späť na zoznam príznakov

Bolesť konečníka

Bolesť konečníka

Tento príznak je častý pri menej vážnych chorobách, napríklad hemoroidoch, zápche a hnačke. Opakom sú vážnejšie choroby, ako napríklad chronická trhlina, rakovina či iné vyžadujúce si chirurgický zákrok. Bolesť sa vyskytuje aj po úraze. Pri cukrovke, aj ako následok pohlavne prenosného ochorenia.

Čítajte 16 skúseností užívateľov s bolesťou konečníka

Bolesť konečníka patri medzi príznaky Bolestí
Ďalšie názvy: bolesť v konečníku, bolesť ánu, análna bolesť
V obsahu nájdete:


Bolesť konečníka môže mať rôzne podoby od svrbenia, klasickej bolesti, cez nepríjemné pálenie alebo iné príznaky. Samotná bolestivosť v rôznej forme môže znamenať v prípade dlhodobejšieho trvania a neustáleho opakovania vážny problém. Ale veľa ľudí má tendenciu tento problém skôr podceniť.

V tomto prípade je však na mieste skoré vyhľadanie odborného lekárskeho ošetrenia a prehliadky. Pretože bolesť môže signalizovať niekoľko vážnych problémov. A zanedbanie môže znamenať vážne komplikácie.

Za bolesťou sú hemoroidy

Veľmi často sa s bolesťou konečníka spájajú hemeroidy. Ide o rozšírené žily v oblasti konečníka. Tie sa môžu zapáliť. Vznikne zápal, ktorý je bolestivý najmä pri vykonávaní stolice. V tomto prípade je cítiť bolesť pri stolici, čiže pri jej vyprázdňovaní.

Niekedy sa objavia svetlé aj tmavšie krvavé škvrny na toaletnom papieri, čo je tiež znakom spolu s bolestivosťou, že sa jedná práve o tento zdravotný problém. Určité množstvo krvi nemusí byť iba na papieri, ale aj v stolici. Síce hemoroidy nie sú vážne ochorenie, ale sú veľmi nepríjemné, a preto netreba odkladať lekársku liečbu.

Hemoroidy, vnútorné a vonakšie
Hemoroidy môžu byť vnútorné a vonkajšie

Fissura ani

Čiže análna fisura je druhým možným problémom spojeným s bolestivosťou konečníka. Ide o natrhnutie steny konečníka. To vzniká pri prechode veľmi pevnej stolice a problém sa prejavuje ostrou bolesťoukrvácaním pri stolici.

Niekedy je možné, že sa tento problém sám vyrieši. Vo väčšine prípadov to ale neplatí a trhlina sa stáva chronickou. Dostavia sa pravidelné občasné bolesti, roztiahnutie konečníka a riešenie je potom chirurgické a ešte náročnejšie.

Análna fistula

Dokonca, bolesť môže byť spojené aj so vznikom kanálikov medzi konečníkom ostatnými tkanivami alebo povrchom tela, teda kožou. Pričom tieto kanáliky sa veľmi ľahko infikujú baktériami, tie zhoršia zápal a liečba je náročnejšia. Pri ich pomenovaní sa môžete stretnúť s odborným názvom análna fistula.

Abces a bolesť

Absces v oblasti konečníka sa taktiež prejavuje bolesťou. A ide o ohraničený, ale hnisavý zápal s nekrotizujúcim sklonom. Absces sa vytvorí v prípade poškodenia sliznice konečníka, pričom sa do tejto sliznice a do hlbších tkanív dostanú baktérie a spôsobia zápal formou abscesu.

Prolaps konečníka

Je stav, keď konečník vykĺzne zo svojej pozície a dostane sa cez análny otvor von z tela. Prejavuje sa bolesťou, ale aj krvácaním. Ľahšie formy sa dajú zatlačiť späť. V tomto prípade je časté opakovanie sa prolapsu. Ťažšie formy sa operujú.

