svete, Taliansku a Česku časť 3.
Zdroj foto: Getty images

Priebežné informácie o dianí okolo pandémie koronavírusu COVID-19 vo svete, deň po dni.


Firmy vo Veľkej Británii štátu dobrovoľne odviedli vyše 215 mil. GBP, ktoré získali od štátu na udržanie pracovných miest počas koronavírusovej krízy. Podľa údajov, ktoré zverejnila v pondelok daňová správa, príspevky vrátilo viac ako 80-tis. zamestnávateľov, ktorí ich nevyužili, prípadne ich dostali omylom.

Ceny za predaj domov vo Veľkej Británii s tromi a štyrmi spálňami, ktoré si pýtajú predávajúci, stúpli na rekordné maximá. Kupujúci totiž chcú viac priestoru počas pandémie koronavírusu. 

Pamätník obetiam

Na cintoríne v brazílskom Riu de Janeiro, kde pochovali mnoho obetí ochorenia COVID-19, v nedeľu 20. septembra odhalili trojtonový pamätník. Postavili ho na počesť tých, ktorí podľahli následkom koronavírusu.

Veľká Británia vo "veľmi zlom význame" dospela k bodu obratu v oblasti tempa šírenia ochorenia COVID-19 a údaje naznačujú, že ak nepodniknú nejaké kroky, nastane exponenciálny rast počtu prípadov. Povedal to v pondelok 21. septembra hlavný predstaviteľ zdravotníctva pre Anglicko Chris Whitty. Zároveň konštatoval, že tempo šírenia ide "zlým smerom".

Viac ako 200 žiadateľov o azyl v novom utečeneckom tábore na gréckom ostrove Lesbos má nový koronavírus.

Fínsko v pondelok 21. septembra oznámilo, že ruší veľké medzinárodné vojenské cvičenia naplánované na budúci rok. Dôvodom je pandémia koronavírusu.

Obmedzenia pohybu a rekordné počty

V hlavnom meste Španielska pre pribúdajúce prípady nového koronavírusu možno rozšíria obmedzenia pohybu v ďalších častiach mesta.

Britský premiér Boris Johnson v utorok upozornil obyvateľov Spojeného kráľovstva, že by nemali očakávať návrat k normálnemu spoločenskému alebo pracovnému životu minimálne počas najbližších šiestich mesiacov.

Počet ľudí, ktorí zomreli v USA v súvislosti s nakazením sa koronavírusom, stúpol na úroveň 200-tisíc.

Indické úrady v stredu informovali o viac ako 83-tisíc nových prípadoch koronavírusu

Minister v karanténe

Rakúske úrady oznámili, že v súvislosti s pandémiou koronavírusu rušia viedenský Opernball, ktorý sa mal uskutočniť vo februári 2021.

Nemecký minister zahraničia Heiko Maas je v karanténe po tom, čo mal jeho ochrankár pozitívny test na koronavírus.

V Česku v stredu pribudlo 2309 ľudí, ktorým testy potvrdili nákazu koronavírusom.

Izrael k 24. septembru vstupuje do celonárodného lockdownu s prísnymi opatreniami proti novému koronavírusu.

Vakcína proti COVID-19 by podľa belgickej ministerky zdravotníctva mala byť k dispozícii v marci. Ministerka Maggie De Blocková uviedla, že pôjde o vakcínu od farmaceutickej firmy Sanofi.

Testovanie v Egypte

Pri ceste do Egypta je možné absolvovať test na COVID-19 aj priamo na jednom z egyptských letísk.

Ruské zdravotnícke orgány ohlásili k 24. septembru 6595 nových prípadov koronavírusu, čo predstavuje najvyšší denný nárast od júla.

Veľká Británia vo štvrtok 24. septembra zaznamenala 6 634 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je najvyšší denný počet od začiatku pandémie.

Americká spoločnosť Novavax začala vo Veľkej Británii pokročilé štádium testov jej potenciálnej vakcíny proti ochoreniu COVID-19.

Čína bude mať na budúci rok výrobné kapacity na produkciu viac ako miliardy vakcín proti kornavírusu po tom, ako vláda prijala program razantnej podpory výstavby nových závodov. 

Príležitosť na zmenu

Pápež František vyzval svetových lídrov, aby súčasnú koronakrízu využili ako príležitosť na reformu krívd globálnej ekonomiky a "zvrátenej logiky" doktríny jadrového odstrašovania.