Žena, bolesť v oblasti sedaích svalov, drží si rukou, má zápchu alebo hnačku, drží toaletný papier
Bolesť môže byť prítomná pri zápche aj hnačke

Aj pri zápche a hnačke

Bolesť v konečníku sa môže dostaviť aj pri zápche. Keď tvrdá stolica tlačí následkom hromadenia sa v ňom, pre nemožnosť vyprázdnenia sa. Opakom je hnačka. Ak je stolica riedka a opakuje sa frekventované vyprázdňovanie. Početnosť stolíc dráždi konečník, análny otvor, čoho výsledkom môže byť bolesť v danej oblasti, pred, počas a aj po vyprázdnení.

Rakovina

Medzi najnebezpečnejšie ochorenia, ktoré sa prejavujú bolesťou konečníka, patrí rakovina. Ak je nádor práve v oblasti konečníka, spodnej časti hrubého čreva, môžu byť prítomné aj iné symptómy. A to hnačky alebo zápcha. Komplikáciou je následná nepriechodnosť čreva, ak ho nádor priveľmi zúži.

Bolesť v oblasti análneho otvoru pri infekčných ochoreniach

Aj rôzne pohlavné infekčné choroby sa prejavujú bolesťami konečníka. Medzi časté spôsoby prenosu patrí pohlavný styk. Iný príklad sú parazitárne infekcie. Medzi pohlavne prenosné ochorenia, ktoré môžu vyvolať bolesť v uvedenej oblasti patrí:

 • kvapavka
 • syfilis
 • genitálne bradavice
 • herpes genitalis
 • kvasinky
 • chlamýdie

Iné ochorenia a bolesť

Bolestivý konečník, najmä pri stolici, je spojený aj s rôznymi idiopatickými črevnými ochoreniami. Napríklad ulcerózna kolitída alebo Crohnova choroba. Niektoré takéto imunitné črevné zápaly sa liečia len veľmi komplikovane.

Otáznik, neznáma príčina
Pri neznámej príčine je lepšie vyšetrenie, ako samoliečba

Podobne, ťažkosti a bolesť môže vyvolať aj zápal kože v oblasti análneho otvoru. Príkladom je ekzém. Časté sú zápaly u plienkovaných detí. Keď agresívne vlastnosti stolice spolu s vlhkom negatívne pôsobia na pokožku.

Ostatné príčiny svrbenia alebo iných ťažkostí:

 • cukrovka
 • ochorenie pečene
 • ochorenie obličiek
 • zväčšenie prostaty, zápal prostaty
 • zvýšená činnosť štítnej žľazy, čiže hypertyreóza
 • inkontinencia stolice
 • atopické, alergické dermatitídy
 • suchá koža pre prehnanú alebo nedostatočnú análnu hygienu
 • psoriáza
 • mykóza

Gynekologické ťažkosti

Aj pri ženských problémoch sa môže vyskytnúť bolesť v oblasti konečníka. A to hlavne pri zápaloch vaječníkov a ich závesného aparátu, pošvy a maternice. Ale aj pri mimomaternicovovm tehotenstve. Ženy po ťažkom pôrode môžu mať bolesti v oblasti konečníka.

Po úraze a nadmernej záťaži

Bolestivým symptómom v oblasti konečníka môže byť aj poranenie kostrče v dôsledku pádu alebo úrazu. Avšak, tu ide o sekundárnu bolesť. Čiže problém nie je priamo v konečníku. Úraz a bolesť môže spôsobiť aj cudzie teleso v konečníku. Stáva sa tak aj pri rôznych sexuálnych praktikách.

Bolesťou konečníka sa prejavuje aj kokcygodýnia.

Syndróm kostrče, ako sa inak označuje, vzniká po už spomínanom úraze, ale aj pre dlhodobé sedenie. Okrem toho môže ísť o neuralgiu alebo bolesť po ťažkom pôrode.

Infografika združuje príčiny bolesti konečníka
Najčastejšie príčiny bolesti konečníka na jednom mieste

Video o možných príčinách

Video o možných príčinách

Ďalšie zaujímavé zdroje

Autor článku

Bc. Lukáš Tóth

Bc. Lukáš Tóth

Redaktor

Vyštudoval Strednú zdravotnícku školu v Nitre a bakalárske štúdium Urgentnej zdravotnej starostlivosti na UKF v Nitre. Po škole pracoval dva roky na traumatológii. Od roku 2006 v záchrannej zdravotnej službe. V súčasnej dobe stále pôsobí v oblasti prednemocničnej zdravotnej starostlivosti.

Zobraziť viac článkov Najnovšie články v magazíne
Rakovina hrubého čreva a diéta Rakovina hrubého čreva a diéta

Rakovina hrubého čreva a konečníka je veľmi závažné ochorenie so zdĺhavou a často neúspešnou liečbou. U viac ako polovice prípadov sa končí fatálne. Život s ňou tiež nie je...

Dyzentéria, červienka, úplavica, šigelóza alebo jednoducho choroba špinavých rúk. Dyzentéria, červienka, úplavica, šigelóza alebo jednoducho choroba špinavých rúk.

Bacilárna dyzentéria je vysoko nákazlivé, hnačkové ochorenie prenášané fekálno-orálnym spôsobom. Vyskytuje sa hlavne pri nedodržiavaní hygienických zásad, preto jej hovoríme aj...

Pohlavné choroby v lete, nebezpečie sexturizmu Pohlavné choroby v lete, nebezpečie sexturizmu

Ľudia v lete cestujú za oddychom, iní radi spoznávajú nové krajiny alebo navštevujú rôzne pamiatky. Prahnú po poznaní neznámych kultúr, ich spôsobu života a nie len to. Túžba zažiť niečo...

Stolica - čo by sme o nej mali vedieť? Stolica - čo by sme o nej mali vedieť?

Stolica je výsledným produktom trávenia. To aká je, môže upozorniť na stav tráviaceho traktu a na vznikajúci alebo už prítomný problém, čiže aj ochorenie. Sledovanie vlastností stolice a...

Ako sa prenáša kvapavka Ako sa prenáša kvapavka

Kvapavka je vysoko nákazlivé pohlavne prenosné ochorenie. K prenosu teda dochádza pohlavným stykom. Avšak, nákaza neprebieha iba vaginálnym stykom, ale aj análnym alebo orálnym. To, či...

Naposledy aktualizované 26.04.2019


Pridajte skúsenosť Skúsenosti užívateľov
Mikulášová chirurgia Neodporúčam, neodborná doktorka - pad 21.05.2019 06:36

Mikulášová chirurgia Neodporúčam, neodborná doktorka. Človek jej povie aký má problém a nedá tomu ani pozornosť, odvetí slovami Nikdy by som k nej už nešiel,

Čo mi pomohlo

Mikulášová chirurgia Neodporúčam, neodborná doktorka. Človek jej povie aký má problém a nedá tomu ani pozornosť, odvetí slovami Nikdy by som k nej už nešiel,