Spojené štáty americké už majú k 26. septembru viac ako sedem miliónov potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom.

Druhé najväčšie austrálske mesto Melbourne opäť zmiernilo obmedzenia pohybu, ktoré boli prijaté s cieľom zastaviť druhú vlnu šírenia koronavírusu.

V pondelok 28. septembra presiahol počet potvrdených prípadov nákazy koronavírusom v Indii šesť miliónov. Tamojšie ministerstvo zdravotníctva v pondelok ohlásilo 82 170 nových infikovaných za ostatných 24 hodín, čím sa celkový počet dostal na 6 074 703.

Stav núdze aj nezamestnanosť

Grécke úrady v nedeľu 27. septembra oznámili prvé úmrtie v dôsledku nákazy koronavírusom v tábore pre migrantov.

Niekdajší ukrajinský prezident Petro Porošenko sa nakazil novým koronavírusom.

Česká vláda v súvislosti s prudkým nárastom prípadov koronavírusu v ostatných týždňoch v stredu vyhlásila 30-dňový núdzový stav, ktorý začne platiť v pondelok 5. októbra.

Grécko predpokladá, že tohtoročné príjmy jeho odvetvia turizmu sa pre pandémiu koronavírusu znížia o 80 percent

Miera nezamestnanosti v Brazílii dosiahla od mája do júla tohto roka rekordnú úroveň 13,8 %. Najväčšia ekonomika Latinskej Ameriky podľa oficiálnych údajov doplatila na pandémiu koronavírusu.

Trump má koronavírus

Španielska vláda vo štvrtok zverejnila dekrét o rozšírení drastických obmedzení v celom hlavnom meste. Napriek odporu madridských regionálnych orgánov do 48 hodín vstúpia do platnosti čiastočné opatrenia na obmedzenie pohybu obyvateľstva.

Európska lieková agentúra (EMA) začala svoj prvý proces preskúmania experimentálnej vakcíny proti ochoreniu COVID-19, ktorú vyvíjajú Oxfordská univerzita a spoločnosť AstraZeneca.

Americký prezident Donald Trump a jeho manželka Melania mali pozitívne testy na koronavírus.

České laboratóriá vo štvrtok 1. októbra potvrdili ďalších 3 493 prípadov nákazy koronavírusom, čo je dosiaľ najvyšší denný nárast. 

Austrália v piatok oznámila čiastočné otvorenie svojich hraníc. 

Trumpov stav

Šéf kancelárie Donalda Trumpa v piatok 2. októbra vyslovil optimizmus v súvislosti s rýchlym zotavením prezidenta po tom, ako mu diagnostikovali ochorenie COVID-19. Podľa Marka Meadowsa má 74-ročný Trump iba "mierne príznaky".

Amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý má ochorenie COVID-19, v piatok 2. októbra previezli do vojenskej nemocnice, kde mu dali antivirotikum remdesivir. Biely dom informoval, že prevoz do nemocnice je preventívny.

Čínsky prezident Si Ťin-pching v sobotu poprial americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi a jeho manželke Melanii skoré uzdravenie z ochorenia COVID-19, informovala čínska štátna televízia. 

Bývalého ukrajinského prezidenta Petra Porošenka, ktorému diagnostikovali ochorenie COVID-19, hospitalizovali s obojstranným zápalom pľúc.

Trump je opäť v Bielom dome

Americký prezident Donald Trump sa po krátkom pobyte v nemocnici, kde ho v piatok previezli pre nákazu koronavírusom, 6. októbra vrátil späť do Bieleho domu

Vo viacerých afrických krajinách zostávajú v súvislosti s pandémiou koronavírusu naďalej v platnosti cestovné obmedzenia. Maurícijská vláda však napríklad rozhodla o obnovení medzinárodných letov od štvrtka 1. októbra a zavádza tak postupné otváranie hraníc krajiny. 

Americký prezident Donald Trump porovnáva ochorenie COVID-19, z ktorého sa momentálne zotavuje, s bežnou chrípkou. V Spojených štátoch už počas pandémie skonalo vyše 210-tisíc ľudí, no občanom odkázal, aby sa koronavírusu nebáli.

Miera zotavenia v Indii predstavuje viac ako 84 %, vláda chce preto spustiť oživovanie ekonomiky. India postupne doháňa pandémiou najviac zasiahnutú krajinu - Spojené štáty americké, kde dosiaľ zachytili približne 7,7 milióna prípadov ochorenia COVID-19.