bol som vas pacient Richard Habrovsky - Habrovsky 13.05.2019 20:25

MUDr. Lucia Mikulášová chirurgia Karlova Ves Bratislava Veľmi milá pani doktorka Som veľmi spokojny pôsobíme na všetkých roztomilo. bol som vas pacient Richard Habrovsky zaujal na prvý pohľad. bola skôr takou šedou myškou Často som tak rozmýšľal nad nou že je strašne nešťastný človek pocit, že nikto onu nestojí o to, aby poznal jej vnútro. je uzavretá vo svojej samote a zvykla si na to až tak, že to považuje za normálne.pocit, že svetu nemá čo ponúknuť, Nikdy nebude šťastná, kým sa neprijme taká, akou si bola stvorená. Nie, to je súčasť nášho života. V detstve a mladosti si vytvárame hodnotový rebríček, tvoríme svoje ego, aby sme dokázali fungovať vo svojom prostredí. Vlastnosti, pocity, spôsoby správania, ktoré považujeme za zlé alebo nevhodné, odídu do nevedomia. Príklad – vaša rodina uznávala vlastnosti, ako sú čestnosť, pracovitosť a usilovnosť. Ich opačné polarity – lenivosť a nečestnosť – na sebe nerada vidíte, ale nedokážete sa ich zbaviť, len ich presuniete do nevedomia, kde vyčkávajú. A priateľsky s nimi fungujete do tridsiatky-tridsaťpäťky. Všetko, čo sa okolo vas deje, ľudia, ktorých stretávate, udalosti, ktoré sa mi opakujú, sú zrkadlom vasho vnútra U vas je Hanblivosť a tréma Nízke sebavedomie bráni človeku nadväzovať i udržiavať uspokojivé vzťahy s druhými i sebou samým. Veď vo svete, v ktorom sa nosí suverenita, jasný neuhýbavý pohľad do očí či pevný nerozochvený hlas sa len ťažko presadzuje. Ľudia s nízkym sebavedomím len ťažko zvládajú, ak sa na nich zacieli pozornosť, nehovoriac o tom, ak by mali byť stredobodom pozornosti. Často prežívajú pocity trémy, ak majú prezentovať svoj názor, pretože sú presvedčení, že je hlúpy a druhí sa im vysmejú. Ak nezvládnu nejakú dielčiu úlohu, okamžite sú presvedčení o tom, že sú neschopným človek. Nevedia si pripustiť, že nikto nie je dokonalý a to, že urobia chybu, ešte z nich vôbec nerobí nemožného človeka! vždy bola doktorka Osoba s nízkym sebavedomím si neverí. poznal som ju velmi dobre na von sa tvari mila dobručka navonok sa javí ako panenka mária, škoda že skutočnosti nieje taka ako som si myslel je chladna egoistická a zla bez citu a nevdačna Človek zlého vkusu, ktorý sa väčšmi zaujíma o seba je zákerná, pomstychtivá, panovačná, manipulatívna, Príčinou je jej vlastná slabosť, preto snaha ovládať toho druhého To vyzerá na nejakú traumu v detstve

Čo mi pomohlo

MUDr. Lucia Mikulášová chirurgia Karlova Ves Bratislava Veľmi milá pani doktorka Som veľmi spokojny pôsobíme na všetkých roztomilo. bol som vas pacient Richard Habrovsky zaujal na prvý pohľad. bola skôr takou šedou myškou Často som tak rozmýšľal nad nou že je strašne nešťastný človek pocit, že nikto onu nestojí o to, aby poznal jej vnútro. je uzavretá vo svojej samote a zvykla si na to až tak, že to považuje za normálne.pocit, že svetu nemá čo ponúknuť, Nikdy nebude šťastná, kým sa neprijme taká, akou si bola stvorená. Nie, to je súčasť nášho života. V detstve a mladosti si vytvárame hodnotový rebríček, tvoríme svoje ego, aby sme dokázali fungovať vo svojom prostredí. Vlastnosti, pocity, spôsoby správania, ktoré považujeme za zlé alebo nevhodné, odídu do nevedomia. Príklad – vaša rodina uznávala vlastnosti, ako sú čestnosť, pracovitosť a usilovnosť. Ich opačné polarity – lenivosť a nečestnosť – na sebe nerada vidíte, ale nedokážete sa ich zbaviť, len ich presuniete do nevedomia, kde vyčkávajú. A priateľsky s nimi fungujete do tridsiatky-tridsaťpäťky. Všetko, čo sa okolo vas deje, ľudia, ktorých stretávate, udalosti, ktoré sa mi opakujú, sú zrkadlom vasho vnútra U vas je Hanblivosť a tréma Nízke sebavedomie bráni človeku nadväzovať i udržiavať uspokojivé vzťahy s druhými i sebou samým. Veď vo svete, v ktorom sa nosí suverenita, jasný neuhýbavý pohľad do očí či pevný nerozochvený hlas sa len ťažko presadzuje. Ľudia s nízkym sebavedomím len ťažko zvládajú, ak sa na nich zacieli pozornosť, nehovoriac o tom, ak by mali byť stredobodom pozornosti. Často prežívajú pocity trémy, ak majú prezentovať svoj názor, pretože sú presvedčení, že je hlúpy a druhí sa im vysmejú. Ak nezvládnu nejakú dielčiu úlohu, okamžite sú presvedčení o tom, že sú neschopným človek. Nevedia si pripustiť, že nikto nie je dokonalý a to, že urobia chybu, ešte z nich vôbec nerobí nemožného človeka! vždy bola doktorka Osoba s nízkym sebavedomím si neverí. poznal som ju velmi dobre na von sa tvari mila dobručka navonok sa javí ako panenka mária, škoda že skutočnosti nieje taka ako som si myslel je chladna egoistická a zla bez citu a nevdačna Človek zlého vkusu, ktorý sa väčšmi zaujíma o seba je zákerná, pomstychtivá, panovačná, manipulatívna, Príčinou je jej vlastná slabosť, preto snaha ovládať toho druhého To vyzerá na nejakú traumu v detstve

pani Mikulášová chirurgia Rešpektujú iných - pacienti 13.05.2019 19:27

Rešpektujú iných Ak chcete byť rešpektovaní, rešpektujte iných. Bez toho si vás ľudia nebudú vážiť. Aj keď majú úplne odlišný názor ako vy, alebo rozprávajú podľa vás nelogické veci, rešpektujte ich. Každý má právo na svoj názor, postoje a rozhodnutia. Nič nie je dobré alebo zlé. Ide o uhol pohľadu. Každý z nás sa riadi vlastnou myšlienkovou mapou. Analyzuje si situácie a veci vo svojom živote inak. Ja môžem mať na nejakú situáciu úplne iný pohľad ako vy. To je však skvelé, Práve preto je život tak rôznorodý a krásny

Čo mi pomohlo

MUDr. Lucia Mikulášová chirurgia Karlova Ves Bratislava Rešpektujú iných Ak chcete byť rešpektovaní, rešpektujte iných. Bez toho si vás ľudia nebudú vážiť. Aj keď majú úplne odlišný názor ako vy, alebo rozprávajú podľa vás nelogické veci, rešpektujte ich. Každý má právo na svoj názor, postoje a rozhodnutia. Nič nie je dobré alebo zlé. Ide o uhol pohľadu. Každý z nás sa riadi vlastnou myšlienkovou mapou. Analyzuje si situácie a veci vo svojom živote inak. Ja môžem mať na nejakú situáciu úplne iný pohľad ako vy. To je však skvelé, Práve preto je život tak rôznorodý a krásny

doktori robia to, čo sa od nich očakáva a nie to, čo chcú - pravý význam 13.05.2019 18:54

MUDr. Lucia Mikulášová chirurgia Karlova Ves Bratislava doktori robia to, čo sa od nich očakáva a nie to, čo chcú Ak chcete niečo dosiahnuť, musíš ísť len za seba Možno aj vas donútia zamyslieť sa nad hlavnými prioritami života, pretože na akúkoľvek zmenu je už na konci bohužiaľ neskoro.

Čo mi pomohlo

MUDr. Lucia Mikulášová chirurgia Karlova Ves Bratislava doktori robia to, čo sa od nich očakáva a nie to, čo chcú Ak chcete niečo dosiahnuť, musíš ísť len za seba Možno aj vas donútia zamyslieť sa nad hlavnými prioritami života, pretože na akúkoľvek zmenu je už na konci bohužiaľ neskoro.

je, tento problém vo vas pani doktorka mikulašova - Už mame toho plné zuby! 13.05.2019 17:23

Každý deň s vami prichádzame do kontaktu, ale nevenujete im pozornosť Viete na čo slúžite? pacientom, plnit naozaj funkčnú úlohu. Aby ste vydržali čo najdlhšie, Vďaka tomu budete držať o podstatný kus dlhšie ako bez nich. je, tento problém vo vas pani doktorka mikulašova vam hravo objasníme povesť nespoľahlivého človeka Už mame toho plné zuby!