Prudký nárast nakazených

Talianska vláda 8. októbra zaviedla povinnosť nosiť ochranné rúška aj vo vonkajších priestoroch.

Počet nových prípadov nákazy koronavírusom v Nemecku k 8. októbru prudko stúpa. Za posledných 24 hodín inštitút zaevidoval 4 058 nových prípadov infekcií a 16 úmrtí. 

Štúdia britskej univerzity ukázala, že 86 percent ľudí, ktorí boli nakazení koronavírusom, nemalo počas dňa testovania hlavné symptómy.

V súvislosti s nezlepšujúcou sa situáciou ohľadne šírenia koronavírusu v Česku pristúpili s okamžitou platnosťou k viacerým obmedzeniam. Vláda sa rozhodla na 14 dní zavrieť divadlá, kiná či zoologické záhrady. Konať sa nebudú ani športové aktivity v interiéroch a prístupné nebudú ani fitness centrá či kúpaliská.

Americký prezident Donald Trump dokončil svoju liečebnú kúru v súvislosti s ochorením COVID-19 a môže sa vrátiť k verejným povinnostiam. Americký prezident Donald Trump k 11. októbru už nie je infekčný a nehrozí, že sa od neho koronavírusom nakazia iní ľudia. 

Vydrží dlhšie

Nemecká vláda ponúkne veľkým mestám pomoc armády a expertov v oblasti verejného zdravotníctva v boji proti prudkému rastu počtu prípadov koronavírusu.

Počet obetí ochorenia COVID-19 v Brazílii počas víkendu prekročil hranicu 150-tisíc

Austrálsky štát Viktória stupňuje tlak na obyvateľov, ktorí nedodržiavajú opatrenia proti šírenie koronavírusu. Ľuďom z úzkeho okruhu infikovaných osôb hrozí až 21-dňová karanténa v prípade, že odmietnu absolvovať test na prítomnosť koronavírusu. 

Opätovné plošné uzavretie celej krajiny v boji s pandémiou koronavírusu vo Veľkej Británii stále nemožno vylúčiť. 

Koronavírus spôsobujúci ochorenie COVID-19 môže zostať na povrchoch ako bankovky, obrazovky telefónov alebo oceľ infekčný až 28 dní, informovali podľa portálu BBC austrálski vedci.

Rastúci počet potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 v Nemecku je následkom vyššieho počtu infekcií, ale aj väčšieho testovania. 

Opatrenia v Česku

Český minister zdravotníctva Roman Prymula v pondelok 12. októbra večer predstavil ďalšie opatrenia schválené tamojšou vládou na zastavenie šíriaceho sa koronavírusu. Už niekoľko dní pribúdajú denné prírastky infikovaných po tisíckach a v súčasnej situácii vláda dokonca pristúpila k povolaniu študentov posledných ročníkov zdravotníckych škôl na výpomoc.

Nemecký minister zdravotníctva očakáva, že očkovanie proti koronavírusu bude možné spustiť v prvom štvrťroku budúceho roka.

Istý Američan sa dvakrát nakazil koronavírusom spôsobujúcim ochorenie COVID-19, pričom druhá infekcia mala u neho omnoho horší priebeh ako prvá.

Taliansky premiér Giuseppe Conte nariadil nové prísne opatrenia proti šíreniu koronavírusu. Okem iného budú v krajine platiť obmedzenia súkromných stretnutí či kontaktných športov.

Nórska vláda informovala, že sprístupní vakcínu proti novému koronavírusu bezplatne a pokryje s ňou súvisiace náklady obcí a nemocníc.

Smrť po druhom nakazení sa

Krajiny Európskej únie (EÚ) v utorok 13. októbra schválili sériu usmernení zameraných na uľahčenie voľného pohybu naprieč euroblokom počas pandémie nového koronavírusu v snahe zabrániť ďalším zmätočným krokom jednotlivých vlád, ako počas jarnej prvej vlny.

Poľský premiér Mateusz Morawiecki je v karanténe po tom, čo sa minulý týždeň stretol s osobou, ktorá mala pozitívny test na koronavírus.

Istá staršia Holanďanka sa stala prvou známou pacientkou, ktorá zomrela po tom, ako sa dvakrát nakazila koronavírusom spôsobujúcim ochorenie COVID-19.