Čo mi pomohlo

Každý deň s vami prichádzame do kontaktu, ale nevenujete im pozornosť Viete na čo slúžite? pacientom, plnit naozaj funkčnú úlohu. Aby ste vydržali čo najdlhšie, Vďaka tomu budete držať o podstatný kus dlhšie ako bez nich. je, tento problém vo vas pani doktorka mikulašova vam hravo objasníme povesť nespoľahlivého človeka Už mame toho plné zuby!

Lucia Mikulášová chirurgia Respektujte druhych - Nezabúdajte 13.05.2019 15:57

MUDr. Lucia Mikulášová chirurgia Karlova Ves Bratislava Rešpektujte druhých. Rešpekt je vzájomná záležitosť. Ak chcete aby vás ostaní rešpektovali, vy ich potrebujete rešpektovať ako prvý. Nezabúdajte preto na univerzálne platné pravidlo, že to, čo chcete, aby ľudia robili vám, robte aj vy im. Ak chcete rešpekt, rešpektujte.

Čo mi pomohlo

Rešpektujte druhých. Rešpekt je vzájomná záležitosť. Ak chcete aby vás ostaní rešpektovali, vy ich potrebujete rešpektovať ako prvý. Nezabúdajte preto na univerzálne platné pravidlo, že to, čo chcete, aby ľudia robili vám, robte aj vy im. Ak chcete rešpekt, rešpektujte.

lekarka mikulašova ste ako chobotnica - tabbed 13.05.2019 15:48

Nevyhovuje mi zdravotná starostlivosť na Slovensku som nespokojní s prístupom lekárky vola sa MUDr. Lucia Mikulášová pracuje na chirurgie V súčasnosti sa už môžete vybrať do zahraničia, resp. do krajiny EÚ, Od 25. októbra nadobudla platnosť smernica o uplatňovaní práv pacientov pri cezhraničnej zdravotnej starostlivosti. Môžem tak využívať služby lekárov a poskytovateľov ktoréhokoľvek štátu EÚ takže som spokojny tam je ovela lepši pristup ako na slovensku doktori a sestričky su na urovni ma sa čo učit Reč a múdrosť emócií nežijú vo vás ,Potrebovali by ste zmenu, byť sama sebou rozmyšlat vlastnou hlavou už ked ste MUDr. zdokonaliť sa vo všetkom ste ako chobotnica prečo? Lebo chobotnica je jediná z plodov mora, ktorým prospeje zmrazenie

Čo mi pomohlo

Nevyhovuje mi zdravotná starostlivosť na Slovensku som nespokojní s prístupom lekárky vola sa MUDr. Lucia Mikulášová pracuje na chirurgie V súčasnosti sa už môžete vybrať do zahraničia, resp. do krajiny EÚ, Od 25. októbra nadobudla platnosť smernica o uplatňovaní práv pacientov pri cezhraničnej zdravotnej starostlivosti. Môžem tak využívať služby lekárov a poskytovateľov ktoréhokoľvek štátu EÚ takže som spokojny tam je ovela lepši pristup ako na slovensku doktori a sestričky su na urovni ma sa čo učit Reč a múdrosť emócií nežijú vo vás ,Potrebovali by ste zmenu, byť sama sebou rozmyšlat vlastnou hlavou už ked ste MUDr. zdokonaliť sa vo všetkom ste ako chobotnica prečo? Lebo chobotnica je jediná z plodov mora, ktorým prospeje zmrazenie

ste uz vo veku 53 doktorka Mikulášová - mlady genius 13.05.2019 15:23

Nemám čas sedieť v čakárni MUDr. Lucia Mikulášová Jarná únava predstavuje súhrn nepríjemných pocitov, ktoré sa prejavujú u všetkých vekových kategórií je nam jasne kedže ste už vo veku 53 MUDr. Lucia Mikulášová už je cas odist do dochodku

Čo mi pomohlo

Nemám čas sedieť v čakárni MUDr. Lucia Mikulášová Jarná únava predstavuje súhrn nepríjemných pocitov, ktoré sa prejavujú u všetkých vekových kategórií je nam jasne kedže ste už vo veku 53 MUDr. Lucia Mikulášová už je cas odist do dochodku

Mikulášová chirurgia toho veľa nenahovorí - človek s vlastným názorom 13.05.2019 14:59

MUDr. Lucia Mikulášová chirurgia Karlova Ves Bratislava Zdá sa mi, že toho veľa nenahovorí Čo si teda ľudia mylne myslia o tých, ktorí veľa nerozprávajú? Čo je za tým? dlho musim čakať u lekára. veľmi nespokojní.Nespokojnosť s prístupom lekára Na názor pacienta sa lekárka nepýta Všimol som si veľa nenahovorí, je v skutočnosti človek s vlastným názorom

Čo mi pomohlo

MUDr. Lucia Mikulášová chirurgia Karlova Ves Bratislava Zdá sa mi, že toho veľa nenahovorí Čo si teda ľudia mylne myslia o tých, ktorí veľa nerozprávajú? Čo je za tým? dlho musim čakať u lekára. veľmi nespokojní.Nespokojnosť s prístupom lekára Na názor pacienta sa lekárka nepýta Všimol som si veľa nenahovorí, je v skutočnosti človek s vlastným názorom

Mikulášová je sice Skúsená lekárka dôchodkyňa - pohľad 13.05.2019 14:42

MUDr. Lucia Mikulášová je sice Skúsená lekárka dôchodkyňa robi na chirurgii Karlova Ves Bratislava najmä navonok vo vystupovaní a v slovách chyba jej žensky krasny pritažlivy usmev a charizma to od nej neočakavajte preto lebo je ako ked vytvorite drevo ktore stoji a pozera ci je to buk alebo vrba jedno z tych asi chce ukazat kto je a čo je každy sme iny ego na vysokej urovni ma una nesympatie aka je

Čo mi pomohlo

MUDr. Lucia Mikulášová je sice Skúsená lekárka dôchodkyňa robi na chirurgii Karlova Ves Bratislava najmä navonok vo vystupovaní a v slovách chyba jej žensky krasny pritažlivy usmev a charizma to od nej neočakavajte preto lebo je ako ked vytvorite drevo ktore stoji a pozera ci je to buk alebo vrba jedno z tych asi chce ukazat kto je a čo je každy sme iny ego na vysokej urovni ma una nesympatie aka je

Mikulášová chirurg Z môjho pohľadu chýba vam iskra - gives 13.05.2019 14:38

MUDr. Lucia Mikulášová chirurg Predsa mi k tejto téme nedá nezverejniť ešte jeden odkaz.Ak chcete rešpekt, rešpektujte. Asertívne správanie najlepšou voľbou odísť.Myslím, že tí, čo majú nadšenie a sú schopní, Z môjho pohľadu chýba vam iskra

Čo mi pomohlo

MUDr. Lucia Mikulášová chirurg Predsa mi k tejto téme nedá nezverejniť ešte jeden odkaz.Ak chcete rešpekt, rešpektujte. Asertívne správanie najlepšou voľbou odísť.Myslím, že tí, čo majú nadšenie a sú schopní, Z môjho pohľadu chýba vam iskra

Mikulášová chirurgia Karlova Ves - eden12bj 13.05.2019 14:36

MUDr. Lucia Mikulášová chirurgia Karlova Ves Bratislava mala by robit v knižnici kde je ticho Lekar, ktory sa snazi liecit telesne priznaky, ale zanedba ucast, ludsky pristup a neprejavi empatiu, je zly lekar nevie si najst cas pre pacienta Je to nespravodlive