Belgická kapacita jednotiek intenzívnej starostlivosti sa vyčerpá do polovice novembra, ak počet nových prípadov koronavírusu bude rásť terajším tempom.

Španielsko sa v stredu 14. októbra stalo prvým štátom Európskej únie, ktorý dosiahol hranicu 900-tisíc prípadov ochorenia COVID-19 po tom, ako zaznamenali ďalších vyše 11-tisíc infikovaných.

Zákaz vychádzania

Koronavírusom sa nakazil aj 14-ročný syn amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Francúzsko zavádza nočné zákazy vychádzania v Paríži a ďalších ôsmich mestách. V stredu 14. októbra vo Francúzsku potvrdili ďalších 22 951 prípadov nákazy koronavírusom, pričom tak už tretí raz za šesť dní zaznamenali viac ako 20-tisíc nových infekcií.

Česku nestačia kapacity lôžok, v sobotu začnú s výstavbou poľnej nemocnice. V prípade potreby by mohla vláda podľa premiéra využiť aj kúpele, ktoré disponujú lôžkami, a záložné kapacity by mohli byť i v hoteloch.

Dva mesiace po tom, ako takýto krok vyvolal rozsiahlu kritiku expertov doma i v zahraničí, ruské úrady po počiatočných štúdiách schválili druhú vakcínu proti koronavírusu

Rekordné nárasty

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová musela opustiť samit lídrov Európskej únie krátko po jeho začatí, pretože jeden zo zamestnancov jej kancelárie mal pozitívny test na ochorenie COVID-19.

Vo štvrtok 15. októbra v Českej republike znova pribudol rekordný počet infikovaných novým koronavírusom. Laboratóriá potvrdili 9 721 nových prípadov.

Francúzsko zaznamenalo ďalší nárast denných prírastkov nových prípadov nákazy koronavírusom. Francúzske úrady potvrdili 30 621 ďalších prípadov, pričom deň predtým pribudlo 22 591 nakazených.

Celoplošné testovanie obyvateľov 17. októbra v 11-miliónovom čínskom prístavnom meste Čching-tao neprinieslo žiadny pozitívny test na koronavírus.

Vatikán informoval, že u nemenovanej osoby, ktorá býva v rovnakej vatikánskej rezidencii ako pápež František, zistili prítomnosť koronavírusu.

Vyhlásenie epidémie

Taliansko sprísňuje obmedzenia zamerané proti šíreniu nového koronavírusu.

Slovinsko, ktoré podobne ako mnohé krajiny v Európe zaznamenalo vysoký nárast infikovaných novým koronavírusom, formálne vyhlásilo epidémiu

V reakcii na rastúci počet pacientov s novým koronavírusom mení poľská vláda národný futbalový štadión vo Varšave na poľnú nemocnicu.

Slovinsko je ďalšou európskou krajinou, ktorá rozhodla o uplatnení celoštátneho zákazu nočného vychádzania s cieľom dostať pod kontrolu šírenie koronavírusu. Zákaz vychádzania od 21:00 do 6:00 bude platiť od utorka20. októbra.

V Česku budú rúška povinné aj vonku a v aute, pribudlo 8 076 nových prípadov.

Argentína v pondelok 19. októbra prekročila hranicu milióna potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom. 

Najprísnejšie opatrenia

Írska vláda na šesť týždňov prijíma najvyššiu úroveň obmedzení pohybu v snahe bojovať proti rastu počtu infekcií koronavírusom.

Britskí výskumníci sa pripravujú na začatie kontroverzného experimentu, v rámci ktorého nainfikujú zdravých dobrovoľníkov novým koronavírusom, aby študovali ochorenie COVID-19 v nádeji, že urýchlia vývoj vakcíny.

V Českej republike od štvrtka 22. októbra začnú platiť prísnejšie opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu, vrátane uzavretia maloobchodu a služieb.

Poľský prezident Andrzej Duda bol k 24. októbru pozitívne testovaný na koronavírus.

V USA nahlásili k 24. októbru najvyšší denný počet zistených nových prípadov koronavírusu od začiatku pandémie. V krajine v piatok odhalili 83 757 prípadov nákazy. Doterajší denný rekord zistených infekcií bol zo 16. júla, kedy zaznamenali 77 362 nákaz.

Rekordy v Rusku

Taliansko prinajmenšom na mesiac prijíma nové reštrikcie, aby bojovalo proti rastu počtu prípadov koronavírusu.

Počet potvrdených prípadov koronavírusu v Rusku v nedeľu 25. októbra prekročil hranicu 1,5 milióna po tom, ako úrady nahlásili 16 710 nových infekcií. Celkový počet nákaz v krajine je štvrtý najvyšší na svete.

Izraelský štátny inštitút biologického výskumu v nedeľu oznámil, že začne s testami svojej vakcíny proti koronavírusu na ľuďoch.

Austrálske Melbourne sa pomaly dostáva z lockdownu a tento týždeň tam prestanú platiť niektoré obmedzenia.

Britské úrady zrejme sprísnia obmedzenia zamerané proti šíreniu koronavírusu aj v ďalších oblastiach. V značnej časti severného Anglicka, vrátane miest Liverpool, Manchester a Sheffield, už platí najvyšší, tretí, stupeň rizika a príslušné opatrenia, vrátane zatvorených krčiem a zákazu stretávania sa ľudí z iných domácností.

Vysoké nárasty

Dánsko v pondelok 26. októbra pre pandémiu koronavírusu rozhodlo, že na verejnosti sa môže zhromaždiť maximálne desať ľudí. Doteraz krajina povoľovala verejné zhromažďovanie maximálne 50 ľudí. Nórsko pre pandémiu koronavírusu znížilo povolený počet ľudí na verejných zhromaždeniach na 50 z doterajších 200.

Rakúsko zvažuje pre vysoký nárast počtu infikovaných prísnejšie opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu, vrátane druhého celoštátneho lockdownu

Čína opäť realizuje masové testovanie všetkých obyvateľov celého niekoľkomiliónového mesta po tom, ako sa v provincii Sin-ťiang objavila miestna epidémia koronavírusu.

Lekárov v belgickom meste Liege požiadali, aby zostali v práci, hoci sú infikovaní koronavírusom, keďže počet hospitalizácii prudko rastie.

Taliani v pondelok protestovali proti novým obmedzeniam proti šíreniu koronavírusu, v niektorých mestách však demonštrácie sprevádzali násilnosti.

Poľsko neplánuje lockdown

Česká vláda sa na mimoriadnom zasadnutí dohodla, že požiada Snemovňu o predĺženie núdzového stavu o mesiac. Schválila tiež plošné testovanie v domovoch pre seniorov a minister zdravotníctva oznámil, že deti sa v pondelok nevrátia do škôl.

Poľské orgány napriek stále vysokému počtu prípadov koronavírusu neplánujú zavedenie tzv. lockdownu ani ďalšie opatrenia. V utorok 27. októbra tamojšie ministerstvo zdravotníctva informovalo o 16 300 nových infikovaných a ďalších 132 úmrtiach v súvislosti s ochorením COVID-19.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa zasadzuje za zavedenie čiastočného lockdownu, keďže počet nových prípadov koronavírusu v krajine dosiahol v stredu 28. októbra ďalšie rekordné číslo. V Nemecku bude v novembri platiť čiastočný lockdown, ktorý vstúpi do platnosti v pondelok 2. novembra.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron vyhlásil druhý celoštátny lockdown jeho krajiny v snahe spomaliť šírenie nového koronavírusu. Platiť bude od piatka 30. októbra a najmenej do konca novembra, informuje spravodajský portál BBC.

Žiaden nový prípad

Na Taiwane už 200 dní nezistili ani jeden v rámci krajiny prenesený prípad ochorenia COVID-19. Štvrtkový míľnik poukazuje na pokračujúci úspech ostrova pri udržiavaní koronavírusu pod kontrolou, hoci počet prípadov v iných častiach sveta stúpa.

Napriek postupnému poklesu denných prírastkov ochorenia COVID-19 počet nakazených v Indii vo štvrtok 29. októbra prekročil hranicu 8 miliónov.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová upozornila spoluobčanov, že majú očakávať "ťažkú zimu" po tom, ako počet nových prípadov koronavírusu v krajine dosiahol nové maximum. 

Vatikán v súvislosti s nárastom nových prípadov nákazy koronavírusom v Taliansku a tiež minulotýždňovou účasťou infikovaného človeka na stretnutí s pápežom dočasne ruší generálne audiencie pápeža Františka.