Čo mi pomohlo

MUDr. Lucia Mikulášová chirurgia Karlova Ves Bratislava mala by robit v knižnici kde je ticho Lekar, ktory sa snazi liecit telesne priznaky, ale zanedba ucast, ludsky pristup a neprejavi empatiu, je zly lekar nevie si najst cas pre pacienta Je to nespravodlive

Lucia Mikulášová chirurgia - account. 13.05.2019 14:34

pani Lucia Mikulášová chirurgia Karlova Ves Nepríjemná doktorka, stále má zlú náladu, pacienta vníma ako nepriateľa a tak sa k nemu aj správa

Čo mi pomohlo

pani Lucia Mikulášová chirurgia Karlova Ves Nepríjemná doktorka, stále má zlú náladu, pacienta vníma ako nepriateľa a tak sa k nemu aj správa

Pani doktorka Lucia Mikulášová - sex symbol 13.05.2019 14:32

stručný popis Pani doktorka Lucia Mikulášová Vážte si pacientov, ktorí sa k vam cho­vajú pekne, a pa­mät že všetko sa deje z ne­ja­kého dô­vodu. Ak chcete byť ne­na­hra­di­teľná doktora a vý­ni­močná, mu­síte byť od­lišná.Sto­jíte len toľko, za koľko stoja pacienti, kto­rými sa ob­klo­pu­jete Buďte vždy milá a keď to ne­do­ká­žete za­lezte do po­stele.

Čo mi pomohlo

stručný popis Pani doktorka Lucia Mikulášová Vážte si pacientov, ktorí sa k vam cho­vajú pekne, a pa­mät že všetko sa deje z ne­ja­kého dô­vodu. Ak chcete byť ne­na­hra­di­teľná doktora a vý­ni­močná, mu­síte byť od­lišná.Sto­jíte len toľko, za koľko stoja pacienti, kto­rými sa ob­klo­pu­jete Buďte vždy milá a keď to ne­do­ká­žete za­lezte do po­stele.

Doktorka Mikulášová chirurgia - janik 13.05.2019 14:28

Doktorka Mikulášová chirurgia je neprijemna, Po tejto POSLEDNEJ skusenosti odchadzam k inemu lekarovi a rozhodne ju neodporucam. Ocenujem pristup jej sestricky, ktora je velmi mila. Skoda

Čo mi pomohlo

Doktorka Mikulášová chirurgia je neprijemna, Po tejto POSLEDNEJ skusenosti odchadzam k inemu lekarovi a rozhodne ju neodporucam. Ocenujem pristup jej sestricky, ktora je velmi mila. Skoda

Analna Fistula - Misoo 03.04.2019 11:38

Analna fistula, bolest v konecniku, vytekanie hnisu

Čo mi pomohlo

Zdravim, Mal som fistulu, trapil som sa pol roka, doktori mi davali masticky chirurgovia hovorili ze musim ist na operaciu, atd. Mal som bolesti, vytekal aj hnis. Posledny chirurg ktoreho som navstivil mi doporucil pouzivat dva krat denne Dilatan. Vec ktoru si tam vlozis na 10 min. Pomohlo mi to, za dva mesiace som bol vylieceny a som zdravy uz dva mesiace. Velmi odporucam, chirurg hovoril ze s tym ma iba dobre skusenosti aj pri chorobach ktore su zavaznejsie ale aj pri hemoroidoch a fisturach. Ono logicky tam ide o to ze po zasunuti to tam trochu roztahuje, preto vyteka aj to co tam nema byt aj krv to tam torsoku prekrvuje a okyslicuje, a aj precisti a to je ten prirodzeny liecivy proces. Nepouzival som zidne tabletky a nic ine. Vyvazena strava, ziaden alkohol a psillium podla navodu! Pouzivanie je zo zaciatku cudne, lebo clovek ma predsudky a spaja si to so sexualnymi vecami, ale je to len normalna liecba. Ja mozem iba odporucit, kiez by mi to poradil niekto skor. Vela zdaru!