Ruský prezident Vladimir Putin ubezpečil, že vláda neplánuje celonárodný lockdown, a to aj napriek skutočnosti, že vo štvrtok 29. októbra krajina zaznamenala rekordný denný prírastok nových prípadov nákazy koronavírusom.

Rekordné úmrtia

Maďarsko v piatok 30 októbra potvrdilo rekordný počet úmrtí na ochorenie COVID-19, čo vládu motivovalo k prísnejšej kontrole dodržiavania platných protiepidemických opatrení. Za uplynulých 24 hodín pribudlo 65 úmrtí, prevažne starších a chronicky chorých pacientov.

Veľká Británia potvrdila viac ako jeden milión nakazených novým koronavírusom. Ministerstvo zdravotníctva v sobotu 31. októbra uviedlo, že za uplynulých 24 hodín zaevidovali 21 915 nových prípadov, čím sa ich celkový počet vyšplhal na 1,01 milióna.

 

Dôležité informácie o SARS-CoV-2 a COVID-19 v článkoch Zdravotéky:

Zdroj

  • SITA
  • WebNoviny

Naposledy aktualizované 16.11.2020

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Autor článku

Mgr. Simona Morvayová

Mgr. Simona Morvayová

Moje štúdium na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre som ukončila magisterským titulom. Päť rokov som študovala odbor učiteľstvo slovenského jazyka v kombinácii s etickou výchovou. Momentálne pracujem v oblasti médií, kde okrem iného spravujem dva portály súvisiace so zdravím a zdravou stravou. Moja vášeň k jedlu a zdravým pokrmom pochádza už zo strednej školy. Keďže som študovala päť rokov na hotelovej strednej, mám k strave a novým receptom dlhodobý vzťah. Rada varím a vymýšľam nové recepty, ktoré zväčša musia byť zdravé a plné vitamínov. V prípade varenia ide skutočne o moju vášeň. Súčasná doba prináša množstvo možností a tém, ktorým sa dá práve prostredníctvom jedla venovať. Zaujímam sa aj o bezlepkové a bezlaktózové recepty. K týmto receptom ma priviedli vlastné zdravotné problémy, ale aj celiatik v rodine. Moje ďalšie záľuby okrem práce a varenia sú oddych pri jóge a behaní.

Prihlásiť na odber noviniek

Zobraziť viac článkov Najnovšie články v magazíne
Koronavírus COVID-19: Počet nakazených a počet úmrtí Slovensko a svet (Aktuálne štatistiky 26. 10. 2021) Koronavírus COVID-19: Počet nakazených a počet úmrtí Slovensko a svet (Aktuálne štatistiky 26. 10. 2021)

Koronavírus zasiahol do životov obyvateľov Slovenska, ale aj iných svetových krajín. Celosvetovo sú nakazené tisíce ľudí, mnohí vírusu aj podľahli.

Koronavírus COVID-19: Počet nakazených Slovensko, vždy aktuálne štatistiky 26. 10. 2021 Koronavírus COVID-19: Počet nakazených Slovensko, vždy aktuálne štatistiky 26. 10. 2021

Tu nájdete vždy aktuálny počet nových pozitívne testovaných osôb prostredníctvom PCR testov na Slovensku.

Tretia vlna koronavírusu covid-19 na Slovensku: Opatrenia a aktuálne informácie k 26. 10. 2021 Tretia vlna koronavírusu covid-19 na Slovensku: Opatrenia a aktuálne informácie k 26. 10. 2021

Pozrite si s nami aktuálne nariadenie a platné opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu na Slovensku.

Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 na Slovensku ku dňu 26. 10. 2021 Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 na Slovensku ku dňu 26. 10. 2021

Nový koronavírus COVID-19 sa stále šíri na Slovensku aj vo svete. Pozrite sa s nami na aktuálne dianie v súvislosti s koronavírusom u nás.

Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 vo svete, Taliansku a Česku ku dňu 26. 10. 2021 Aktuálne informácie o Koronavíruse COVID-19 vo svete, Taliansku a Česku ku dňu 26. 10. 2021

Prinášame vám vždy aktuálne a priebežné správy o dianí okolo pandémie koronavírusu COVID-19 vo svete, deň po dni.


Pridajte skúsenosť Skúsenosti užívateľov

Zatiaľ neboli pridané žiadne skúsenosti. Podeľte sa s ostatnými o svoje skúsenosti.